Тексти
Новини

Фотовиставка «Terra.Bifurcation» у Blockbuster Mall

З 24 квітня у Blockbuster Mall відкриється виставка пейзажної фотографії «Terra.Bifurcation» українського фотографа-екстремала Сергія Тумасова. Величні Гімалайські гори Непалу та Каракоруму, неповторні прибережні скелі Атлантичного океану та Середземного моря, краса водоспадів Ісландії та України — це світлини, зроблені до початку повномасштабної війни.
«Сьогодні я не фотографую прекрасне. Натомість мені доводиться фіксувати жахіття війни в моїй країні. Спалені та розбомблені будинки, біль, страждання людей, які втратили своїх рідних чи свої домівки. Ось це для мене і є роздвоєнням, біфуркацією. Проте я не хочу демонструвати ці кадри, їх і так достатньо в інформаційному просторі. На цій виставці я волію показати красу, той світ, який потрібно захищати», — розповідає про концепцію виставки автор Сергій Тумасов.
Фотохудожник протягом багатьох років мандрував у найвіддаленіші місця планети, де фіксував досконалу гармонію природи. До початку великої війни в Україні. «Що може бути більш ірраціональним, ніж війна?» — запитує він сьогодні. Вона знищує красу і змінює реальність. Зараз Україна оберігає світ від хаосу та руйнації. Українці віддають життя, зберігаючи красу всього світу та життя на планеті. І саме цей наш стан майстер називає критичною точкою біфуркації.
Виставка «Terra.Bifurcation» — про красу та про життя. Експозиція великоформатних та чорно-білих фотографій у Blockbuster Mall занурить в інший світ — світ непізнаної фантастичної природи, який важливо зберегти для себе та наступних поколінь. Сьогодні цей світ захищають десятки тисяч українців на полі бою.

Унікальні моменти життя планети, неповторна гра сонячних променів на величних пейзажах, магічні кадри із неймовірною енергією — виставка у Blockbuster Mall нагадає про важливе і зміцнить віру у перемогу світла над темрявою.
Довідка
Сергій Тумасов — фотохудожник із понад 40-річним досвідом, мандрівник, викладач кафедри фотомайстерності Київського університету культури та мистецтв. Працює над докторською дисертацією в галузі стратегії розвитку бізнесу. Наодинці подолав пустелю Атакама в Південній Америці, пустелю Наміб та пустелі Західної Австралії, здійснив кілька нічних сходжень у Гімалаях та Андах на вершини близько 6000 метрів. Його світлини відзначені на престижних міжнародних фотоконкурсах «The Epson Pano Awards» та «International Loupe Awards».
Після початку великої війни Сергій став волонтером, бере активну участь у наданні гуманітарної допомоги біженцям, жителям деокупованих територій. Як акредитований журналіст фіксує злочини російської армії в Україні. Під час волонтерської місії у Харківській області автомобіль з гуманітарною допомогою, в якому їхав фотохудожник, був розстріляний. Сергій отримав важкі поранення і наразі відновлюється.