Тексти
Кейси

Дар’я Данилова: «На відміну від великих ТРЦ, нам не потрібно намагатися задовольнити потреби значної маси різнопланової аудиторії. Ми зосереджені на створенні свого ком'юніті»

Одеський ТЦ «Панорама» - компактний торговельний центр для всієї сім'ї. Як почувається сьогодні такий об’єкт у порівнянні з великими ТРЦ та мегамоллами? Його особливості роблять бізнес більш гнучким чи навпаки? Як він витримує конкуренцію та що має в планах?

Про це ми поговорили з Дар’єю Даниловою, Генеральним директором ТЦ «Панорама» (Одеса).


Які особливості ТЦ «Панорама» з точки зору географії покриття та охоплення аудиторії?
Торговельний центр «Панорама» розташований в одному з густонаселених районів Одеси - Київському. Тут, у самому центрі Київського району знаходиться все, що потрібно для дозвілля: кінотеатр, Макдональдс, сквер і, звичайно ж, наш ТЦ. Тут відмінна транспортна розв'язка з понад 20-ма автобусними і тролейбусними маршрутами, інтенсивність пішохідного потоку складає в середньому 1300-1500 чол./год. А всього в Київському районі проживає близько 530 тис. чоловік.

Ви позиціонуєте себе як місцевий ТЦ, орієнтований на жителів певного району Одеси, чи намагаєтеся охопити більшу територію міста?
Ми позиціонуємо себе як районний ТЦ для всієї родини, де можна придбати все, що необхідно для задоволення повсякденних потреб мешканців прилеглих районів, не витрачаючи багато часу в кілометрових коридорах великих моллів.

Які загальна і орендна площі «Панорами»?
GBA: 16 542,9 sq.m
GLA: 12 547 sq.m

Хто ваша аудиторія, і чим саме ТЦ є привабливим для неї? Чи є у вас постійні лояльні відвідувачі, хто вони, завдяки чому зміцнилася їх лояльність?
Наші відвідувачі приходять до ТЦ не тільки за покупками, а й для того, щоб приємно провести час на нашому фудкорті, де вони знаходять різноманітні формати, кухні, стилі обслуговування і рівень цін, що дозволяє залучити різні категорії відвідувачів.

Розважально-дозвільний компонент сьогодні стає значущим генератором трафіку, який працює не тільки на утримання вже існуючих відвідувачів, а й на залучення нових. Ми проводимо різні майстер-класи вихідного дня. Розіграші та просто приємні сюрпризи завжди чекають наших гостей. Все це підсилює лояльність і залучає аудиторію, яка слідкує за новинами і бере активну участь у всіх заходах ТЦ.

На вашу думку, особливості вашого ТЦ роблять бізнес більш гнучким і стійким до різних ситуацій або ж, навпаки, більш чутливим до змін ринку?
Моя концепція взаємовідносин з орендарями: «любов має бути взаємною». Так склалося, що багато орендарів знаходяться з нами практично з моменту відкриття, і коли настають зміни і коливання на ринку, ми вирішуємо їх спільно.

Також хочу відзначити високу адаптивність до потреб покупців. На відміну від великих ТРЦ, нам не потрібно намагатися задовольнити потреби значної маси різнопланової аудиторії. Ми зосереджені на створенні свого ком'юніті, учасники якого мають досить багато спільного і, більш того, відвідують торговий центр не час від часу, а регулярно!

У чому «фішка», головна відмінність ТЦ «Панорама»? Чи є у вас маркетинговий меседж (наприклад, «ТЦ для шопінгу та дозвілля»)?
Висока адаптивність (в нашому ТЦ є що запропонувати орендарям - вони мають і вигідні комерційні умови, і хорошу локацію, і гарантований трафік. Ми можемо дозволити розмістити на своїх площах як великий мережевий ритейл, так і приватні магазини).
Проведення дозвілля поруч з помешканням (майстер-класи, івенти, розіграші, сімейне дозвілля не лише для дітей, а й для дорослих легко генерують трафік і потім переводять відвідувачів в розряд постійних покупців).
Дружня архітектура (синергія з навколишнім середовищем може виражатися в тому, що ТЦ трохи розширює свої кордони за межі торгової галереї та виходить в простір міста, даючи додаткові опції для жителів району).
Висока культура побуту (хімчистка, ательє, салон, сервісна служба, доставка, упаковка, квіти, пошта...).
Їжа як окремий світ (окремою функцією для нашого торгового центру стає фудкорт. Цей напрямок вже став настільки самостійним, що є частиною кластера розваг).

Яка загальна кількість магазинів у вашому ТЦ? Які з ваших орендарів - якірні? І які оператори, на вашу думку, унікальні для ЦА?
У нас 76 орендарів. Основним якорем є супермаркет ТАВРІЯ В та мережеві магазини, такі як МТІ, MD Fashion, Columbia, Антошка, Brocard, JYSK, Люксоптика, Cпортмастер, а також спеціалізовані магазини, в які приїжджають з різних районів міста.

Київські ТРЦ, що почали роботу в нульових-десятих роках, все частіше приходять до розуміння: щоб витримати конкуренцію, потрібно змінюватися. Чи плануєте ви реновацію ТЦ, чи потрібна вона вам взагалі або, може, вона вже відбувається? Які сегменти плануєте розвивати?
ТЦ «Панорама» - один з перших торгових центрів в Одесі, який успішно працює досі. Наразі розробляється масштабний проект реновації та добудови ТЦ, в результаті якої з'явиться фудкорт з відкритими зеленими терасами, нові брендові магазини і найбільший оновлений супермаркет у місті.

Як змінився склад ваших орендарів за останній рік? Як ви підтримуєте орендарів?
За рік у нас зайшло 2 нових орендаря, що представляють такі відомі бренди одягу, як New Balance, FILA, Under Armour, Kappa, By Secret (Victoria's Secret і Pink). Орендарів ми підтримуємо завдяки маркетинговим активностям, спільним акціям в соціальних мережах, зовнішній рекламі, на радіо і т.д.

Який сегмент товарів/послуг демонструє сьогодні популярність і зростання?
У найближчі роки покупки стануть набагато раціональнішими. Якщо кілька років тому вибір товару відбувався біля полиці магазину, то сьогодні покупець може заздалегідь вирішити, в якому магазині і які товари вигідніше купувати.

Наші магазини намагаються бути гнучкими і проводять різні акції і знижки. Найбільш популярні - магазини дитячих товарів і гігієни, зоомагазини, сотові оператори і мобільні телефони, товари для дому і саду, магазини спортивного одягу. Сегмент більш дорогих брендів стабільний і теж показує зростання.

Наскільки змінилася стратегія ТЦ в проведенні івентів, свят, заходів? Що в BTL сьогодні актуально, що додає лояльність з боку орендарів і відвідувачів, а що безнадійно застаріло?
Внаслідок останніх подій і введення карантину велику кількість різноманітних публічних заходів, розроблених з урахуванням запитів відвідувачів торгового центру, ми перенесли в соціальні мережі, які дозволяють вирішити цілий ряд завдань, головним чином - стимулювання продажів і збільшення лояльності покупців.
Ми проводимо сезонні заходи - регулярні розпродажі, прив'язані до зміни пір року. На святковий ажіотаж торгові центри відповідають співзвучними акціями. Так, в рамках дитячих майстер-класів на території фудкорту батьки мають можливість зробити покупки, а пізніше відпочити в ресторанній зоні. Ми дотримуємося класичної формули: «Розважаючи, продавати - продаючи, розважати». Ми піклуємося про якісне дозвілля наших покупців.

Що нового «Панорама» запропонує відвідувачам в нинішньому році? Які бренди зайдуть, які активності додадуться, чого очікувати одеситам і гостям?
Як вже було сказано, ми плануємо глобальну реконструкцію з новою концепцією, переплануванням, відкритими зеленими терасами і новими якірними орендарями. Чекайте новин, ми вас приємно здивуємо!

Довідка

ТЦ «Панорама» (Одеса) - це ідеальне місце для комфортного шопінгу та відпочинку всієї сім’ї.
Магазини брендового одягу, взуття, косметики та парфумерії, аксесуарів і біжутерії, білизни, товарів для дітей, дому (меблі, декор) та домашніх улюбленців.
На території ТЦ знаходиться великий продуктовий супермаркет. І, звісно ж, фудкорти на будь-який смак.
В ТЦ «Панорама» діють різноманітні знижки, акції, проходять розпродажі, про які ми повідомляємо на наших сторінках в соцмережах та на сайті.
Двері ТЦ «Панорама» відкриті для Вас щоденно!
Вибираючи місце для здійснення покупок, пам’ятайте, що ТЦ «Панорама» - не тільки ближче до Вашого дому, але й ближче до Вас!
З нами завжди вигідно, зручно та весело!