Як і навіщо ТРЦ впроваджувати соціальну відповідальність
Досвід ЗЛАТА ПЛАЗА
У січні 2019 року рівненський ТРЦ «ЗЛАТА ПЛАЗА» запровадив корпоративну соціальну відповідальність (КСВ). За рік реалізували 15 проєктів, серед яких — еко-фест, система сортування сміття, перший етап реконструкції площі біля ТРЦ, безкоштовна зарядна станція для електромобілів. Malls Club розібрався, як бізнесу стати на шлях КСВ та які проєкти можна реалізувати, якщо цей бізнес — управління торгово-розважальним центром.
Як почати запровадження КСВ
Ми почали з того, що описали власне бачення КСВ, наші принципи, бажані результати та напрямки в корпоративному кодексі, ознайомили з документом усіх працівників. Ми прийняли рішення, що наша команда працює не тільки задля економічного добробуту підприємства, а й добровільно розширює вплив своєї діяльності і відповідальності у соціальній та екологічній сферах. Наш слоган — Змінюємося та залучаємо до змін», тому важливо не тільки робити добрі справи, а й збирати довкола себе однодумців.
Олександр Оверчук, директор ЗЛАТА ПЛАЗА
Планування проєктів КВС у ЗЛАТА ПЛАЗА відбувається на початку року. Тоді команда обирає галузь соціальної відповідальності, ставить собі завдання і дедлайн, продумує механіку реалізації. Є також спонтанні проєкти — коли ТРЦ долучається до ініціатив міста або громадських організацій.
Спочатку ми вирішуємо, з якими громадськими організаціями хочемо співпрацювати: у них має бути хороша репутація та спільні погляди з нашими. Потім визначаємо, як побудувати співпрацю за принципом win-win — щоб вона була корисна їм, нам та клієнтам. Після зустрічаємося, обговорюємо деталі спільних проєктів, розділяємо обов'язки, підписуємо меморандум.
Інна Боровець, PR-менеджер ЗЛАТА ПЛАЗА
Прикладом ефективної співпраці ЗЛАТА ПЛАЗА із громадською організацією в межах соціального проєкту став фестиваль EcoFestPlaza. Тоді команда ТРЦ долучилась до ініціативи з озеленення міста і допомогла зі збором коштів. Механіка проєкту була такою: на фестивалі рівнян закликали зробити благодійний внесок від 100 грн та гарантовано отримати екоторбу — «Екосумка тобі, дерево Рівному». У результаті зібрали 50 000 грн на висадку 30 дерев у центрі міста. Окрім благодійної акції, на фестивалі пройшли лекції на екологічну тематику, майстер-класи, працював маркет вегетаріанської їжі. EcoFestPlaza проходив на площі біля ТРЦ.

У ЗЛАТА ПЛАЗА переконані, КСВ покращує імідж торгово-розважального центру і змінює ставлення відвідувачів до нього. Таким чином, ЗЛАТА ПЛАЗА сприймається не просто як торговельний об'єкт, а як «жива частина міста, команда працівників ТРЦ, яка піклується про людей та розвиває Рівне. Соціально направлені проєкти є хорошими інфоприводами та досягають високих показників охоплення в медіа, їх частіше підтримують лідери думок і волонтери.
Які проєкти КСВ можна запровадити у торгово-розважальному центрі
Орієнтуватися в тому, які проєкти корпоративної соціальної відповідальності підходять ТРЦ, допоможе спеціальний кодекс. Це документ з переліком правил, які формулює команда, керуючись своїми морально-етичними принципами та завданнями бізнесу. Наприклад, у ЗЛАТА ПЛАЗА склали такий перелік:

  • реально бути соціально відповідальним, а не імітувати
  • вирішувати дійсні проблеми, а не вигадані
  • діяти без подвійних стандартів
  • не просто допомагати, а направляти діяльність на пробудження в людях добрих почуттів
  • надавати перевагу довгостроковій стратегії розвитку над короткостроковим партнерством/спонсорством
  • думати глобально, діяти локально
  • КСВ відображається у діяльності працівників усіх відділів

Упродовж 2019 року в ЗЛАТА ПЛАЗА реалізували 15 проєктів КСВ, серед них як власні, так і підтримка місцевих ініціатив. Одним із власних проєктів стала система сортування сміття для відвідувачів, орендарів і працівників ТРЦ. Сортуванню підлягають: пластик (pet-пляшка), папір, картон, скло. Згідно з кодексом, КСВ відображається у діяльності працівників усіх відділів, тому сортувальні баки встановили на всіх поверхах ТРЦ, на господарському подвір'ї та в офісі керуючої компанії. Пункт про обов'язкове сортування сміття також додали в договори оренди. У результаті, за півроку сортування команді вдалось зменшити обсяг відходів на 25%, а витрати на їх вивіз — на 35%.
За півроку сортування команді ЗЛАТА ПЛАЗА вдалось зменшити обсяг відходів на 25%, а витрати на їх вивіз — на 35%
Ще один еко-проєкт ТРЦ — безкоштовна станція для зарядки електромобілів. У ЗЛАТА ПЛАЗА підрахували: станом на вересень 2019 року в Рівненській області зареєстрували 382 електрокари, 68 з яких у Рівному. Для порівняння, рік до того їх було в три рази менше. Щоб підтримати екологічний транспорт, біля ЗЛАТА ПЛАЗА також встановили велопаркінг та відкрили безкоштовний велосервіс.

З метою створення інклюзивного простору у ЗЛАТА ПЛАЗА модернізували кімнату догляду за дитиною і побудували додатковий пандус на центральному вході. За це торговий центр отримав відзнаку від незалежних інспекторів Доступно.ua як один з найдоступніших об'єктів Рівного для людей з інвалідністю.

Реконструкція площі біля ТРЦ — один з найбільш масштабних проєктів ЗЛАТА ПЛАЗА у напрямку КСВ. Торгово-розважальний центр розташований у центрі міста, а площа біля нього є місцем зустрічі та відпочинку багатьох рівнян. Це й стало для команди ТРЦ аргументом на користь оновлення.
Будь-який проєкт має життєвий цикл. Останні роки площу видозмінювали локально: демонтували ковзанку, почали проводити новорічні свята, ярмарок. Але зараз зрозуміли, що прийшов час капітальних оновлень. Близько двох місяців ми проводили дослідження, у результаті — разом з архітекторами та урбаністами випрацювали концепцію, яка побудована на таких принципах: доступність, інтегрованість, упорядкованість функцій, комфорт, естетика та принцип win-win. Генеральним проєктувальником ми обрали компанію MOST, перш за все тому, що вона має спільні з нашими цінності. Площа біля ТРЦ у нас у довгостроковій оренді, як і розміщений ній торговий комплекс, тому фінансувати реконструкцію будемо власними коштами. Це інвестиція рівнян у рідне місто.
Олександр Оверчук, директор ЗЛАТА ПЛАЗА
Серед основних складових реконструкції у ЗЛАТА ПЛАЗА називають такі:

  • створення містка, який забезпечить прямий прохід на площу від пішохідного переходу по вул. Соборній
  • реалізація зонування
  • повна заміна мощення, місць для відпочинку, освітлення
  • заміна МАФів згідно єдиної концепції з площею
  • демонтаж 50% рекламних площин
  • стійке до погодних умов сучасне озеленення з використанням кущів та багаторічних трав.

Завершити реконструкцію площі планують у кінці серпня 2020 року.

З переліком усіх проєктів корпоративної соціальної відповідальності ЗЛАТА ПЛАЗА можна ознайомитись на сайті ТРЦ.
Презентація оновленої площі біля ТРЦ
Інтерв'ю з командою проєкту
Довідка
ЗЛАТА ПЛАЗА — торгово-розважальний центр у центрі Рівного. Загальна площа комплексу становить 17 500 кв.м, орендна — 12 000 кв.м. Усього в ТРЦ «ЗЛАТА ПЛАЗА» 154 магазини, 76 із них — мережеві оператори. Щодня торговельний центр відвідує 15 000 гостей.

Уже 3 роки поспіль ТРЦ «ЗЛАТА ПЛАЗА» стає переможцем номінації Премії Retail Awards «Вибір споживача» як найкращий торговельний центр у Рівному 2016, 2017 та 2018 років.

Інформаційна служба ТРЦ: (050)-339-31-58, info.zlataplaza@gmail.com
НОВИНИ РИНКУ