Тексти
Кейси

«Криза розчистить дорогу компаніям, які мають добре продумані стратегії»


ТРЦ «Злата Плаза» (місто Рівне) другий рік поспіль – у трійці кращих малих ТРЦ України поза міст-мільйонників. Вітаючи колектив торгово-розважального центру з нагородою, ми принагідно поспілкувалися з його директором Олександром Оверчуком.


На Вашу думку, які 3 основні чинники посприяли високій оцінці серед експертів на ринку комерційної нерухомості та ритейлу?
Для нас дуже цінно отримувати таку нагороду, це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку! Водночас разом із нами в номінації було представлено багато сильних гравців ринку. Вважаємо, що ключову роль у прийнятті рішення експертами на нашу користь стали такі чинники:
1) лояльний та сервісний підхід у співпраці із орендарями;
2) постійний розвиток та впровадження інновацій;
3) ефективна робота магазинів.

Як закриття ТРЦ під час жорсткого карантину вплинуло на плани розвитку?
Звісно, нам довелося внести зміни у наші стратегічні плани на рік. Однак ми продовжуємо підсилювати пул орендарів операторами, що є лідерами своїх категорій, розпочали реконструкцію цокольного поверху, де відкриється перший в області дизайнерський «Сільпо», завершили реконструкцію громадського простору біля ТРЦ площею 4000 кв м. Розглядаємо кризу та локдаун як виклик та нові можливості. Саме зараз добре видно, де слабкі місця в бізнесі.

Чи вдалося повністю відновити трафік? І які Ваші дії з надолуження втраченого?
Ми теж відчули падіння відвідуваності, але вже повертаємося до звичного режиму. В період, коли ТРЦ був закритий, ми продовжували вести активну онлайн комунікацію з клієнтами. Улітку привабили відвідувачів новими відкриттями, активно рекламували літні розпродажі в магазинах, зробили новий формат акції з безконтактною та безпечною реєстрацією покупок.

До яких висновків спонукав локдаун?
Він фактично пришвидшив тренди, що активно розвивалися останніми роками в сфері ритейлу: онлайн покупки, доставка їжі, важливість соціальної відповідальності бізнесу. Невизначеність та швидкість змін - це основні фактори, що будуть формувати бізнес середовище найближчим часом. Для того, щоб бути готовим до таких ситуацій і вижити, важливо швидко адаптовуватися, швидко приймати рішення, швидко запускати нові продукти, фокусуватися на внутрішній операційній досконалості. Ця криза розчистить дорогу компаніям, які мають добре продумані стратегії.

Чи є у Вас комерційні лайфхаки, які нагадують жителям міста Рівне, що ТРЦ «Злата Плаза» – найкраще місце для шопінгу та розваг?
Так, такий лайфхак у нас є — постійно вдосконалюватися та створювати безпечне, комфортне, сучасне середовище для відпочинку та шопінгу. А також розповідати про свої переваги, охоплюючи якомога більше цільової аудиторії. У нас найкраща в місті кімната догляду за дитиною, сучасна та інклюзивна площа біля ТРЦ, найкращі ритейлери під одним дахом.

Які категорії товарів мають зараз найбільший попит?
Очікувано, що найкраще себе почувають категорії товарів цінового сегменту «середні мінус», зокрема, одяг та взуття. Заклади громадського харчування з терасами, магазини ювелірних виробів теж показують гарні показники.

Окрім понад сотні брендових магазинів, широкого спектру послуг, розваг та закладів харчування, Ви реалізуєте еко-проєкти та проєкти соціальної відповідальності.
Розкажіть про останні згадані проекти, як вони вплинули на успішність «Злата Плаза»?
Одна із головних цінностей нашої компанії – любити людей та довкілля. Проєкти соціальної відповідальності допомагають нам висловити цю любов. У 2019 році ми реалізували 14 таких ініціатив, серед них — провели фестиваль EcoFestPlaza, посадили дерева у місті Рівне, передали телевізори відділенню дитячої обласної лікарні, впровадили систему сортування сміття, встановили зарядку для електромобілів. У цьому році, звісно, ми вирішили допомогти лікарям, які борються із коронавірусною хворобою та купили медикам спеціальні захисні окуляри. Результат від впровадження таких проєктів — це позитивний імідж компанії, прямий вплив на зміни в рідному місті, вдячність та позитивні емоції тих, кому ми допомогли. ТРЦ «Злата Плаза» - це невід’ємна частина життя кожного рівнянина, тому для нас є натхненням і мотивацією - бути її частиною.

Що нового Ви запропонуєте гостям наступного року?
На другу половину грудня заплановано декілька потужних відкриттів унікальних для нашого регіону брендів (наприклад, Megasport), які точно сподобаються рівнянам.

Довідка
Торговельно-розважальний центр «ЗЛАТА ПЛАЗА» — улюблене місце шопінгу та відпочинку рівнян.
Загальна площа ТРЦ — 17 500 кв.м, орендна площа — 12 000 кв.м. Тут знаходиться більше сотні брендових магазинів, широкий спектр послуг, розваг та закладів харчування, що підтверджує загальну концепцію ТРЦ — «Все й одразу».