Тексти
Кейси

Діалог з орендарями як запорука стабільності ТРЦ


Спричинена карантином «пауза» у житті торговельно-розважального центру «Мегамолл» (Вінниця) дозволила його топ-менеджерам провести поглиблений аналіз майбутніх цілей. Як це відбувалося і з якими результатами, розповідає керівник ТРЦ Андрій Андреєв.



— Протягом 3-х місяців обмеженої діяльності ми моніторили та аналізували трафік відвідуваності за присутніми орендарями (аптека, продуктовий супермаркет, зоомагазин, магазин побутової хімії), порівнюючи дані із аналогічним періодом попереднього року.
Паралельно переглядали концепцію 2-ї черги «Мегамолл» та активно вели перемовини з новими операторами щодо їх відкриття в оновленому ТРЦ.


Трафік у цифрах
Ми кардинально змінили маркетингову стратегію – зробили ставку на онлайн. В першу чергу, просуваємо й рекламуємо магазини наших орендарів, для їхньої цільової аудиторії, а потім вже – сам ТРЦ «Мегамолл».
Після послаблення карантину та відкриття магазинів (окрім розважального центру «Люди Fusion Place») наш трафік був меншим на 25% у порівнянні із аналогічним періодом попереднього року.
З відкриттям розважального центру трафік збільшився, хоча й досі він залишається меншим на 7% щодо аналогічного періоду 2019.
Повного відновлення трафіку очікуємо після відкриття 2-ї черги.
Більше того, зважаючи на ексклюзивність деяких майбутніх орендарів - розраховуємо на значний приріст відвідуваності.

Головний чинник ефективності
Я впевнений, що головним чином партнерська співпраця із орендарями дозволила ТРЦ «Мегамолл» повноцінно та ефективно працювати і мати 100% заповнюваність після послаблення карантину.
У період його максимального посилення, коли були зачинені практично всі магазини, ми скасували орендну плату та маркетинговий збір, обговорили з орендарями можливість оплати експлуатаційного збору та компенсації комунальних.
Наразі активно проводимо усі можливі маркетингові заходи онлайн, наповнюємо бюджети задля найголовнішого - збільшення конверсії у наших орендарів.

Сегменти, що демонструють зростання
На сьогодні, відповідно до даних нашого моніторингу, ми спостерігаємо найбільший приріст у операторів товарів для дітей, і тому, ми впевнились, що правильно обрали концепцію та стратегію розвитку у 2018 році – створили найбільшу у Вінницькому регіоні «Галерею дитинства» площею 2000 кв.м.
Поряд з цим, звісно, збільшився попит на сезонний одяг.

Івенти та соціальні проєкти
«Мегамолл» є найбільшою локацією для проведення заходів у місті Вінниця. Щороку у нас проходить безліч заходів, як-от: міжнародний шаховий турнір «Золота молодь», розважально-інтелектуальна гра «Батлум», Vinnytsya Street Fest та багато інших.
Пандемія внесла свої корективи, і багато цьогорічних івентів довелось скасувати чи перенести. Але є і такі, що діють постійно. У нас функціонує проєкт «Кульбабка» - соціальне підприємство (кав’ярня), фокусоване на працевлаштуванні людей з інвалідністю та розкритті їхнього потенціалу.

В планах – багато нового
По-перше – відкриття другої черги. Сподіваємось, що епідеміологічна ситуація дозволить це зробити.
По-друге, здивуємо вінничан та гостей міста новими ексклюзивними для регіону операторами: першим KFC, масштабним кінотеатром Сінема Ciтi (7 залів, технологія 4DX), якірним магазином одягу для всієї родини LC Waikiki та ще декількома, назви яких наразі не будемо розголошувати – тримаємо інтригу, проте обіцяємо анонсувати вже найближчим часом.
По-третє, у планах реконструкція майже усього ТРЦ. Плануємо магазини різних цінових сегментів, оскільки «Мегамолл» має надати вибір для кожного відвідувача.
Наразі активно займаємось плануванням фуд-корту, що буде розташований на третьому поверсі біля входу до кінотеатру.

Довідка

ТРЦ «Мегамолл» - це масштабна трьохрівнева споруда з відмінним плануванням - все для комфорту відвідувачів.
200 магазинів.
Загальна площа 55 000 кв. м.
Торговельна площа 33 000 кв. м.
Середньомісячна відвідуваність 620 000 осіб.
Серед головних активностей – найбільші у Вінниці льодова та роликова арени.