Концептуальні особливості нових ТРЦ
Як створити комфортний простір для клієнтів на прикладі Retroville
Навесні 2020 року в Києві відкриється lifestyle-центр Retroville. Чим він відрізнятиметься від інших ТРЦ столиці та які тренди вплинули на його концепцію і tenant mix, Malls Club дізнався у Ренати Якубченієне, CEO Retroville.
Рената Якубченієне
CEO ТРЦ і БЦ Retroville
Mixed-use формат
У сучасному ТРЦ людина може буквально все: поїсти, попрацювати, сходити в спортзал, полікувати зуб ... Які потреби клієнт зможе реалізувати в Retroville?
Retroville позиціонує себе як багатофункціональний центр, який об'єднує всі сфери життя сучасної людини — бізнес, шопінг, розваги, спорт. Загальна площа об'єкту — 118 991 кв.м, близько 12 тис. з яких займає бізнес-центр класу В. Продуктовий гіпермаркет Novus матиме площу 10 640 кв.м, понад 4000 кв.м відведено під фітнес клуб SportLife з басейнами і джакузі, розважальна складова представлена операторами Multiplex, Fly Kids, Lemurzoo. У Retroville також буде фудкорт з найбільшою в Києві зоною посадки та дві івент-зони: всередині ТРЦ і під відкритим небом. Fashion галерею представлятимуть близько 250 магазинів. Зараз ТРЦ заповнений брендами на 75%, на момент відкриття плануємо не менше 85% підписаних договорів.
Великий фудкорт
Уже багато років ринок обговорює збільшення площі фудкорту. Як ви ставитесь до цього тренда?
Якщо раніше завданням фудкорту було нагодувати відвідувачів, які прийшли на шопінг, то в сучасних ТРЦ йому відведена роль якоря. За різними прогнозами, заклади громадського харчування займатимуть від 15% до 30% площі ТРЦ. Вплив цього тренда вже можна простежити і на українському ринку.
За різними прогнозами, заклади громадського харчування займатимуть від 15% до 30% площі ТРЦ
Фудкорт у Retroville розрахований на 725 відвідувачів, поки це найбільша зона посадки серед ТРЦ Києва. Кількість операторів також значна — понад 20, серед них — МакДональдз, KFC, Salateira, The Varenik, Sushi Festival, Gremio Grill, Pechena Kartoplya, Ramen Burger, Master Burger, Lviv Croissants, Marketplaza. У форматі окремих ресторанів відкриються Євразія та Menya Musashi, а також Mama Mia — на першому рівні ТРЦ з окремим входом і літнім майданчиком.
Event Places
Які ще генератори трафіку, крім фудкорту і якірних орендарів, будуть у Retroville?
У Retroville буде сильна івент-складова. Ми спроектували дві зони для проведення великих заходів. Перша — у центральному атріумі, її площа складе 1300 кв.м. За стилем івент-зона буде нагадувати міський майдан. Там побудують 4 двоповерхових будинки з вікнами, балконами, фризами і колонами, а також встановлять фонтан і Тріумфальну арку, як у Парижі. Друга — івент-зона під відкритим небом. Там будуть проходити великі концерти, фестивалі та ярмарки. Площа цієї зони — близько 4000 кв.м. Такі рішення дозволять нам залучити в ТРЦ тисячі людей і разом з тим забезпечити комфорт відвідувачам.
Сервіси і зручності
Які оператори представлять сервісну складову ТРЦ?
Статус якірного орендаря буде у фітнес-клубу SportLife, а сервіс-зону представлять такі оператори: ательє, хімчистка, салон краси, станція заправки електромобілів, автозаправка, мийка та інші.

Ми також плануємо приділити особливу увагу комфорту гостей. Уже на під'їзді до ТРЦ відвідувачі оцінять нашу навігаційну систему, розроблену за європейським зразком. У ТРЦ буде зовнішня і внутрішня навігація.
Складові зовнішньої навігації:

• В'їзні портали, де відвідувач обирає частину паркінгу відповідного кольору, залежно від того, у яку зону ТРЦ йому потрібно (спорт / кінотеатр / гіпермаркет / бізнес- центр)
• Навігаційні тотеми, які підказують номер входу, залежно від того, у яку зону ТРЦ прямує клієнт
• Елементи ідентифікації паркомісць, де у кожного ряду свій номер і колір
• Нумерація вхідних груп
• Елементи ідентифікації окремого входу в кінотеатр і ресторани, які працюють після закриття ТРЦ.

Складові внутрішньої навігації:

• Інтерактивні панелі (6 штук у ТРЦ)
• Навігаційні тотеми та інформаційні табло біля ліфтів
• Підвісні навігаційні елементи
• Настінна графіка.
Одним з найбільш комфортних місць у ТРЦ буде фудкорт. Ми вирішили не ділити зону посадки між орендарями, а розробили власний проєкт. Від пластикових меблів відразу відмовились, адже фудкорт повинен стати місцем тривалого відпочинку. Там буде чотири зони в різних стилях: Loft, Lounge, Eco і Green. Відвідувач зможе вибрати будь-яке місце, незалежно від того, у якому закладі зробив замовлення. І приємний бонус для батьків — дитяча зона з маленькими меблями, гірками і розвагами.
Довідка
Retroville — сучасний lifestyle-центр у Києві. Розташований на Виноградарі — одному з найбільш густонаселених районів столиці. У пішій доступності від ТРЦ проживає понад 250 тисяч потенційних клієнтів, а з введенням в експлуатацію в 2023 році сусідніх ЖК кількість потенційних відвідувачів зросте ще більш як на 100 тисяч. Якірні орендарі Retroville — це гіпермаркет NOVUS (10 640 кв.м), будівельний гіпермаркет Leroy Merlin (4 805 кв.м), кінотеатр Multiplex з технологією ScreenX, ДРЦ Fly Kids (4 640 кв.м), фітнес-клуб SportLife (4 440 кв.м).

Fashion галерея представлена магазинами: Walker, Stem, Oodji, Cropp Town, House, Sinsay, Ecco, Intertop, Skechers, Timberland, Calzedonia, Intimissimi, Tezenis, Всі Свої, Ostin, Fun Day, Colin's, LC Waikiki, DeFacto, All Stars, Naf Naf, SuperStep, Lacoste. Галерея товарів для спорту — Sportmaster, Under Armour, Intersport. Серед ювелірних магазинів — Pandora, Sova, Ювелірна Карта, Золотий Вік, серед магазинів техніки та електроніки — Фокстрот, Eldorado, Samsung. Категорію товарів для дому представляють бренди Jysk та English Home, категорію «Дитинство» магазини Planettoys, Librarium, Bartek і зоопарк Lemurzoo.
Будівництво ТРЦ Retroville
НОВИНИ РИНКУ