5 сервісів у ТРЦ для підсилення customer experience
Malls Club здійснив понад 50 віртуальних турів по іноземним торговим центрам і склав добірку інноваційних, персоналізованих та незвичних сервісів, які активно завойовують серця покупців у світі і проникають на український ринок
1
Hands Free Shopping

Можливість залишити покупки на касі магазину і забрати їх на спеціальній стійці у ТРЦ по завершенню шопінгу або замовити кур'єрську доставку
Реалізація: на касі магазину товар кладуть у герметичну упаковку, на яку клеять qr-код. Qr-код — ідентифікатор, завдяки якому покупець відстежує місце знаходження товару, щоб забрати його після завершення шопінгу. Qr-код зберігається в мобільному додатку, а якщо додаток не встановлено, покупець отримує на касі магазину спеціальну картку з qr-кодом. За 15 хвилин до закінчення шопінгу відвідувачу потрібно телефоном або через мобільний додаток повідомити оператору місце доставки покупок. Це може бути пункт видачі на території ТРЦ, кур'єрська доставка на зупинку громадського транспорту, в паркінг до авто покупця або додому.

Приклади: сервіс Hands Free Shopping працює у Mall of the Emirates і мережі ТРЦ Мега.
Hands Free Shopping
Реалізація в Mall of the Emirates
2
Click & Collec

Можливість замовити товари онлайн і забрати їх в ТРЦ
Лаунж-зона для видачі онлайн-замовлень, ТРЦ Westfield London
Реалізація: покупець обирає товари, на сайті мола або магазинів орендарів. Співробітник ТРЦ / магазину формує замовлення і відправляє покупцеві повідомлення про готовність. Замовлення очікує клієнта в лаундж-зоні на території торгового центру, де зручно роздивитись і поміряти речі, легко замінити ті, які не підійшли.

Приклади: сервіс Click & Collect працює у ТРЦ Westfield London і ТРЦ Posnania.
3
Shopmobility

Сервіси для людей з обмеженими фізичними можливостями
У більшості іноземних шопінг-центрів є безкоштовні інвалідні коляски і моторизовані крісла для відвідувачів
Реалізація: щоб зробити відвідування ТРЦ зручним для будь-якої людини, девелопери дбають про наявність пандусів, спеціальних ліфтів і туалетних кімнат, окремого паркінгу і навігації, створеної з урахуванням потреб клієнтів з порушеннями зору і слуху. Malls Club зміг знайти мало прикладів повністю мобільних ТРЦ, однак у більшості іноземних шопінг-центрів є безкоштовні інвалідні коляски і моторизовані крісла для відвідувачів.

Приклади: у ТРЦ Posnania клієнтам з обмеженими можливостями пропонують скористатися послугами провідника, який допоможе переміщуватись по об'єкту, вибрати товар і оплатити його. На сайті ТРЦ зазначено, що послуга безкоштовна, але вимагає попереднього бронювання. Максимальна тривалість шопінгу з провідником у ТРЦ Posnania - три години.
Картки для відвідувачів з аутизмом, мережа ТРЦ Intu Properties plc
ТРЦ компанії Intu Properties plc у Великобританії дуже комфортні для відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями. Наприклад, у ТРЦ intu Broadmarsh доступний «помічник» для клієнтів з аутизмом. «Помічник» — це пакет матеріалів, які видають на будь-якій інфостойці ТРЦ. У пакет входить брошура про роботу торгового центру, яка допомагає вибрати оптимальний день і час для шопінгу, інформує про доступні сервіси та підказує, що робити в непередбачених ситуаціях; інформаційні картки, які дозволяють клієнту швидше повідомити персоналу ТРЦ про свою потребу; а також браслет, одягнути який означає «Мені потрібна допомога».
4
Пункти прийому одягу

Контейнери для збору речей, які віддають на переробку чи жертвують на благодійність
Контейнери для збору речей у Зеленому Театрі, Одеса. Аналогічні встановлені у ТРЦ Riviera
Встановлювати на території ТРЦ контейнери для збору непотрібних речей — популярна у світі практика. Вона набирає популярності в українських шопінг-молах, наприклад, у ТРЦ Riviera в Одесі.

Реалізація: ТРЦ Riviera співпрацює з благодійним магазином «Добробутік», який надав контейнери для збору одягу і текстилю. За перших два місяці вийшло зібрати понад 4 тонни речей, 49% з яких передали у благодійний фонд, 47% — відправили на переробку і 4% повторно продали у магазині «Добробутік», який віддає зароблені кошти на благодійність.
5
Кімната відпочинку для чоловіків

Окрема кімната чи спеціально обладнана зона, де можна відпочити, поки жінка ходить по магазинах
Реалізація: у китайському ТРЦ Global Harbour функцію «husband storage» (так звана «камера зберігання» для чоловіків) виконує скляна кабіна, обладнана приставкою з олдскульними відеоіграми. Ще один китайський центр — Vanke Mall — відкрив подібний простір з назвою «husband nursery» (ясла для чоловіків). У кімнаті є все необхідне для комфортного проведення часу: масажні крісла, телевізор, газети і журнали.

У 2011 році зона відпочинку для чоловіків з'явилася в одному з магазинів IKEA в Австралії. Приміщення обладнали настільними іграми, автоматами і приставками, щоб відвідувачі не занудьгували в очікуванні своїх жінок.
«Камера зберігання» для чоловіків
ТРЦ Global Harbour, Шанхай
РЕКЛАМА
Реклама на mallsclub.com та на сторінці Malls Club у Facebook. Напишіть нам, щоб замовити.
Для учасників Malls Club безкоштовно
1500 грн
Публікація до 1500 знаків на mallsclub.com у розділі «Новини» та на сторінці Malls Club у Facebook
Наприклад
4000 грн
Стаття до 3000 знаків у розділі «Кейси» та на сторінці Malls Club у Facebook. Публікацію готує журналіст клубу
Наприклад
Контакти
+38 044 232 98 40
a.schlapak@gmail.com
pressmallsclub@gmail.com


Поштова адреса
Київ, а/с 120, 01033