Тексти
Новини

Retroville стане першим ТРЦ в Україні, де аналізуватимуть поведінку покупців через WiFi-систему

Київський ТРЦ Retroville, який відкриється у квітні на Виноградарі, першим серед українських торгово-розважальних центрів впровадить технологію для аналізу поведінки покупців. Це буде WiFi-система Shopster, дані якої допоможуть вдосконалювати рекламні та інші активності для стимулювання продажів у ТРЦ.

Shopster збиратиме дані зі смартфонів, на яких ввімкнений WiFi. Система фіксуватиме такі показники:

  • Час, проведений у тому чи іншому магазині, а також зонах ТРЦ
У результаті, можна буде зрозуміти, у яких магазинах або точках центру покупці проводять менше часу, і вжити заходів для підвищення їх популярності, збільшити рекламну активність.

  • Середній час перебування
Система покаже, скільки часу в середньому проводять відвідувачі в тому чи іншому магазині, а також певних зонах і в ТРЦ в цілому.

  • Частка «залучених» і «незалучених» відвідувачів
Система продемонструє, скільки людей затримуються на локації, а скільки покидають її раніше, ніж у середньому. Ці дані допоможуть виміряти ефективність локації, а також сегментувати аудиторію і створювати дієві рішення для конкретної категорії відвідувачів.

  • Кількість унікальних «нових» і «повторних» відвідувачів
Система надаватиме дані про кількість людей, які вперше відвідали локацію, та частку тих, хто повернувся через якийсь час. Показник демонструватиме ефективність маркетингових акцій: спеціальних пропозицій, знижок, друкованої реклами, зовнішнього та внутрішнього оформлення зон.

  • Частота відвідувань
Періодичність, з якою покупці відвідують певний магазин або локацію ТРЦ, а також як часто вони відвідують ТРЦ в цілому.

  • Коефіцієнт відвідувачів, що проходять повз
Відображатиме кількість людей, яких не зацікавила локація. Тенденція до зростання цього показника може вказувати на необхідність посилення маркетингових активностей.

  • Карта переміщення
Дасть розуміння траєкторії руху відвідувачів по ТРЦ: в який магазин заходять відразу, а в якій — в останню чергу.

  • Маршрути відвідувачів
Технологія дозволить побачити, за яким принципом відвідувачі будують маршрут. Наприклад, може виявитися, що постійні клієнти магазину, зробивши всі необхідні покупки, часто заходять перекусити в один заклад на території ТРЦ. Така інформація — відмінна для розвитку програм лояльності. До того ж вона допомагає аналізувати «холодні» чи «гарячі» зони.

  • Популярність локації
Система покаже, наскільки та чи інша зона користується попитом, а також простежить зростання/падіння популярності.

Перераховані пункти допоможуть ТРЦ покроково відстежити шлях до покупки: який момент став вирішальним, а що, навпаки, зашкодило придбанню. Технологія також може бути триггером для відправки рush-повідомлень. Так, проходячи повз магазин, відвідувач отримає повідомлення про акції, знижки та новинки у ньому.

У Retroville встановлять близько 500 датчиків IBeacon — маленьких бездротових пристроїв. За установку трекінгових систем у ТРЦ відповідає компанія Watcom Group.

У Retroville впевнені, основна перевага використання системи Shopster у тому, що вона допоможе покупцеві не піти без покупки, поліпшити сервіс і зміцнити лояльність, а також збільшити ефективність управлінських рішень для топ-менеджменту ТРЦ і отримати додатковий інструмент зростання доходів.


Retroville — сучасний lifestyle-центр у Києві. Розташований на Виноградарі — одному з найбільш густонаселених районів столиці. У пішій доступності від ТРЦ проживає понад 250 тисяч потенційних клієнтів, а з введенням в експлуатацію в 2023 році сусідніх ЖК кількість потенційних відвідувачів зросте ще більш як на 100 тисяч. Якірні орендарі Retroville — це гіпермаркет NOVUS (10 640 кв.м), будівельний гіпермаркет Leroy Merlin (4 805 кв.м), кінотеатр Multiplex з технологією ScreenX, ДРЦ Fly Kids (4 640 кв.м), фітнес-клуб SportLife (4 440 кв.м).

Fashion галерея представлена магазинами: Walker, Stem, Oodji, Cropp Town, House, Sinsay, Ecco, Intertop, Skechers, Timberland, Calzedonia, Intimissimi, Tezenis, Всі Свої, Ostin, Fun Day, Colin's, LC Waikiki, DeFacto, All Stars, Naf Naf, SuperStep, Lacoste. Галерея товарів для спорту — Sportmaster, Under Armour, Intersport. Серед ювелірних магазинів — Pandora, Sova, Ювелірна Карта, Золотий Вік, серед магазинів техніки та електроніки — Фокстрот, Eldorado, Samsung. Категорію товарів для дому представляють бренди Jysk та English Home, категорію «Дитинство» магазини Planettoys, Librarium, Bartek і зоопарк Lemurzoo.

Джерело: Rau.ua