Тексти
Кейси

Про безпеку в ТРЦ: соціальний експеримент у ТРК «Проспект»


Тема соціальної безпеки у ТРЦ стала однією із пріоритетних для усієї галузі торгових центрів. Гравці ринку активно впроваджували проєкти із дезінфекції та посиленого клінінгу приміщень та просторів ТРЦ, встановили дезінфектори та маскомати, створили спеціальні розмітки для позначення соціальної дистанції. Торгові центри одними із перших взяли на себе місію інформувати про нові правила поведінки в громадських місцях: на внутрішньому радіо, інформаційних плакатах, діджитальних ресурсах тощо.


Цього року всі українські ТРЦ перебували під прискіпливою увагою ЗМІ, державних органів влади, блогерів та усієї громадськості в цілому. Адже саме ТРЦ висувалася вимога гарантувати виконання всіх правил антиепідемологічної безпеки. А про втілені заходи торгові центри звітували і продовжують звітувати – владі, ЗМІ та відвідувачам.

19 грудня Клуб торгових центрів України Malls Club у ТРК «Проспект» провів соціальний експеримент – що думають самі відвідувачі про безпеку у ТРЦ, чи довіряють вони цьому простору, коли перебувають у ньому.
Експеримент полягав у тому, що відвідувачам пропонувались чотири таблички із написами – «у торговому центрі безпечно», «у торговому центрі небезпечно», а також «дотримуюсь правил поведінки у торговому центрі» та «мені байдуже до правил поведінки у торговому центрі». У підсумку всі учасники вибирали ту табличку, на якій було вказано «у торговому центрі безпечно».

І всі вони засвідчили, що дотримуються правил поведінки – маски, дистанція, дезінфекція. На підтвердження цьому, у ТРК «Проспект» відбувся дискусійна зустріч із експертами Meet&Talk на тему «Про безпеку, турботу, профілактику: соціальні та медичні лайфхаки», у якому взяли участь Артем Шлапак, керівник Клубу торгових центрів України Malls Club, та Інна Федорцева, сімейна лікарка Дитячої поліклініки №2 Деснянського району, що знаходиться поруч із ТРК «Проспект». Модерувала дискусію Олена Обухівська, директорка із комунікацій Arricano.

Обговорювані питання стосувались як В2В, так і В2С площини, адже соціальна безпека цікавить різних стейкхолдерів. За словами лікарки, якщо дотримуватись усіх правил соціальної поведінки, можна на 90% уберегти себе та своїх рідних, знизити ризик захворювання або навіть зовсім уникнути цієї загрози.

«З березня 2020 торгові центри докладали титанічних зусиль, демонструючи свою відповідальність перед відвідувачами та втілюючи всі необхідні заходи безпеки – дезінфекція, посилений клінінг, інформаційні кампанії стосовно і респіраторного етикету, і соціальної дистанції – як в онлайні, на діджитальних ресурсах, так і в офлайні – афіші та спеціальні наклейки із привабливими яскравими дизайнами. Аудиторія ТРЦ – це високий показник охоплення, тому і комунікація є ефективною. Зрозуміло, що все це вимагає додаткових операційний витрат. І ТРЦ взяли на себе це зобов’язання», – зазначив Артем Шлапак.

«У ТРК «Проспект» дискусійний проєкт Meet&Talk ми проводимо на регулярній основі, щоб зміцнювати взаємини із місцевими спільнотами, спільно генерувати власний корисний та цікавий контент. І якраз у передноворічний період ми провели таку зустріч, щоб у невимушеній атмосфері торгового центру ще раз акцентувати увагу на соціальних та медичних лайфхаках. Адже в комунікаційній програмі ТРК «Проспект» передбачено співпрацювати із лідерами громадської думки та формувати на власних медійних ресурсах авторський контент із торгового центру. І підписникам, і відвідувачам це подобається, адже вони також можуть долучатися до його створення та бути учасниками цього проєкту. Тому і соціальний експеримент у стилі опитування відвідувачів ТРЦ відбувся лайтово, адже зважати на думку інших та цікавитися їхньою позицією – це вияв поваги», - розповіла Олена Обухівська, директорка із комунікацій Arricano.