Тексти
Кейси

Дмитро Лашин: «Планка нашої команди висока – ми завжди готові першими організовувати щось нове»

У грудні 2021 масштабному київському ТРЦ Lavina Mall виповнилося 5 років. Враховуючи символічність моменту, ми поставили директорові Lavina Дмитру Лашину рівно 5 запитань щодо найбільш значущих інсайтів у роботі ТРЦ.


1
На які ключові показники, якими ви самі, як керівник, пишаєтеся, вдалося вийти за ці 5 років?
Ми регулярно аналізуємо різні показники роботи торговельно-розважального центру, аби зрозуміти, у якому векторі рухатись. Один із найважливіших показників – кількість відвідувачів Lavina Mall за місяць. За п'ять років нам вдалося підняти цю планку до 1,5 мільйона людей. Це одна з найбільших цифр в Україні, у деякі місяці конкуренцію нам складає лише один ТРЦ. Завдяки цьому сьогодні 99% площ нашого ТРЦ здано. Крім того, формуємо шорт-лист орендарів, які бажають представити свої бренди в Lavina Mall. Також дуже показовим є факт відсутності бажаючих піти з ТРЦ: ми вибудували взаємовигідні умови роботи, якими дорожимо.

2
Які унікальні для Києва оператори, опції та можливості присутні у ТРЦ сьогодні?
Ми єдині на українському ринку маємо можливість відкривати представництва брендів та операторів, на які всі давно чекали. Так, H&M та IKEA вперше в Україні з'явилися саме у наших торгових центрах. Це результат тривалої роботи: таким подіям передують складні перемовини, які можуть тривати і два, і три роки. Не кожен може дозволити собі пройти такий важкий шлях. Але необхідно розуміти, що такі відкриття приводять до ТРЦ додатковий трафік.
Lavina Mall розташована віддалено від основного транспорту, але ми надаємо величезний пул орендарів: побувавши в ТРЦ одного разу, до нього повертаються знову і знову. Кожні півроку аналізуємо купівельну активність, що й дозволяє робити такі висновки. Крім того, у розпорядженні наших відвідувачів — найбільший в Україні критий парк атракціонів (Galaxy Park — 80 000 м²) та кінотеатр Multiplex (13 залів, у тому числі перший у країні зал віртуальної реальності), величезна фуд-зона, зручне паркування та безліч додаткових опцій.

3
Питання, яке важко оминути: наскільки вплинула пандемія на трафік, обороти ТРЦ, а також настрої орендарів? Чи змінився принцип роботи з ними, і якщо так, то в чому?
Незважаючи на два повні локдауни та два часткові (заборона роботи у вихідні та відвідування ТРЦ тільки з сертифікатами про вакцинацію), Lavina Mall не втратила орендарів. Більше того, ведемо переговори з новими та будуємо амбітні плани. Карантинні обмеження, безперечно, вплинули на роботу всіх, адже потрібно відповідати актуальним вимогам — від встановлення санітайзерів до підрахунку відвідувачів на одному квадратному метрі. Але глобально це не змінило плани: ми однозначно досягли бажаних показників роботи торговельно-розважального центру, але не досягли максимуму, якого завжди прагне наша команда. За нашим прогнозом, будемо продовжувати зростати найближчі три роки, оскільки навколо Lavina Mall будується близько трьох мільйонів квадратних метрів житла. Упевнені, що всі мешканці цих будинків стануть гостями ТРЦ.

4
Що допомагає ТРЦ успішно витримувати конкуренцію з іншими торговими центрами? У чому «фішка» «Лавини»?
Важливо аналізувати ситуацію комплексно. Кількість людей у ​​Києві зростає, чого не скажеш про інфраструктуру. Пересуватися містом стає все складніше. Відповідно, покупцям необхідно давати можливість задовольняти усі бажання в одному місці. Відпочити з дітьми, подивитися кіно, смачно поїсти, купити одяг, взуття чи техніку, навіть відвідати концерт чи зустріч із кумиром... Lavina Mall надає таку можливість. Це дозволяє залучати максимальну кількість людей, незважаючи на розташування ТРЦ. Сьогодні всі наші пропозиції для орендарів націлені на таку філософію: надавати відвідувачам умови робити все в одному місці. Не слід забувати і про широкий вибір. Ми дбаємо, щоб кожен знайшов своє: у Lavina Mall представлені будь-які бренди – від мас-маркету до преміального сегменту.

5
Що нового Lavina Mall запропонує відвідувачам у 2022 році? Які бренди зайдуть, які активності додадуться, на що чекати постійним гостям і фанам ТРЦ?
Не можемо розкривати всі секрети, але про деякі відкриття все ж таки розповімо. Серед нових орендарів Lavina Mall наші відвідувачі незабаром побачать Adidas, з яким велися тривалі переговори, та Puma, яка відкриє у ТРЦ другий магазин, цього разу преміального сегменту. Деяким операторам потрібні великі площі, тому думаємо про початок будівництва другої черги Lavina Mall. Це дозволить задовольнити бажання орендарів, надасть нові локації.
Звичайно ж, не залишиться осторонь і івент-складова - візитна картка Lavina Mall. Ми перший ТРЦ у країні, який розіграв дві квартири. І це за часів локдаунів! Брали участь наші відвідувачі і в розіграшах автомобілів. Ми перший ТРЦ, який на свій день народження організував величезний концерт за участю симфонічного оркестру: на сцені одночасно було понад 100 музикантів. Цього року також заплановані грандіозні івенти: виступи зірок, майстер-класи, ярмарки, розіграші… Планка висока – готові знову першими організовувати щось нове. Незабаром про все дізнаєтесь - стежте за анонсами.

Драйвове відео за підсумками роботи Lavina Mall 2021 дивіться за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=n4BwoOJqBW0

Довідка
Lavina Mall - сучасний, великий, унікальний мегамолл України – щойно відсвяткував своє п’ятиріччя. За цей час ТРЦ неодноразово підтверджував свої лідерські позиції на ритейл-ринку України.
На 127 000 кв. м торгової площі розмістилися Galaxy Park (80 000 кв. м, 20 атракціонів і понад 200 ігрових автоматів), кінотеатр Multiplex (13 залів, зокрема, перший у країні зал віртуальної реальності), понад 600 магазинів.
Деякі бренди, серед них — H&M, відкрили свої перші в Україні бутики саме в Lavina Mall. Пункт видачі замовлень IKEA у ТРЦ займає 636 кв. м.
У стінах Lavina Mall регулярно відбуваються концерти, майстер-класи, зустрічі із зірками. У торгово-розважальному центрі вперше в історії України виступив симфонічний оркестр.
Lavina Mall і в 2021 році залишається найбільшим ТРЦ країни з унікальним переліком брендів і неповторним форматом роботи, який поєднує ентертейнмент і шопінг.