Тексти
Кейси

Як сучасне освітлення впливає на емоції покупця і стає частиною позиціонування бренду

Компанія AVA Tech, що спеціалізується на професійних світлових рішеннях для Retail, підготувала цікаве дослідження про взаємозв’язок освітлення та настрою і лояльності покупців.


Чи помічали, як сильно ми залежимо від погоди? У сонячні дні ніби сповнені енергії і світимося від гарного настрою, а похмурою осінню традиційно віддаємося нудьзі. За допомогою інтенсивності світла можна усвідомлено посилювати або зменшувати яскравість переживань. Як же світло здатне впливати на емоційну сферу людини?


У психологічному журналі Consumer Psychology наведені результати досліджень канадських вчених. Вони виявили сильний вплив світлового випромінювання на емоційність. Для оцінки його впливу добровольцям пропонувалося:
• продегустувати курячі крильця з різними соусами,
• звернути увагу на незнайому людину і оцінити її зовнішність,
• визначити, наскільки агресивний вигаданий персонаж,
• прослухати слова схвалення і похвали.
При цьому в ході експерименту змінювалася освітленість приміщення.

Результати показали, що чим яскравіше було освітлення, тим більше добровольцям подобався гострий соус, персонаж здавався небезпечним і агресивним, а незнайомі люди оцінювалися як приємні і привабливі. Будь-яке слово схвалення при посиленій яскравості світла сприймалося з більшою готовністю і радістю. Виходить, що емоції різних відтінків посилюються при збільшенні інтенсивності освітлення.

В результаті експерименту вчені дійшли висновків. При яскравому освітленні емоційність переважає над розсудливістю. У ситуаціях, коли необхідно посилити прояви емоцій, можна за допомогою яскравого світла домогтися бажаного результату. Це допомагає маркетологам впливати на рівень продажів і збільшувати кількість інтенсивних покупок за допомогою правильного розміщення світлових акцентів.


Ви можете допомогти вашому покупцеві розслабитися або навпаки підбадьоритися, надихнути його, захопити, здивувати - все що завгодно, з правильно підібраним освітленням. Але що б при цьому не говорили, нашою кінцевою метою є створення комерційного середовища, яке продає. І почуття, які відчуває ваш покупець, повинні бути відображенням вашого бренду. Це просто і одночасно складно. Адже для того, щоб керувати емоціями і настроєм людей, їх потрібно дуже добре вивчити.

Якщо у вас є чітке розуміння вашої цільової аудиторії, ви зможете отримати з цього знання максимум вигоди. Ви повинні розуміти, які почуття хочете викликати в покупців за допомогою того чи іншого світлового рішення. У цьому сенсі мистецтво побудови комерційного світла - на кшталт театрального, адже хороший режисер також ставить світло виходячи з того, які емоції він хоче викликати у глядача. Не існує готового рішення для магазинів одягу або продуктів, кожен магазин і бренд унікальний, тому необхідно розробляти концепцію освітлення для кожного приміщення і бренду з огляду на особливості цільової аудиторії та інші характеристики.


У кожної цільової аудиторії є свої вимоги не тільки до брендів, продуктів, але і до освітлення торгового залу. Говорячи про зв'язок цільової аудиторії і вибору сценарію освітлення, буде не зайвим, згадати про дослідження компанії Zumtobel. Кінцевою метою цього дослідження була необхідність отримати відповіді на два запитання:
- які параметри освітлення викликатимуть найпозитивніші емоції у покупців,
- чи є універсальний сценарій, який задовольнить всіх покупців.
Щоб відповісти на ці запитання, за допомогою спеціального обладнання було виміряно численні фізичні реакції покупців, які передаються від мозкових хвиль людини.

Учасників експерименту розділили на 7 цільових груп, за психотипами. Щоб достовірно порівняти, як сценарії освітлення магазину впливають на емоції покупців, була створена 3D модель магазину одягу, яка передавала піддослідним ілюзію фактичного перебування в магазині.
Учасникам показали 20 різних сценаріїв освітлення торгового залу у випадковій послідовності, комбіновані з 6 параметрів освітлення:
- колірна температура;
- освітленість;
- розподіл світла, що заливає, і спрямованого (акцентного);
- розподіл світла / діаграми спрямованості (вертикальна і горизонтальна освітленість);
- контраст за яскравістю;
- контраст за колірною температурою.

Результати експерименту показали, що не існує одного сценарію освітлення, який міг би відповідати вподобанням всіх покупців в рівній мірі.
Але були визначені три основні групи, кожна з 2-3 психотипів з аналогічними вподобаннями в комбінації світлових параметрів.

Перша група
Спокійні, які шукають гармонії, орієнтовані на сім'ю люди.


Друга група
Авантюристи, що полюбляють ризик, шукачі пригод, люди, які ведуть активний спосіб життя.


Третя група:
Люди, схильні до дисципліни і порядку, підприємці, керівники, директори.


Кожна з цих груп віддає перевагу радикально різним сценаріям освітлення. Одні вважають за краще яскраве світло, з вираженими акцентами, інші вподобають більш розсіяне і спокійне світло. Тому знання своєї цільової аудиторії є одним з базових складових у формулі вибору освітлення.

Також до одного з найважливіших плюсів для вибору якісного освітлення можна віднести той факт, що освітлення впливає на емоції не тільки ваших покупців, а й вашого персоналу. Правильне освітлення не втомлює персонал, від нього не болять очі, воно не викликає зниження продуктивності, і вам не хочеться спати. Персонал буде більш ретельно контролювати наявність товару на полицях, на вішалках і вітринах, можете оперативно їх оновлювати і доповнювати продукцію, якої бракує. Продавці знаходяться в доброму гуморі, консультують клієнтів більш професійно, і невербально транслюють покупцеві свій гарний настрій, тим самим залишаючи у покупця позитивне враження про ваш бренд.

Великі західні бренди вже давно складають довідники і мануали з освітлення їхніх магазинів, які стають частиною позиціонування бренду. У таких мануалах фіксуються параметри світильників і рекомендації щодо їх застосування для певного бренду. Світлова температура, потужність, індекс передачі кольору, допустимий коефіцієнт пульсації, інформація про тип рефлектора, моделі світильників і місць їх розміщення - далеко не вся інформація, яку може містити такий мануал.

У складанні такого посібника з використання освітлення може допомогти компанія, що спеціалізується на світлі, з великим досвідом і висококваліфікованої командою.

Якщо вам необхідно якісне освітлення для Retail, звертайтесь за тел.:
+38 (044) 351 19 99,
+38 (067) 732 79 71.
Команда компанії AVA Tech, із задоволенням підбере найкраще рішення для вашого бренду і проекту.
Email: info@ava-tech.com.ua 
Сайт компанії: http://ava-tech.com.ua/?utm_source=mallsclub&utm_medium=article&utm_campaign=emotions

Довідка

Компанія AVA Tech створює професійні комплексні світлові рішення для Retail і промислових комплексів. AVA Tech працює на ринку Європи і пострадянського простору вже понад 7 років, і отримала довіру серед багатьох українських і зарубіжних компаній – своїх клієнтів.
А власне виробництво дозволяє постачати продукцію в найкоротші терміни і виготовляти світильники під конкретний проект.

Кілька фактів про компанію AVA Tech:
- головний офіс і виробництво знаходяться в Україні
- філії компанії розташовані в Польщі і Німеччині
- представники в Росії, Казахстані та Білорусі
- в компанії працює понад 70 фахівців
- 17+ надійних світових партнерів-постачальників
- 70+ компаній-клієнтів в Україні та Європі
- 1000+ реалізованих проектів різних площ і масштабів

Вся продукція, вироблена AVA Tech, сертифікована, відповідає українським і європейським стандартам, а також проходить випробування в незалежних державних лабораторіях.