Тексти
Новини

Ігор Заболоцький: «Вакантність в успішних ТРЦ Києва в 1-му півріччі 2020 склала ~0%»

На думку провідного експерта Colliers International (Україна) Ігоря Заболоцького, ринок ритейлу поки не демонструє драматичного падіння порівняно з минулими кризами.


Про це свідчать заяви крупних гравців, основні індикатори ринку, зокрема й настрої споживачів.

Наприклад, протягом першого півріччя 2020 року було введено в експлуатацію ТРЦ Retroville на житловому масиві Виноградар у Києві. Об'єкт відкрився досить успішно. Вже на сьогодні заповнюваність становить 78%, до кінця року передбачається збільшення показника до 88%.

Цікаві і такі дані. До жовтня 2019 року вакантність в ТРЦ Києва становила 4,4%. Відкриття крупного об'єкта ТРЦ Blockbuster Mall спровокувало ріст моментної вакантності до 11%. Станом на перше півріччя 2020 року вакантність складає 10,7%. Якщо не враховувати Blockbuster Mall, то вакантність становить близько 6%. В найбільш успішних ТРЦ Києва показник досі спостерігається на рівні ~0%.

За даними міжнародних ритейлерів, які функціонують в тому числі й на українському ринку, за фактом зняття суворих обмежувальних заходів, рівень продажів в цілому в Україні в процентному співвідношенні (період до періоду) вище, ніж у більшості європейських країн, що вселяє оптимізм щодо темпів відновлення ринку.

Тож, вважає Ігор Заболоцький, якщо найближчим часом нових потрясінь не буде, то вже з початку наступного року можемо розраховувати на відновлення ринку.

Джерело: прес-служба Colliers International Ukraine