Тексти
Кейси

Михайло Нечипорчук: «River Mall — це не просто ТРЦ, а громадський простір»

ТРЦ River Mall — найбільший торгово-розважальний центр на лівому березі Києва. Це як місто у місті — з кінотеатром, розважальним комплексом, фудкортом, видовою терасою та зонами відпочинку.

Виконавчий директор ТРЦ River Mall Михайло Нечипорчук розповів Malls Club про те, як допомагали орендарям у період кризи, про особливості побудови команди, запоруку успіху ТРЦ та плани на майбутнє.


River Mall – досить молодий об’єкт, який вже встиг набути неабиякої популярності і здобути славу одного з найбільш імпозантних, збалансованих та стильних ТРЦ Києва. Чому завдячує такий потужний стартап? І в чому, на вашу думку, унікальність River Mall?

Запорукою успіху ТРЦ River Mall є вдала реалізація концепції, зокрема з архітектурної точки зору. Головною перевагою насамперед є вибір локації. У нашому випадку ТРЦ розташований на лівому березі Києва у житловому районі, який наразі стрімко розширюється.
У площині архітектурних рішень для нас було важливо, щоб гості відчували себе комфортно, тож цей комфорт мав бути запроектований. Для розробки проекту торгово-розважального комплексу River Mall ми заручилися підтримкою міжнародної команди проектувальників та концептологів. Співпрацювали з архітектурним бюро Chapman Taylor (об'єднує архітекторів та генпланістів; бюро реалізувало понад 2000 проектів у близько 100 країнах світу — ред.), ETC (європейська компанія, що займається проектуванням паркінгу — ред.), консультантами з комерційної нерухомості Colliers International. Також ми працювали з компаніями Archpassage, AVG Group та архітектором Андрієм Пашеньком.
Це, на мою думку, і є одними з основних факторів успіху та популярності River Mall.

Як ви позиціонуєте себе з точки зору аудиторії? Ваші гості – хто вони? Які вони?

Наші гості — це не лише жителі лівого берега Києва. Ми створили простір, де кожен отримує те, що цікавить саме його, та куди хочеться приїхати незалежно від місця проживання. Найбільше нас відвідують жителі Дарницького та Печерського районів. Також збираємося приваблювати відвідувачів з Голосіївського, Подільського районів і мешканців інших районів та гостей столиці.

Гості River Mall — це люди, як хочуть провести з користю свій час, отримати персональний позитивний досвід. Ми намагалися зробити комплекс проєвропейським, щоб відвідувачі опинилися в ТРЦ іншого формату — просторому, безпечному, сучасному та зручному.

Ми створили унікальний fashion tenant mix, аби відвідувачі мали вибір серед винятково якісних та ретельно підібраних брендів. А після шопінгу пішли в Планету Кіно, розважилися в Papashon та перекусили в одному з закладів громадського харчування. Власне це і відображає наш слоган — «персонально вражаючий простір».

Які з ваших операторів є рідкісними, винятковими серед столичних ТРЦ?

У River Mall представлені фактично всі бренди групи Inditex. Ми першими відкрили North Face, Vans, Zara Home, Falconeri та Aromateque на лівому березі. В ТРЦ знаходиться найбільший магазин Zara в Україні. Також у лютому відбулося відкриття першого офіційного Carters.
Крім цього ми відкрили школу танців D.Side в торговому центрі. Це дало змогу привабити нову цільову аудиторію — молодь, що підтримує здоровий спосіб життя та має зовсім інше мислення.

Будь-який ТРЦ містить три складові: магазини, розваги та ресторани фудкорту. Яка пропорція між ними у River Mall? На чому робиться акцент?

Ми робимо акцент на комфортному для гостей балансі. River Mall — це більше фешн торговий центр, але з зонами розваг та відпочинку, такими як багатозальний кінотеатр, дитячий розважальний центр тощо. Окремою гордістю є видові тераси. Це своєрідне місто в місті, адже для нас важливо, щоб відвідувачі реалізували свої бажання та потреби в різних напрямках.

Як змінився пул орендарів за минулий нелегкий рік?

Минулий рік був дійсно непростий для ТРЦ. Пандемія коронавірусу застала зненацька та внесла свої корективи. Проте під час кризи для нас ключовим було збереження наших орендарів і залучення нових, що успішно вдалося.

Які категорії товарів/послуг демонструють ріст і викликають попит останнім часом? Що змінилося в цьому плані?

Очікувано найбільший приріст під час коронакризи показали магазини, що торгують товарами першої необхідності та харчовими продуктами. Також відбулося певне переформатування мислення відвідувачів: почали менше носити класичний одяг, натомість більше купували спортивні товари та базовий універсальний одяг. Товари лакшері сегменту не впали у попиті: заборона виїзду за кордон спонукала купувати в Україні.

Чого бракує River Mall зараз? Іншими словами, які категорії ритейлерів ідеально «вписалися» би в концепцію ТРЦ?

Нам не вистачало магазину побутових товарів, що ми успішно реалізували з Eldorado. Це добре відобразилося на товарообігу ТРЦ. Наразі ж хотілося б ще більше розваг на території River Mall та магазинів формату дрогері. Саме над цим ми зараз і працюємо.

Як ви підтримуєте своїх орендарів, яких заходів вживаєте, якої політики дотримуєтеся?

Ми ретельно вивчаємо діяльність наших орендарів, аби бути максимально неупередженими. Аналізуємо особливості бізнесу, товарообіг, поведінку відвідувачів, асортимент, професіоналізм персоналу, маркетингову політику. Звертаємо увагу на те, як бренди виробляють та завозять товари в Україну. Після цього знаходимо найкращі компромісні рішення, які допомагають підтримати наших орендарів. До того ж ТРЦ River Mall органічно зростає, що і є безпосередньою підтримкою орендарів у важкий період.

Які управлінські механізми та рішення сприяють тому, щоб утримувати найвищу якість послуг в ТРЦ, а також підтримувати реноме River Mall як одного з найкращих місць для шопінгу на лівобережжі Києва? Можливо, у вас є якісь особливі принципи формування команди?

Наша особливість і запорука високої якості послуг — це досвідчені експерти. Усі члени команди були біля витоків ринку торгової нерухомості України, розуміють механіку та нюанси в роботі з ТРЦ. Також ми працюємо з перевіреними надійними підрядниками, які мають хороші відгуки на ринку.

Поговоримо про дві речі, які помітно вирізняють River Mall серед багатьох ТРЦ.
Перше — це емоційне залучення гостей, висока концентрація яскравих івентів, імерсивність, заохочення відвідувачів ділитися своїми враженнями від ТРЦ і шопінгу в соцмережах.
Як ви плануєте розвивати цей напрямок надалі?

Одним із напрямків маркетингових комунікацій є івентова складова. Наша маркетингова політика зосереджена на тому, щоб усе, що відбувається в ТРЦ було відомо навіть тим людям, які не залучалися до заходів.

Наше завдання — створити цікавий для гостей івент-маркетинг, який не обмежується піаністом чи скрипалем. Ми використовуємо тематизацію, фотозони, локації, які дають відчуття свята, які викликають винятково позитивний емоційний досвід.


Так, наприклад, у період новорічних та різдвяних свят гості шукали велику кнопку на фудкорті, натиснувши на яку, можна було отримати подарунки. Також щодва місяці ми проводимо нове стимулююче промо, тож коли б нас не відвідали, гостей завжди чекають подарунки та враження.
У найближчому майбутньому плануємо трансформувати фудкорт у зону з місцем відпочинку. Також думаємо про реалізацію нових, так званих, зон fun-working.
Інший напрямок — це комунікація в соціальних мережах, в основі якої є залученість користувачів. Для нас важливо, щоб гості відчували себе причетними до життя ТРЦ.

Важливо, що River Mall — це не просто ТРЦ з магазинами та розвагами, а громадський простір. Це місце, де проводять вільний час, знайомляться, закохуються, проводять бізнес-зустрічі. Це зона комфорту, де можна вирішити свої задачі та задовольнити потреби. Ми - як великий друг, що чекає в гості.


Друга річ – широке застосування діджитал, онлайн-технологій, мобільних додатків.
Це: навігація по River Mall за допомогою смартфону, розумне паркування з оплатою в один клік, каталог брендів, анонси знижок, івентів, промо...
Що нового з’явиться найближчим часом, як ви плануєте розширювати контент та функціонал цифрових послуг в ТРЦ?

Наразі маємо близько 25 тисяч активних користувачів додатку, враховуючи, що це додатковий сервіс для гостей, а не канал комунікації. Зараз додаток має такі розділи: акції, знижки та новини орендарів, каталог брендів, навігаційна карта, система оплати паркінгу, моніторинг вільних місць на паркінгу, гардероб. У майбутньому плануємо вдосконалювати додаток, впровадити систему лояльності (знижки, можливо, кешбек, подарунки). У планах канал на YouTube та присутність у TikTok.

Багато пророкують що сфера ТРЦ буде трансформуватися під впливом розвитку онлайн-технологій. Який ваш футурологічний прогноз щодо майбутнього ТРЦ в найближчі 10-20 років?

Онлайн торгівля частково впливає на офлайн продажі, проте не витіснить їх. По-перше, багатьом приносить задоволення сам процес шопінгу офлайн. По-друге, речі однакового розміру можуть по-різному виглядати, може не підходити тканина, а отже все потрібно міряти.
Незабаром можуть з'являтися точки видачі товарів, замовлених в інтернеті. Тож найімовірніше буде інтеграція онлайн-офлайн, однак не витіснення повністю.

Як ви ставитеся до можливого потенційного зростання конкуренції між ТРЦ в найближчі роки? Адже на Лівому березі Києва до будівництва заявлені нові ТРЦ, а багато існуючих підсилюють свої позиції за рахунок модернізації і реконцепції.

Конкуренція завжди стимулює стати кращими, вона — рушій прогресу. Тому до здорової конкуренції ми ставимося позитивно.

Що нового запропонуєте відвідувачам у 2021 році? Які бренди зайдуть, яких ресторанів очікувати на фудкорті, що відбуватиметься в сфері розваг, чим порадує літня тераса влітку, які події, концерти плануються?

Ми плануємо продовжувати співпрацю з БУХТА food station, будемо вдосконалювати фудкорт. Можливо, також додамо сервісних операторів. Активно працюємо, щоб у цьому році запустити набережну біля ТРЦ як громадський простір. Продовжуємо облаштовувати терасу з коктейль-барами, де будемо проводити концерти та стендапи.
Звичайно ж, ми плануємо івенти, однак влаштовувати їх будемо лише з урахуванням рекомендацій уряду для недопущення поширення вірусу. Також ми плануємо новий проєкт — River Family Day.


Довідка
River Mall – найбільший торгово-розважальний центр на лівому березі Києва.
Загальна площа комплексу – 140 000 кв. м – містить понад 160 магазинів, серед яких 55 – це бутики одягу. Основні fashion-якорі ТРЦ: H&M, Massimo Dutti, Zara, Zara Home, Oysho, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, а також провідні fashion-ритейлери: Hugo, Guess, Anabel Arto, MustHave, Tezenis.
В River Mall розташовано 16 ультрасучасних магазинів одягу для занять спортом і активного відпочинку – All Star, Adidas, Nike, Puma, Under Armour та інші.
Відпочити після шопінгу і помилуватися дніпровською затокою можна в зоні фуд-корту з виходом на терасу. Cinnabon, Salateira, Murakami, Burger Station, «Утиные истории», Mei Wei, The Varenik, «Печена картопля» – ніхто не залишиться голодним!
Любителям фільмів варто відвідати десятизальний кінотеатр Планета Кіно. Тут є найяскравіший IMAX with Laser, зали CINTECH+, кіноресторан RE’LUX та кіномаркет. У Планета Кіно піклуються про враження кожного глядача.
Літня тераса - це родзинка ТРЦ. Місце, яке ідеально підходить для селфі-зон та відпочинку.
Для відвідувачів River Mall передбачено дворівневий підземний паркінг та відкритий 5-рівневий на 1550 машиномісць.