Тексти
Кейси

Денис Корнута: оновлення tenant-mix ТРЦ як реагування на споживацькі запити

Торговий центр як бізнес-проєкт має свій життєвий цикл, і завдання його команди - вчасно задати імпульс, щоб ріст відбувався й надалі. Як може виглядати цей імпульс для ТРЦ з різними аудиторіями, розташуванням та площею, директор Департаменту торговельних площ Arricano Денис Корнута розповів на конференції Tenant Mix Conference, яку організував Клуб торгових центрів України Malls Club.


Свою доповідь Денис проілюстрував змінами в tenant-mix ТРЦ Arricano, що сталися протягом першого півріччя 2021.


Оновлення ТРЦ «РайON» як реакція на тренди
ТРЦ «РайON» було відкрито у 2012 році як центр шопінгу та дозвілля на столичному житловому масиві Троєщина, жителі якого стали основним ядром аудиторії торгового центру.
А ще – аудиторією відданою: попри труднощі 2020 – 2021 років відвідуваність ТРЦ «РайON» у цей період зростала до 20% щомісяця. Однак важливим є не лише трафік, а й товарообіг. Проаналізувавши цей показник, ми виявили, що зріс попит на побутову техніку й електроніку. Причин декілька.

По-перше, люди стали більше цінувати час, тому воліють проводити його з близькими, а побутові нудні рутинні завдання делегувати техніці.

По-друге, покупці розглядають технічні пристрої та гаджети як інвестицію і матеріальний капітал, на який не впливає ні інфляція, ні криза. Зважаючи на це, ми розширили категорію техніки брендом «Фокстрот», а також оновили формат «Алло»: він став просторішим та світлішим, аби споживачам було приємніше там перебувати.

Оскільки з минулого року частина наших відвідувачів перейшла на віддалений або змішаний формат роботи, ми оновили категорію товарів для дому кількома орендарями, а також додали нову – це категорія «хобі», яку презентує магазин творчого приладдя «Акварель».

За 9 років існування у мешканців Троєщини з’явилась традиція – відвідувати ТРЦ «РайON» всією родиною. На початку року ми провели шопінг-експеримент з батьками та дітьми, щоб вияснити, наскільки відрізняються їхні вподобання у стилі. Як виявилось, дорослі та підлітки надають перевагу різним брендам у нашому торговому центрі: першим до вподоби асортимент Vovk та Olko, а другим – SinSay та O’Stin. Отже, для успішного tenant-mix потрібен був фешн-магазин, де могла би робити покупки вся родина відразу. Ідеальним кандидатом для цієї ніші став магазин турецького бренду LC Waikiki, у якому представлено речі для чоловіків, жінок та дітей.

ТРК «Проспект» – запит на спортивний хаб
Ще до 2020 року тренд змістився в бік зручності та турботи про себе, а локдаун лише посилив запит аудиторії на тренд sport fashion, який йде паралельно зі здоровим способом життя. Помітивши цю тенденцію, ми вирішили посилити категорію спорту у ТРК «Проспект», відкривши Decathlon – перший магазин французького бренду на лівому березі столиці. Більше того, цим яскравим відкриттям ми відразу потрапили в локальне спортивне ком’юніті, яке представлено сотнею різноманітних спортивних шкіл та гуртків, фітнес-центрів, басейнів, футбольних клубів, а також осередків, де проходять заняття з тенісу, настільного тенісу, боксу, айкідо, йоги, різних видів бойового мистецтва, танців. І вже в перший місяць роботи Decathlon нас очікували гарні результати: частка нового магазину у загальному товарообігу категорії «Спорт» (а це 7 орендарів) склала 23%. 

До цього досягнення доклав руку і сам торговий центр, команда якого власноруч провела повноцінну промо кампанію для Decathlon – від креативної концепції представленості в офлайні ТРЦ до digital-проявів. З нагоди відкриття був проведений прес-івент, на який завітали журналісти галузевих медіа та лайфстайл-видань.

Оновлення простору ТРК «Солнечная Галерея»
Слоган ТРК «Солнечная Галерея» – «Резиденція фешену у Кривому Розі». Наразі у місті, восьмому за кількістю населення в Україні, немає подібного торгового комплексу, у якому було б представлено стільки міжнародних та українських брендів, серед яких – LCWaikiki, Jysk, Comfy, Brocard, A. Tan, NewYorker, Puma, «Інтертоп», «Будинок Іграшок», O'Stin, Megasport, Arber, Atlantic. Упродовж 13 років наш ТРЦ зумів завоювати прихильність криворізьких родин та стати одним із міських осередків моди, культури та мистецтва. Наразі ми працюємо над ренеймінгом, що є складовою нашого оновлення.

Однак без точкових змін у 2021 році не обійшлось, адже ми поставили собі за мету збільшити трафік на другому поверсі торгового центру. Задля цього ми підписали договір із мультибрендовим магазином Letout outlet, який зайняв значну частину поверху. Його поява не лише розподілила рівномірно потоки торгового центру, а й зміцнила позиції «фешн-сусідів».
Також на користь деяким орендарям пішла зміна локації та оновлення формату.

Мультифункціональність як ознака ТРЦ майбутнього
Багатозадачність стала невід’ємною частиною нашого життя, тому люди, особливо жителі мегаполісів, намагаються оптимізувати свої зовнішні та внутрішні ресурси та виконувати якомога більше справ у одному місці. Найкраще на цю роль підійшов би мультифункціональний торговий центр, який би поєднав водночас шопінг, розваги, послуги, естетику архітектури, рекреаційну зону, реалізацію культурних та соціальних проєктів, коворкінги, що об’єднують людей та запалюють ідеєю.

Торгові центри Arricano вже дещо з цього втілюють, аби відповідати запиту аудиторії. Наприклад, у ТРЦ «РайON» та ТРК CityMall ми провели краудфандингову акцію «Разом добріше», під час якої відвідувачі торгових центрів могли принести одяг, який не носять, та передати його тим, хто цього потребує. Ініціативу активно підтримали жителі і Запоріжжя, і Києва, оскільки їм сподобалось, що можна водночас розвантажити шафу та зробити добру справу.