Тексти
Кейси

Андрій Бринзило: «Починаючи з червня, в ТРЦ Riviera відбудеться серія великих відкриттів, знакових як для Одеси, так і для країни в цілому»

Про особливості роботи і плани на майбутнє великого та багатофункціонального одеського ТРЦ - Riviera Shopping Mall - розповідає його Генеральний директор Андрій Бринзило.

ТРЦ Riviera існує на ринку торговельної нерухомості 11 років. Істотні зміни в комплексі відбулися за останні кілька років. Які з них ви б виділили як ключові?

Основною зміною останніх років є підвищення частки операторів - лідерів ринку, як міжнародних, так і локальних - до 92,3% і, відповідно, зменшення частки немережевих операторів.
Це стало наслідком потужної програми з оновлення пулу орендарів. Протягом останніх 2-х років ми замінили і оновили 45% площ і відкрили понад 50 нових магазинів / ресторанів, а також збільшили орендну площу на 4% (Decathlon, H&M, фудкорт, кінотеатр - чистий приріст на 2 600 кв. м). Це відбулося за рахунок оптимізації використання площ ТРЦ.

Які з операторів ТРЦ Riviera є унікальними

- для Одеси

- для України в цілому?

На сьогодні на ринку Одеси екслюзивно в ТРЦ Riviera представлені 13 брендів, загальна орендна площа таких магазинів - 36 000 кв. м.
Для ринку регіональних центрів України унікальним є підбір орендарів в цілому - як єдиної екосистеми.

Наш tenant-mix характеризується одним з найвищих показників міжнародних операторів, таких як INDITEX (5 магазинів), H&M, AUCHAN, LEROY MERLIN (перший магазин за межами Києва), DECATHLON (перший магазин за межами столиці), LPP (4 магазини) , LC Waikiki, New Yorker, DeFacto, MNS (3 магазини), FIBA Retail (2 магазини).

Крім цього, за останні 2 роки українські оператори - лідери розширили свою присутність у нашому проекті. MTI відкрив магазин GEOX, підписана угода з відкриття монобрендового магазину SAMSUNG, а MD Fashion - відкрив Walker, Under Armour і Oodji.

Були відкриті магазини локальних брендів AKVARELI, VOVK, GEPUR, JASMINE, FAMO, TRENDS.
Вперше на одеському ринку ТРЦ запрацював ресторан мережі McDonalds', незабаром - відкриття ресторану KFC.
Новітній кінотеатр мережі MULTIPLEX запросив перших гостей ще у вересні 2019 року. Кінотеатр було обладнано першим в Україні залом, оснащеним технологією Screen X.

Також ми хочемо відзначити значне збільшення частки товарів для спорту (до 8,2%), що дозволяє нам зайняти позицію найбільш спортивного ТРЦ регіону.

ТРЦ Riviera знаходиться в селі Фонтанка Одеської області в 800 метрах від моря. Яка основна цільова аудиторія ТРЦ? Яка роль туристів у ній? А також які перспективи розвитку ТРЦ, враховуючи житлову забудову та туристичний потенціал району?

У 2020 році ми відзначили суттєве збільшення пішохідного трафіку (в четвертому кварталі 2019 він становив уже понад 10%!) - в зв'язку з введенням в експлуатацію нових ЖК, розташованих в безпосередній близькості від ТРЦ.
В цілому в прямій зоні охоплення є близько 30 нових житлових комплексів, що знаходяться на стадії девелопменту, включаючи комплекси, розраховані на 3000-4000 квартир.

Що стосується розвитку туризму, то в 2019-2020 були відкриті найбільші ресторанні і пляжні комплекси міста, розташовані на новій набережній в безпосередній близькості від ТРЦ, що також значно збільшило трафік туристів.

Як змінився пул ваших орендарів за цей останній нелегкий рік?

Останні 12 місяців, як не парадоксально, були вельми позитивними для нас з точки зору розвитку бізнесу.
Ми уклали важливі для нас угоди з H&M, Decathlon, KFC, GEOX, Samsung, GAP, Akvareli, пролонгували контракти і відкриваємо два нових кафе з терасами, а також реалізували проект Тренінгового центру, в якому вже проходить навчання персоналу для наших клієнтів.

У грудні 2019 ви відкрили перший в Одесі фудкорт у просторі ТРЦ. Як він працює зараз? Чи відбулися в ньому зміни за останній час?

Ми, безумовно, зіткнулися з викликами, пов'язаними з пандемією, і це в значній мірі знизило динаміку в роботі даного напрямку через різке падіння попиту на нові площі з боку рестораторів.
Тим не менше, ми продовжуємо роботу з розширення зони фудкорту завдяки угоді з новим оператором KFC, і плануємо завершити черговий етап реновації фудкорту вже в червні 2021.

На початку 2020 року Європейський банк реконструкції і розвитку підтвердив виділення нової кредитної лінії в сумі 52,2 млн євро – яка мета кредиту?

Кредит отримано з метою реструктуризації балансу та розширення бізнесу компанії.

Ви відомі як фінансист-банкір, який успішно працював у сегменті фінансування будівництва комерційних об'єктів. Зокрема, працювали директором індустріального парку «Біла Церква». Наскільки і як саме допоміг ваш досвід у будівництві та просуванні ТРЦ?

Найціннішим для мене є досвід у фінансуванні одних з кращих ТРЦ України в рамках портфелю «Юнікредит». Це дозволило зрозуміти бізнес-модель і ризики роботи сегмента.
Що стосується досвіду роботи в сегменті індустріальної нерухомості, то тут з'явилися нові компетенції та навички, які притаманні локальному бізнесу - це швидкість прийняття рішень і гнучкість.

Що нового ТРЦ Riviera запропонує своїм гостям у другій половині 2021?

Починаючи з червня, у нас відбудеться серія великих відкриттів, знакових як для ринку Одеси, так і для країни в цілому.
Дуже раді представити нашим гостям нові магазини брендів Decathlon, H&M, Samsung, Akvareli, Bugatti, ресторан KFC.

Довідка


ТРЦ Riviera — регіональний торгово-розважальний центр, розташований у східній частині Одеси.
В ТРЦ представлені ексклюзивні для Одеси магазини: Ашан, Zara, GAP, Bershka, Pull & Bear, Oysho, Stradivarius, De Facto, Marks & Spencer, NYX, Intimissimi, Tezenis, Leroy Merlin та інші.
Оренда: office@riviera.com.ua