Тексти
Кейси

Олена Обухівська: "Навіщо PR торговому центру"

У кожного торгового центра - своя модель управління та позиціонування, цільові аудиторії, tenant-mix, айдентика та тональність комунікації. Виходячи із перелічених бізнесових параметрів, цілі PR комунікацій також можуть відрізнятися. Однак незмінним залишається центральна величина - шопінг. Саме шопінг і є об’єктом мотивації та переконання покупців здійснювати покупки у конкретному ТРЦ, де все зручно, комфорно, атмосферно, приємно та позитивно.
Звідси випливає важливість правильно спозиціонувати ТРЦ, донести аудиторії його концептуальні переваги, включаючи особливості архітектури, вигідну для людей локацію, креативні діджитальні прояви та сотню інших важливих сильних сторін, про які не говорять конкуренти.


В Arricano ми вже пройшли кілька етапів становлення та розвитку PR комунікації у ТРЦ. Результати досліджень підтверджують, що наші лояльні відвідувачі top-of-mind знають про об’єктивні переваги ТРК «Проспект», ТРЦ «РайON», ТРК City Mall та ТРК «Солнечная Галерея», які ми позиціонуємо як комфортні соціальні простори для шопінгу та дозвілля.


У нас є кілька додаткових комунікаційних напрямків. Перший – це довести покупцям про переваги офлан шопінгу. І описуємо його такими атрибутами як впевнені покупки, реальні, зрозумілі, з консультаціями продавців, одночасно для усієї родини. Де можна приміряти, побачити себе в дзеркалі та прийняти правильне рішення стосовно покупки, із правильним розміром, кольором та брендом. Такі меседжі «працюють», адже покупці із цим погоджуються.


Другий – це співпраця із продавцями. Її важливість полягає у персоналізації та формуванні власних інфлуенсерів ТРЦ. Адже люди більше довіряють людям, а не рекламним макетам. До того ж продавці знають набагато більше про моду, бренди та тренди. О прикладу, нещодавно в ТРК «Солнечная Галерея» стартував комунікаційний проєкт «Про сучасну жінку», у якому продавці висловлювали свої думки, згадували свої бренди та мотивували жіночу аудиторію бути ще прекраснішими. А в результаті, стимулювали шопінг, із модними трендами, новим жіночим іміджом та важливістю обновок.


Якщо резюмувати, навіщо PR торговому центру, то це можуть бути такі різнопланові завдання:
- Розказати про ТРЦ та почути покупця
- Підготувати умови та мотиви необхідності нової покупки
- Привернути та утримати увагу до бренду
- Сподобатися та завоювати довіру споживача, щоб він не переключився на конкуруючі бренди
Таких завдань – безліч. Всі вони зводяться до двох пріоритетних бізнесових цілей – поглиблення трафіку ТРЦ та збільшення обсягів і частоти покупок, тобто підвищення товарообігу в магазинах.
А ще PR – це зручний інструмент спілкуватися із тисячами покупців одночасно, розповідаючи про бренди ТРЦ та роблячи комплементи покупцям про їх лайфстайл, стиль, моду та смарт-рішення.

Олена Обухівська, Директорка з комунікацій,Arricano