Тексти
Кейси

Експерти NAI Ukraine виступили з презентацією «Інвестиційна привабливість українського ринку»

2 березня Марина Гуревич, керівниця відділу консалтингу, та Ірина Харчук, менеджерка з розвитку бізнесу NAI Ukraine, в рамках щомісячної зустрічі NAI Global провели презентацію «Інвестиційна привабливість українського ринку» в розрізі CIS регіону.


Під час презентації були присутні колеги NAI Global з 23-х країн, у тому числі: Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Італії, Польщі, Румунії, Чехії, Словакії, Швейцарії та Нідерландів.

Марина презентувала економічну складову України в післяковідний період, а також зріз ринку нерухомості в Києві та в країні в цілому, особливості попиту та тренди в 2020 році, з майбутніми перспективами та прогнозами.

 «У 2020 році в Україні відбулося одне з найменших падінь ВВП в Європі. Вже у 2021 році прогнозується повернення до економічного зростання. За прогнозами Україна – серед країн з найбільш швидким відновленням (3-6% за рік). З урахуванням різниці у вартості національних валют (ВВП за паритетом купівельної спроможності), країна «поряд» до близької за розміром, але такої, що традиційно сприймається більш успішною, Румунією», - зазначила Марина Гуревич.

Під час заходу спікер наголосила, що одним з найважливіших драйверів стала галузь роздрібної торгівлі, що зберегла відчутне зростання серед європейських країн. В 2020 році обсяги роздрібної торгівлі зросли на 10% в гривні та на 5% в доларах США, в порівнянні з попереднім роком.
В інших секторах економіки збереглося помірне падіння в межах 10-15%. Попри це, Україна залишається країною із помітним на європейській арені обˈємом сільськогосподарської та промислової галузей.
Економіка продовжує реформування, помітними подіями 2020 року стали: зростання прозорості приватизації, податкової системи, відкриття ринку землі, легалізація діяльності казино та перші концесійні угоди.

У свою чергу, Ірина Харчук розповіла про нові можливості для ведення бізнесу для іноземних підприємств та фондів інвестування в інфраструктурні та логістичні проєкти в Україні у формі концесій.

Зокрема Ірина зазначила: «Як нова інвестиційна можливість, існують численні концесійні проєкти інфраструктурних об’єктів, які впроваджуються по всій Україні, такі як порти, автомагістралі та залізничні станції. Також не аби якою популярністю для іноземних інвестицій в 2020 році користувався ринок логістичної нерухомості, цей тренд залишиться актуальним і в 2021 році. Україна розглядається багатьма відомими компаніями як перспективна країна для подальшого розміщення виробництва. Це забезпечує стабільну платформу для успішної роботи в довгостроковій бізнес перспективі. Цей аспект та підтримка міжнародної мережі NAI Global екстраполюється на діяльність NAI Ukraine і посилює наші позиції на українському ринку нерухомості».

Також у звіті було зазначено, що в рамках загальнонаціональної реконструкції об'єктів інфраструктури регіональні аеропорти шукають міжнародних підрядників і консультантів для інноваційного та успішного проєкту реконструкції розвитку.

Окремий акцент під час презентації було зроблено на майбутній вихід нових торгових марок. Адже в Україні  представлені тільки 30% топ-50 роздрібних брендів. Mango, H&M мають одні з найприбутковіших магазинів Києва у ТРЦ Lavina. У 2020 році IKEA відкрилася в Києві, розпочавши нову еру в українській  роздрібній торгівлі.

З презентацією можна ознайомитися за посиланням bit.ly/308e1Bc

Довідка
NAI Ukraine – українське представництво мережі консалтингових компаній NAI Global, що входить до ТОП-3 світових брендів на ринку нерухомості, одного з найбільших глобальних брокерів, який представлено у 55 країнах, 400+ офісах із 7000+ працівників.
Під управлінням компанії перебуває понад 38 млн кв. м, а її річний обіг становить $45 млрд. NAI Global є дочірньою структурою компанії C-III Capital Partners. Це один із найбільших гравців на американському ринку інвестицій в нерухомість, що розпоряджається понад $150 млрд.