Тексти
Кейси

Спека на «Екваторі»

Про виклики непростого 2020 року, гаряче сьогодення та плани й сподівання на майбутнє розповідає Лариса Первіненко, Операційний директор мережі ТРЦ «Екватор».


ТРЦ «Екватор» представлено у 5 містах України. Які управлінські механізми та рішення сприяють тому, щоб утримувати найвищу якість послуг в кожному з них?
Географія розміщення об’єктів мережі ТРЦ «Екватор» (7 торговельних центрів) обумовлює організацію операційного управління саме з використанням структурно-функціонального підходу.
Це означає, що керуюча компанія, звичайно за допомогою керівників ТРЦ, постійно слідкує за реальними змінами в містах розташування.
Своєчасно отримана інформація від наших фоловерів з соціальних мереж,
зворотний зв’язок по «гарячій лінії», звернення наших гостей безпосередньо в ТРЦ, співпраця з органами державного управління на містах, - це основні чинники, які допомагають нам підтримувати високий рівень якості послуг.
Слід відмітити високий рівень вибудованої управлінської комунікації між керуючою компанією, яка працює в Києві, та нашими регіонами і, безумовно, професіоналізм команди.
Окрім системних відпрацьованих бізнес-процесів, ми намагаємось бути гнучкими, бути в тренді сьогодення, тому пильно слідкуємо за нашими конкурентами і дякуємо їм за натхнення до розвитку.

Як локдаун та закриття ТРЦ упродовж трьох місяців вплинули на подальші плани розвитку?
Глобально плани розвитку не змінилися, вони просто були перенесені у часі. Найбільш непростою новиною для нас і нашого хедлайнера - ТРЦ «Екватор» у Рівному, було зміщення термінів відкриття кінотеатру Multiplex.
Наразі, відкриття очікуємо вже в 2021 році. І, як всі розуміють, все буде залежати від епідеміологічної ситуації. Нині кінотеатр Multiplex, який працює в ТРЦ «Екватор» (Полтава) демонструє позитивну динаміку відвідуваності. І ми з надією дивимося у майбутнє.
Також, на 2021 рік перенесено і відкриття трьох мережевих магазинів одягу групи компаній LPP у містах Харків та Чернівці. Одначе, ми раді, що розвиток наших партнерів-орендарів поступово відновлюється.

Яка ситуація з трафіком відвідуваності у ТРЦ в кожному з міст? В якому з міст вдалося відновитися якнайбільше? І які заходи Ви проводите, щоб надолужити втрачене?
У регіональних ТРЦ (Полтава і Рівне) трафік вже відновився більш ніж на 80% від минулорічного. А от у локальних ТРЦ, розташованих у спальних районах міст Харкова, Чернівців ситуація цікавіша: оскільки на перших поверхах працюють якірні гіпермаркети «ВелМарт», то в період локдауну ми спостерігали приріст відвідуваності до 15% (але ж ми при цьому розуміємо, що майже всі орендарі не працювали).
У Бердянську сезонний приріст відвідуваності за травень–серпень складає майже 40% до середньомісячного показника в міжсезоння.
Стосовно заходів для надолуження втраченого – основний інструмент – це соціальні мережі, акції орендарів. Наразі через карантинні обмеження ми не можемо проводити масових заходів, як це було раніше.

Чого навчив локдаун особисто Вас?
Особисто мене локдаун навчив ще більшій витримці і удосконалив інструменти контролю. Локдаун примусив нас бути ще швидшими і гнучкішими.
Орендний підрозіл керуючої компанії обслуговує не тільки мережу ТРЦ «Екватор», але й всі об’єкти нерухомості холдингу «Retail Group», а це мережа гіпермаркетів «ВелМарт», супермаркетів «Велика Кишеня» (Київ, Обухів, Кропивницький, Миколаїв, Івано-Франківськ, Чернігів, Ужгород). Понад 160 000 кв.м. орендних площ і більше ніж 1400 орендарів.
Управління орендою в період локдауну - це постійний контроль регіональних змін, швидке опрацьовування великих масивів інформації, складні перемовини з орендарями і величезний документообіг. Всі колеги, які зараз читають, мене розуміють.
Але це цінний досвід. Головне - зробити правильні висновки.

Які категорії товарів демонструють ріст за останній місяць?
Ріст демонструють майже всі групи товарів. Життя продовжується. Відвідування торговельних центрів - це вже особлива культура українців.
Стабільну динаміку показують магазини побутової техніки та електроніки,
ситуація покращилась і у магазинів ювелірної групи.
Батькам потрібно було вдягти дітей до школи, і взагалі жінки завжди слідкують за новинками моди і хочуть гарно виглядати, тому магазини одягу демонструють стабільну динаміку зростання.
Найважче прийшлось магазинам взуття середньої цінової категорії, вони зараз чекають на похолодання, з надією на гарні продажі осінньої колекції.
Відвідуваність кінотеатру «Мультіплекс» в Полтаві у вересні цього року покращилась удвічі в порівнянні з серпнем, але це ще далеко не рівень 2019 року.

Що нового Ви запропонуєте відвідувачам у 2021 році?
На 2021 рік заплановано реконструкцію ТРЦ «Екватор» у Бердянську, а саме: ми удосконалили концепцію, шляхом побудування кругової галереї. Зараз ми проводимо активний попередній брокерідж. І вже маємо домовленості з мережевими операторами.
Заплановано відкриття кінотеатру «Мультіплекс» в ТРЦ «Екватор» міста Рівне.
У планах - значні ротації в Чернівцях та Харкові. Оскільки саме ці торговельні центри знаходяться в спальних районах, вони мають триповерхову будову і тому вважаються об’єктами підвищеної категорії складності для брокеріджу. А як відомо, наші партнери-орендарі не дуже полюбляють другі та треті поверхи. І саме на таких об’єктах працює принцип правильно підібраного якірного оператора.
Стосовно підвищення якості сервісу для наших відвідувачів, ми плануємо продовжити капітальний ремонт туалетів у всіх ТРЦ, а також рестайлинг і оновлення фудкортів у Полтаві та Рівному.

Довідка

ТРЦ «Екватор» — одна з найбільших мереж торгово-розважальних центрів в Україні, створена для підвищення якості життя та відпочинку мешканців Рівного, Полтави, Чернцівців, Харкова та Бердянська.
Сукупні
GBA – 144 675 м²
GLA – 102 624 м²
Торгові центри під брендом «Екватор» щорічно відвідують понад 20 млн людей.