Тексти
Кейси

CEO Arricano Анна Чуботіна - про екосистему ТРЦ із новими відкриттями та соціальними інсайтами

На «Tenant Mix Conference Spring Season 2021», яку організував Malls Club, CEO Arricano Анна Чуботіна виступила експерткою дискусійної панелі «Успішний тенант-мікс торгових центрів міст-мільйонників 2021-2022». Продуктивне обговорення надихнуло її написати колонку про те, як події та потреби в житті людей підштовхують торгові центри робити нові відкриття.


Чому ТРЦ – це трохи більше, ніж пошук рецепту успішного тенант-міксу
Трафік ТРЦ Arricano в 2020 році, включно з періодами урядових обмежень, склав 33,1 млн відвідувачів. Це на 19% менше порівняно з 2019 роком.

Однак у ті періоди 2020-го, коли торгові центри працювали в звичному режимі, кількість відвідувачів зменшилась лише на 5% порівняно з аналогічними періодами 2019.

Чому припущення, що споживачі звикнуть до онлайн-шопінгу і їм не захочеться виходити з дому, не справдилось? Відповідь у нашій природі – людині для якісного життя потрібна соціалізація.

У сьогоднішніх умовах торговий центр – чи не єдине безпечне місце, де можна провести дозвілля та отримати емоційне наповнення, переключення від побутових питань та перезавантаження.

Згідно із даними нашого дослідження, яке ми провели в ТРК «Проспект», одна із найголовніших причин, чому гості відвідують торговий центр – це приємна атмосфера. Так, відчуття у торговому центрі зовсім інші, ніж удома, в офісі чи іншому місці. Її складові – архітектура, простір, можливість дистанціюватися від людей і в той же час залишатись у відкритому соціумі, живе спілкування з продавцями-консультантами, неспішні прогулянки по магазинах, які можна порівняти з екскурсіями, особливо під час оновлення колекцій. Загалом, похід до ТРЦ став доступною альтернативою для тих, хто не уявляє життя без івентів, концертів та подорожей, але через нинішні обставини не може дозволити собі колись улюблені розваги.

Візит до торгового центру – це ще й можливість переключитись для тих, кому минулого року довелось перейти на дистанційний формат роботи (серед наших респондентів у ТРК «Проспект» таких виявилось 42%, ще 14% практикують змішаний формат).

Удома, беззаперечно, зручно працювати, й часу витрачати на дорогу не потрібно, але бракує соціальних зв’язків. Як зазначають психологи, у домашніх обставинах нема чіткого розмежування між домашнім відпочинком та роботою.

Вийти на каву, обід, сходити на шопінг посеред дня – то не примха, а необхідність нагадати собі, що життя продовжується.

Цей тренд підтверджується зростанням трафіку в будні. Зокрема, в ТРК «Проспект» щопонеділка на 10% побільшало відвідувачів порівняно з аналогічними днями 2019 року. Наші гості почали більше займатись спортом вдома та на вулиці, опановувати нові види творчості. Згадайте хоча б загальну зацікавленість картинами з номерами або онлайн екскурсії у європейських музеях.

Сьогодні актуальним стало затишно облаштовувати своє житло й робоче місце та віддавати перевагу зручному одягу і взуттю в спортивному стилі та casual. Про це свідчать товарообіги магазинів відповідних категорій.

Минулого року наша компанія підписала з орендарями 89 нових договорів про співпрацю, зокрема серед них є ті, які відповідають описаним вище потребам. Якщо говорити про нові магазини в наших київських ТРЦ, то це New Yorker, Flo, Decathlon та інші.

Спорт – стиль життя, а електроніка – інвестиція
Пандемія посилила запит на здоровий спосіб життя, а отже, й на ті речі, які здатні його забезпечити – від вітамінів до smart-годинників і гантелей. Цей чинник безпосередньо вплинув на ріст категорій спорттоварів, кажуального одягу та електроніки в торгових центрах.

Спортивна галерея у ТРК «Проспект» ще більше урізноманітниться завдяки відкриттю Decathlon – магазину французького бренду площею майже 2000 кв. м, в якому будуть представлені товари для спорту й туризму. Це буде перша резиденція Decathlon на лівому березі Києва.

Адже торговий центр – це офлайновий медійний майданчик, який забезпечує зв'язок брендів із покупцями у реальному вимірі та часі. На просторі ТРЦ бренди «оживають» і комунікують зі своїми гостями через товари, оформлення магазинів, мерчандайзинг, з допомогою своїх продавців, які вже набули статусу бренд-амбасадорів.

Категорію електроніки ми посилюємо завдяки бренду «Фокстрот» у ТРЦ «РайON». Це буде його перше представництво на Троєщині – масштабному столичному житловому масиві, де проживає понад 350 тисяч осіб.
Через відсутність метро мешканці масиву надають перевагу шопінгу поряд із домом. Покупка великої побутової техніки – не лише необхідність, а й так звана інвестиція в стабільне фінансове становище, щоб знизити тривожність щодо невизначеності майбутнього.

Та й технологізація повсякденного життя – це загалом світовий тренд. Адже покупці прагнуть автоматизувати рутинні процеси та приділяти час більш важливим і творчим речам, особливо сімейному дозвіллю.

Звички, новинки, вподобання – все має значення
У торговому центрі постійні відвідувачі звикли до свого особистого шляху, яким вони проходять за покупками, заходячи в ті чи інші улюблені магазини, кафе, ресторани, користуючись сервісами чи беручи участь у запропонованих ТРЦ акціях і заходах. Відкриття нових магазинів викликають цікавість та урізноманітнюють вибір. Завдяки цим емоційним потребам, а саме зацікавленості, допитливості, заохоченню до нового досвіду, торговий центр і вибудовує довгострокові відносили зі своїми цільовими групами, щоб постійно бути в тренді з новинками та утримувати увагу на звичних споживацьких уподобаннях, що базуються на довірливих людських взаємовідносинах.