Тексти
Кейси

«Крокуємо в еру розумного споживання»

ТРЦ, якими керує компанія Rustler Property Services, представлені у 2-х містах України – це ТОЦ Ave Plaza (Харків) та ТРЦ City Center (Миколаїв).

Директор департаменту управління нерухомістю Rustler Олександра Негода – про управління маркетинговою та орендною стратегіями торгово-розважальних центрів, як це відбувається сьогодні.


Які управлінські механізми та рішення сприяють тому, щоб утримувати найвищу якість послуг в Ваших ТРЦ?
Ми є спеціалістами не тільки в питанні орендних відносин та розробки орендної та маркетингової стратегії наших об’єктів, але й у технічній експлуатації будівлі та проєктному менеджменті. Наразі на ринку нерухомості України є лише декілька компаній, які спроможні надати повний цикл таких послуг та дотримуватися найвищих європейських стандартів в сфері обслуговування устаткування об’єктів.

Як локдаун та закриття ТРЦ вплинули на плани розвитку?
Звичайно, ми, як і інші гравці ринку, були вимушені відкоригувати наші як короткострокові, так і довгострокові наміри подальшого розвитку об’єктів. У короткостроковій перспективі ситуація с локдауном вплинула на об’єми запланованих витрат на модернізацію обладнання, ми були вимушені відмовитися від декількох значних інвестицій, але в той же час локдаун дав змогу зосередитися на впровадженні енергоефективних технічних рішень, що дозволять оптимізувати витрати власника на енергоресурси.
Щодо довгострокових планів, то ми були вимушені призупинити роботи над планами добудівлі декількох залів кінотеатру в City Center, оскільки саме сегмент кіно постраждав якнайбільше від карантинних обмежень, і наразі немає повного розуміння строків стабілізації ситуації.

Наразі трафік відновлюється поступово, але ще не на всі 100%. Яка ситуація у Ваших ТРЦ? Що Ви робите, аби надолужити втрачене?
Ситуація з відновленням трафіку, на мій погляд, залежатиме від тенант-міксу того чи іншого об’єкту. Найбільш вразливі за нинішніх умов - сегменти розваг (кінотеатри, дитячі розважальні центри тощо), харчування та послуг. Таким чином, чим вищий відсоток вищенаведених операторів в структурі тенант-міксу ТРЦ, тим значнішими можуть бути втрати трафіку відвідувачів.
Щодо наших об’єктів, то, звичайно ж, постраждав найбільше ТРЦ «Сіті Центр», тому що він дуже давно став улюбленим місцем відвідування кіно у місті, а оскільки жодних прем’єр до вересня не було, то і відвідувачів ми втратили найбільше - до 30% у порівняння з минулим роком в залежності від дня тижня. З Ave Plaza ситуація інша, трафік майже відновився до докарантинного рівня.
Щодо заходів з відновлення рівня відвідуваності ТРЦ, то на даний момент всі маркетингові активності спрямовані на збільшення конверсії в магазинах наших орендарів. Оскільки масові скупчення людей заборонені, то ми нарощуємо активність на наших сторінках соцмереж, підвищуємо якість і кількість контенту.

Чого навчив локдаун особисто Вас?
Я зрозуміла, що працюю в найцікавішій сфері, яку можно тільки уявити. Сфера комерційної нерухомості може лише мріяти про спокій. Зміни, адаптація – це все про нас, і це прекрасно, бо рух – це життя.
Якщо говорити про особисте, то я ще раз упевнилася в тому, що ми крокуємо в еру розумного споживання. Коли ти знаходишся в ізоляції, розумієш, як мало насправді людині треба матеріальних благ, щоби виконувати свою соціальну функцію. Виявилося, що цілком реально органічно поєднувати роботу та родину, якщо роботодавець піклується про свою команду та родинні цінності.

Чи змінилася у вас орендна стратегія?
Так, карантин вніс свої корективи, деякі гравці, що колись відчували себе на ринку дуже впевнено, втрачають свої позиції, саме тому наразі ми розглядаємо можливість суттєвої зміни тенант-міксу в наших об’єктах, в перспективі – розміщення відомого фешн-бренду з якірною функцією.

Яких заходів Ви вживаєте з підтримки орендарів?
Якщо говорити про орендні відносини, то ми застосовуємо індивідуальний підхід до перемовин з кожним орендарем, аналізуємо показники діяльності магазинів, показники відвідуваності наших об’єктів, намагаємося побудувати ефективне співробітництво в сфері маркетингового просування магазинів. Ми гнучкі та вміємо прислухатися до наших партнерів-орендарів.

Які категорії товарів демонструють ріст останнім часом?
Безсумнівно, сегмент фаст-фешн та електроніки. Ізоляція, дистанційна освіта та робота підвищила попит на гаджети, а жагу шопінгу можно швидко та без значних фінансових втрат задовільнити у магазинах одягу сегменту «середній мінус».

Що нового Ваші ТРЦ запропонують відвідувачам у 2021?
Наприкінці цього року – на початку 2021 року наочікуванішою подією, звичайно ж, стане відкриття першого у Миколаєві магазину мережі LC Waikiki. Без сумніву, він стане улюбленим місцем для шопінгу мешканців міста, а його відкриття посилить позиції ТРЦ «Сіті Центр» у місті. 

Довідка

Rustler Property Services - одна з дочірніх компаній австрійської Rustler Group, яка успішно працює на європейському ринку управління нерухомістю більше 80 років. Компанія вийшла на український ринок в 2008 році і з тих пір успішно надає послуги в сфері управління та експлуатації нерухомості як іноземним, так і українським клієнтам.
Об’єкти торговельної нерухомості, якими керує компанія Rustler Property Services, – ТОЦ Ave Plaza (Харків) та ТРЦ City Center (Миколаїв).