Тексти
Кейси

Shopping Index від Watcom.Україна показав — «чорна п'ятниця» 2021 пройшла успішно

«Чорна п’ятниця» 2021 вдалася: в Україні торгові центри відвідало майже на 13% більше споживачів, ніж в попередні тижні, а приріст до «чорної п'ятниці» 2020 (також успішної в рамках минулого року) склав 16,76% — порахували аналітики Watcom.Україна, за даними Shopping Index, який побудовано на основі числа відвідувачів ТРЦ.


Однією з найбільш популярних категорій на Black Friday у цьому році традиційно залишалася «техніка», також була затребувана категорія «взуття/одяг».

Цьогоріч, як і вже кілька років поспіль, сфера ритейлу майже цілий тиждень використовувала на повну всі інструменти «чорної п'ятниці»: спонукала споживачів до покупок привабливими знижками та особливими пропозиціями як онлайн, так і офлайн — наразі компанії активно використовують вже обидві канали продажів.

Продовження акцій в часі сприяло не тільки росту кількості транзакцій, але й допомагало споживачам вибирати зручний час для відвідування магазинів та дотримуватися комплексу протиепідемічних заходів офлайн та оберігало онлайн-канали від пікових навантажень трафіку.

Практика пролонгованих акцій гарно себе зарекомендувала і швидше за все збережеться і в наступному році.

Гарним результатам продажів, окрім активності гравців ринку, сприяла економічна ситуація, що склалася в країні восени: НБУ прогнозує зростання ВВП до 3,1% за підсумками 2021 року, доларовий еквівалент українського ВВП, на думку експертів, швидше за все, досягне рекордних 195 млрд доларів.

До того ж, в країні збільшується споживчий попит, в тому числі завдяки зростанню протягом  9 місяців, згідно даних Держстата, середньої зарплати майже на 15%.

«Black Friday, як ми і прогнозували раніше, пройшла успішно. По-перше, галузь ритейлу зробила все можливе для збільшення продажів, по-друге, наближається період новорічний свят — традиційна пора закупівель, по-третє, ставлення до акції поліпшилося — згідно з дослідженнями Gradus Research, збільшилася частка тих, хто вважає, що ціни у цей період знижуються: 35% у 2021 (проти 21% у 2020). Можемо ще додати, що згідно з нашими оцінками, цьогоріч українці робили покупки планово — не було відкладеного попиту»,коментує результати гарячого тижня директор Watcom.Україна Сергій Бондар.

Довідка
Watcom.Україна — експерт в області оцінки та аналізу потоків відвідувачів. Компанія спеціалізується на підрахунку трафіку, продажів, панелі ключових KPI показників життєдіяльності ТРЦ та ритейлу.
Shopping Index — система ринкових індикаторів, що показує динаміку активності споживачів. Індикатори будуються на базі інформації про відвідуваність торгових центрів і магазинів. Показник демонструє кількість відвідувачів в середньому в день за звітний тиждень на 1000 кв.м. комерційної площі торгових об'єктів.