Тексти
Новини

Фінансові показники Arricanо за І півріччя 2020


Компанія Arricano, провідний девелопер та оператор ТРЦ в Україні, оприлюднила на інформаційному майданчику АІМ Лондонської фондової біржі Консолідовану проміжну скорочену фінансову звітність за 6 місяців, що закінчились 30 червня 2020 року.


І півріччя 2020 стало викликом для всіх бізнесів та галузей економіки, особливо для ринку комерційної нерухомості в Україні. Через пандемію Covid-19 впродовж 10 тижнів, із середини березня до червня, доступ відвідувачів до торгових центрів було обмежено. Через ці фактори загальна виручка компанії за перше півріччя 2020 зменшилась на 18% у порівнянні з першим півріччям 2019, склавши 14,2 млн. доларів США. До порівняння, за перше півріччя 2019 року даний показник дорівнював 17,4 млн. доларів США.

Проте компанії вдалося ефективно управляти корпоративними витратами та зменшити витрати на персонал та операційні витрати на суму 1,2 млн. доларів США, що становить 23% від ідентичних витрат за перше півріччя 2019.

Таким чином, операційний прибуток без врахування переоцінки інвестиційної нерухомості зменшився на 16% та склав 9,6 млн. доларів США, в порівнянні з 11,4 млн. доларів США у першому півріччі 2019 року.

Прибуток до оподаткування склав 27,1 млн. доларів США. За аналогічний період 2019 року - 8,8 млн. доларів США.

Грошовий потік від операційної діяльності зменшився на 35% - з 10,1 млн. доларів США до 6,5 млн. доларів США, що є результатом зменшення виручки та сповільнення погашення дебіторської заборгованості внаслідок пандемії Covid-19.

На 30 червня 2020 чиста вартість активів Групи Arricano становить 131,0 млн. доларів США. Станом на 31 грудня 2019 даний показник становив 127,9 млн. доларів США.

Відтепер переоцінка портфелю активів компанії відбуватиметься один раз на рік.

Анна Чуботіна, СЕО Arricano, резюмує:
«Пандемія Covid-19 суттєво вплинула на ефективність роботи та фінансові результати бізнесу як в Україні, так і в усьому світі. Необхідність соціального дистанціювання та обмеження доступу відвідувачів до торгових центрів відобразилась на фінансових показниках, в тому числі і на товарообігу наших орендарів. Оцінивши наявні загрози та можливості, ми зреагували на даний виклик двома рішеннями. По-перше, ми діяли швидко, оптимізувавши, де можливо, видатки. По-друге, зосередили зусилля команди на відкритті ТРЦ, співпраці із орендарями та маркетингових проєктах, щоб створити нові привабливі мотиви для відвідування наших шопінг моллів, стимулювавши попит та продажі. Ми бачимо, як поступово наш бізнес відновлюється, товарообіг орендарів та кількість відвідувачів збільшується».