Підсумки 2019 року в ТРЦ Riviera
Попри ремонти якірних орендарів та реконструкцію фудкорту, відвідуваність зросла
В одеському ТРЦ Riviera підсумували здобутки 2019 року. Наймасштабнішими стали зміни у tenant mix, вони зачепили понад 20% орендної площі торгового центру. За рік у Riviera змінились три якірних орендарі, з'явилось 18 нових брендів та розпочалась реконцепція зони фудкорту.
Якірні орендарі та фудзона
У квітні відкрився перший в Одесі DIY-гіпермаркет французького бренду Leroy Merlin площею 10 500 кв. м. У Riviera стверджують, будівельний гіпермаркет добре відповідає запиту цільової аудиторії, адже в первинній зоні охоплення ТРЦ Riviera активно будуються понад 30 житлових комплексів класу «комфорт» і «бізнес», які введуть в експлуатацію в найближчі два роки.

На початку вересня запрацював ще один якір — кінотеатр MULTIPLEX у новому форматі. У ньому діє перший в Україні зал із технологією ScreenX (270-градусне панорамне зображення), є зона lockers замість стандартного гардероба, ігрова зона для дітей від 2 до 7 років з нянею, а також онлайн бар, де можна замовити квитки і зробити покупки дорогою в кінотеатр.
Наприкінці грудня розпочалось оновлення фудзони. Уже відкрився фудкорт площею понад 600 кв. м, і його планують розширювати далі. Якірним орендарем фудкорту став ресторан McDonald's у форматі «досвід з майбутнього». У новому ресторані діють термінали самообслуговування та є опція «Приготовано для тебе», яка дозволяє відвідувачам додати до замовлення додаткові інгредієнти або навпаки прибрати зайві.

У сусідстві з McDonald's на фудкорті відкрились заклади локальних операторів — ресторан Chin Chin (мережа ресторанів G-Group) і кав'ярня-пекарня «Штрудель».
Оновлення фудзони було і залишається для нас викликом. З одного боку, є тренд на збільшення площі фудкорту в ТРЦ, з іншого в жодному з якісних одеських шопінг-центрів немає фудкорту в його класичному форматі, як в торгових центрах Києва та інших мільйонниках, тому відразу виділити багато метрів під фудкорт для нас було дуже ризикованим кроком. Ми провели опитування серед відвідувачів про бажані формати і кухні, паралельно спілкуючись із великими мережевими брендами та сильними локальними рестораторами. А через те, що думки відвідувачів і рестораторів сильно розділилися, прийняли рішення будувати фудкорт поетапно, тестуючи формати і концепції. Результат перевершив наші очікування і найоптимістичніші прогнози фудоператорів. Наступним нашим завданням буде розширення фудзони, поки ми не досягнемо потрібного балансу між форматами фудкорт і класичний ресторан.
Юлія Гуменська, директор з оренди ТРЦ Riviera
Фудкорт розрахований на 180 місць, однак зону посадки планують збільшити. Дизайн фудкорту поєднує стилі loft & eco. Таке рішення обрали, щоб пов'язати loft-дизайн MULTIPLEX з eco-дизайном McDonald's
Оновлення у fashion-галереї
Головним завданням орендної стратегії 2019 року було посилити tenant mix міжнародними мережевими брендами і, разом з тим, залучити українських виробників, які добре зарекомендували себе в онлайн.

У результаті, торгова галерея оновилась такими брендами: Oodji, Walker, Gepur (український бренд одягу), Lolly Pop (магазин солодощів із Європи та Америки), Milange (спідня білизна італійських і французьких брендів), Pull Love (італійський трикотаж), POLO MARINE (чоловічий та жіночий одяг ). З'явились pop-up магазини та острови українських виробників — Be Om design, Skripka. Відкрився перший острів мережі «Цитрус».

Наприкінці 2019 року підписали договір із брендом GAP, магазин якого відкриється в середині квітня 2020. Це буде перший офіційний магазин GAP в Одесі. У першому кварталі 2020 року відкриються магазини GEOX та VOVK.
У зоні прикаси гіпермаркету оновили близько третини орендарів. Переважно це були відкриття нових магазинів, але кілька діючих операторів теж провели реконцепції: збільшили площі і розширили продуктові лінійки.

В основній галереї розпочались реконцепції діючих магазинів. Першими редизайн провели Bershka, Remix і Crocs. У першому кварталі 2020 року заплановані оновлення магазинів Lerros і Vaissman.
2019 рік був дуже насичений з позиції змін у tenant mix. Позитивними маркерами для нас стали не лише контракти з новими топ-брендами, а й наміри інших орендарів продовжити договори, адже, перш за все, для нас важливо вибудовувати з орендарями довгострокові і взаємовигідні відносини.
Юлія Гуменська, директор з оренди ТРЦ Riviera
Попри реконструкцію фудкорту та ремонти якірних орендарів, відвідуваність ТРЦ зросла на 2% у порівнянні з 2018 роком.
Зміна якірних орендарів також вплинула на цільовий трафік. Якщо раніше основна частина відвідувачів ТРЦ належала до категорій «середній мінус» і «середній», то після появи нових якірних операторів зросла частка трафіку категорій «середній» і «середній плюс»
ЦА і маркетинг-стратегія
За результатами маркетингового дослідження, найбільш важливими факторами вибору ТРЦ Riviera для здійснення покупок відвідувачі називали: ціни (47,7%), асортимент товарів (40,3%), якість товарів (38,5%) і місце розташування (34,0%).

У Riviera відзначають, рекламні кампанії ТРЦ сфокусовані на кобрендингу конкретних цінових пропозицій орендарів, рекламі нових колекцій, акцій, розпродажів, знижок. Разом з цим, постійно проводять активні іміджеві кампанії для висвітлення основних заходів у ТРЦ Riviera, відкриття нових магазинів і появи нових брендів.
Маркетингова підтримка відкриття магазинів — обов'язковий етап співпраці з новими орендарями, бо кожен новий магазин, ресторан або зона розваги — це своя ЦА і частка попиту. У 2019 ми провели наймасштабніші рекламні кампанії для Leroy Merlin, MULTIPLEX і McDonald's. Ми надавали орендарям рекламні площі по місту і всередині ТРЦ та організували розважальну програму до відкриття.
Ян Шкуро, старший консультант із маркетингу ТРЦ Riviera
Додатковими стимулами для відвідування ТРЦ є не тільки розваги, а й послуги. У ТРЦ Riviera сервісна складова, яка сприяє залученню трафіку, представлена операторами банків, різними розвивальними курсами, послугами з ремонту годинників, гаджетів і ювелірному ремонту, ательє і хімчисткою. А новий якірний орендар MULTIPLEX пропонує послугу оренди залів під проведення конференцій і презентацій.
У 2019 році ми організували понад 40 масштабних заходів. Найуспішніші серед них: 8 Березня, Розпродажі з Open Kids, Ніч розпродажів з групою «Пара Нормальних», Літня Чорна п'ятниця і, звичайно ж, традиційна Чорна п'ятниця в листопаді. Головним заходом 2019 став ювілей нашого ТРЦ. Десятиліття ТРЦ Riviera ми відсвяткували розіграшем 100 000 грн і концертом Quest Pistols Show. Майбутні заходи, більшою мірою, матимуть кобрендингову складову. А головною механікою залишиться стимулювання продажів шляхом проведення лотерей за чеками.
Марина Шарманова, менеджер з маркетингу ТРЦ Riviera
Діджиталізація
Команда ТРЦ Riviera впевнена — використання кожного з каналів комунікації має бути націлене на стимулювання продажів орендарів. Наприклад, новий кінотеатр MULTIPLEX просувають через Instagram. У профілі кінотеатру щодня виходить мінімум 3 stories з цікавим контентом, і в кожній з них є посилання на покупку квитків.
Кількість підписників нашого Instagram аккаунта зросла з 22 000 до 30 000, а кількість взаємодій виросло в 4 рази. Якщо говорити про Facebook, то кількість взаємодій виросла в 10 разів, а підписників стало у два рази більше. Такий приріст обумовлений нашою стратегією показувати живі фотографії і відео з lifestyle ТРЦ Riviera і грамотною таргетинг-стратегією наших підрядників Miks Digital Agency. У 2020 ми запустили канал у Tik Tok, також розвиваємо В2В через linkedin
Ян Шкуро, старший консультант із маркетингу ТРЦ Riviera
У 2019 оновився сайт ТРЦ Riviera. Його інтерфейс у мобільній версії став більш інтуїтивним і лаконічним. Також створили додатковий канал комунікації — чат-бот в Telegram. Його мета — спростити і гейміфікувати спосіб отримання інформації про ТРЦ для клієнта. У планах на 2020 рік збільшити охоплення за допомогою контекстної і таргетованої реклами, розвивати взаємодію з користовачами через опитування в stories.
Довідка
ТРЦ Riviera — професійний торгово-розважальний центр, який працює в Одесі з 2009 року. Загальна площа комплексу становить 82 000 кв.м, торгова — 66 000 кв.м. Усього в ТРЦ Riviera 190 магазинів, а також: боулінг з більярдом і караоке City Bowling, дитячий розважальний центр з кафе «Леопарк».

Ексклюзивно в Одесі в ТРЦ Riviera представлені такі магазини: Zara, Bershka, Pull & Bear, GAP, Oysho, Stradivarius, Marks & Spencer, De Facto, NYX Professional make up, Obag store, Intimissimi, Calzedonia, Tezenis. У будні відвідуваність ТРЦ досягає 18 000 гостей, у вихідні — понад 30 000 гостей.

Оренда приміщень: yuliia.humenska@riviera.com.ua
Маркетинг і оренда островів: ian.shkuro@riviera.com.ua
Реклама: marina.sharmanova@riviera.com.ua

НОВИНИ РИНКУ
Контакти
+38 044 232 98 40
a.schlapak@gmail.com
pressmallsclub@gmail.com


Поштова адреса
Київ, а/с 120, 01033