Тексти
Новини

На місці ТК «Кубометр» у Дніпрі стартувало будівництво ТДК «Перехрестя»

У квітні в центральній частині Дніпра стартувало будівництво торгово-ділового центру «Перехрестя». Цей об'єкт в майбутньому повинен стати частиною масштабного багатофункціонального комплексу «Брама» і з'єднати центр міста з набережною.

Зведенням Брами займається девелоперська компанія Alef Estate, яка створила такі дніпровські об'єкти як ТРК «МОСТ-сіті», МФК Cascade Plaza, ДЦ «Призма», ТДЦ «Босфор» та інші.

Будівництво комплексу мало розпочатись ще в 2008 році, але його відклали через кризу. Голова Ради корпорації «Алеф» Вадим Єрмолаєв неодноразово відзначав, що будівництво Брами не скасовується, а відкладається до більш сприятливих часів. У результаті будівельні роботи відновили через 12 років. Разом з тим, Alef Estate наголошує: у зв'язку зі зниженням економіки внаслідок пандемії коронавірусу ще не заморозили будівництво жодного об'єкта компанії, їх реалізація триває.

МФК «Брама» пророкують звання найбільш амбітного архітектурного проєкту міста. Загальна площа комплексу — 200 тис. кв. м. Висота самої Брами — 210 метрів (54 поверхи). Це має бути найвища житлова будівля України і найвища будівля Дніпра. 

Будівництво Брами передбачає комплексну забудову та реконструкцію кварталу, обмеженого вулицями князя Володимира Великого, Харківської, Глинки і Європейської.
Наразі побудований тільки один об'єкт із шести спроектованих — «Клин», триповерховий бізнес-центр, розміщений на розі вулиць Європейська та Глинки.

image

ТДК «Перехрестя» стане наступним кроком у будівництві Брами. «Перехрестя» — друга за значимістю позиція багатофункціонального комплексу.

Проєкт будівлі у 2008 році розробили в бюро DOLNIK & CO, проєктну групу очолював архітектор Сергій Філімонов. Головна ідея Перехрестя — створення критої багаторівневої торгової вулиці. Торгово-діловий комплекс буде з'єднаний із сусіднім торговим центром за допомогою пішохідного моста на другому рівні.

Комплекс «Перехрестя» складатиметься із двох будівель — 6-ти поверхової і висотної 18-ти поверхової. Об'єкт буде розташований на перехресті вулиць Глинки та Харківської, звідси і назва. На першому і другому рівнях 6-ти поверхової будівлі будуть комерційні приміщення, з третього по п'ятий — офіси. У висотній частині перші поверхи також будуть відведені під приміщення комерційного призначення, а з четвертого по вісімнадцятий — під офіси.

image

Проєкт «Перехрестя» також передбачає благоустрій вулиці Харківська: впорядкування паркувальних місць, створення велодоріжок, зон відпочинку і літніх майданчиків.

«Об'єкт буде виконаний у сучасному стилі. «Брама» складатиметься із багатьох будівель, кожна з яких доповнюватиме інші. Всі будівлі об'єднані єдиною колірною композицією. Таким чином, навіть не заходячи всередину будівлі, можна зрозуміти її структуру», — розповів архітектор проєкту Сергій Філімонов.

Будівництво Перехрестя планують завершити до 2023 року.


Alef Estate — девелоперська компанія, яка розробляє бізнес-проєкти з будівництва, реалізації та експлуатації об'єктів комерційної та житлової нерухомості. Є членом корпорації «Алеф».

Корпорація «Алеф» об'єднує різнопрофільні бізнеси, які працюють в сегменті девелопменту, виробництва будівельних матеріалів та аграрній сфері. Голова Ради корпорації «Алеф» — Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації — Станіслав Віленський.