Тексти
Кейси

Інна Гріневич: «Щодо уроків 2020 року - їх дуже багато, і це велика «домашня робота», яку ще належить виконати»

До подій 2020 року такий маркетинговий інструмент, як BTL, був «попереду планети всієї». Проведення масових івентів, організація концертів та свят вважалися важливою складовою розвитку бренду і його взаємодії з аудиторією. Як змінився BTL зараз і що від нього залишилося?

Про це ми поговорили з CEO агентства PROFI ADS Інною Гріневич.


Як агентство з досвідом BTL-послуг - поділіться досвідом: які формати BTL втратили сенс за цей рік і повністю пішли з ринку?
BTL та івенти постраждали в першу чергу. Якщо розглядати в рамках торгово-розважальних центрів, присутність BTL активностей скоротилася в залежності від сезону і об'єкта від 50% до 85%.
Вперше з 2014 року в грудні практично не було активностей від міжнародних брендів. В основному, акції проводили орендарі ТРЦ або бренди, які представлені в орендарів. Трохи врятували статистику промоактивності тих, хто працює в ТРЦ на постійній основі: забудовники, автомобільні бренди, гаджети для курців, дрібна електронна / побутова техніка.

Дистанція і масковий режим - основні вимоги епідеміологічної ситуації. Тому більшість ТРЦ перейшли на BTL-квести, які розцвіли буйним цвітом, адже вони не передбачають великого скупчення людей. Наскільки виправдані квести, чи за ними майбутнє, і як грамотно, правильно їх проводити, на ваш погляд? Щоб це не були викинуті гроші.
Для ТРЦ проводити онлайн захід - це серйозне випробування, адже сам формат шопінгу в ТРЦ передбачає соціалізацію. Більшість ТРЦ спробували скомбінувати офлайн та онлайн, коли ти приходиш в ТРЦ для здійснення покупок, а взяти участь в розіграші призів можеш, зареєструвавшись онлайн. Таким чином, деякі ТРЦ розігрували навіть автомобілі, і вони говорять про успішність цього формату.

Однозначно, онлайн розіграші - це вихід для ТРЦ, щоб продовжувати стимулювати продажі орендарів. На жаль, ТРЦ не отримують рекордних відвідувань своїх об'єктів, як це було раніше з розіграшем на сцені і концертом. Проте, навіть з такими послабленими вимогами до проведення акцій, які ввели абсолютно недавно, складно застосувати їх і запланувати, оскільки ситуація з карантинними зонами щодня змінюється.

Щодо квестів: на мою думку, це більш точковий інструмент в івенті. Він може бути і навіть досить цікавим, але не для масової участі. Для ТРЦ важливий ефект великої відвідуваності, всі обов'язково підрахують кількість контактів після закінчення заходу.

Які види BTL-послуг вистояли, демонструють стабільність і навіть зростання?
Більшість офлайн івентів поки на холді. Клієнти дуже обережно планують такого роду заходи, придивляються, що буде далі. Деякі компанії на цей рік скоротили офлайн зовсім. В основному, це стосується міжнародних компаній, оскільки у них часто співробітники працюють дистанційно. В такому випадку про великі офлайн події не може бути й мови.

Стабільне зростання демонструють корпоративні онлайн заходи, і це великий плюс, тому що саме зараз «івентщики» освоюють нові інструменти, які з часом будуть застосовуватися в більш масових проєктах.

Що нового з'явилося в сфері інтерактивності, емоційного залучення відвідувачів ТРЦ, клієнтів бренду і т.д. за останній рік? Хотілося б бачити зріз новинок BTL-послуг, виходячи а) з вітчизняного, б) з міжнародного досвіду.
Я відстежую інформацію від значної кількості закордонних моллів, і можу сказати, що в плані проведення заходів українські ТРЦ навіть більш просунуті, оскільки у нас більш вимогливі до розваг відвідувачі.
За цей рік застосовувалися і доповнена реальність, яку раніше розглядали як зовсім неефективну, і онлайн розіграші, онлайн концерти, і промо без персоналу.

Мені запам'яталася телефонна будка в ТРЦ Retroville, з якої можна було зателефонувати Санта-Клаусу, а також генератор подарунків в ТРЦ River Mall. Наскільки ці активності ефективно спрацювали, я не скажу, але рішення цікаві.

Яка найпопулярніша послуга BTL сьогодні? Якого роду заходи замовляють у вас найчастіше?
У нас замовляють різні послуги, це залежить від клієнта і цілей: прес-паки для блогерів, онлайн заходи, невеликі офлайн івенти, участь в спеціалізованих виставках. Також плануються чималі офлайн проекти, в яких будуть застосовані діджитальні та інтерактивні рішення.

Яке майбутнє BTL в принципі? Якщо футурологічно пофантазувати, як буде змінюватися ця сфера послуг в найближчі 5-10 років?
Я думаю, що з поліпшенням епідеміологічної ситуації офлайн буде повертатися в наше життя. Але тепер у всіх буде право вибору, як саме провести івент, адже ринок досить швидко освоїв онлайн інструменти. Залежно від завдань і цілей, маркетологи, замовники будуть підбирати зручний для них формат / мікс форматів.

Що б ви порадили маркетологам ТРЦ? Які види активностей точно «вистрілять» сьогодні?
Немає єдиного рецепту для всіх маркетологів, оскільки кожен об'єкт унікальний. Хороший маркетолог знає, що потрібно саме його клієнту (відвідувачеві і орендарю), агентство зазвичай надає цьому форму.

Поговоримо про ваше агентство... В першу чергу, користуючись нагодою, хочемо привітати PROFI ADS зі званням Лідера галузі 2020 року, згідно з Національним бізнес-рейтингом. Завдяки чому вдалося досягти високих показників? Що було найскладнішим для PROFI ADS в 2020 році? Які уроки вдалося винести?
Безумовно, премія стала для нас приємним бонусом. Ми заходили в 2020 рік з новим пулом клієнтів і цікавими планами, більшість з яких так і не реалізували. Якби все було як планувалося, показники були б набагато кращими. Найскладнішим було скорочувати штат, адже кожна людина в команді більше, ніж просто колега. Щодо уроків 2020 року - повірте, їх дуже багато, і це велика «домашня робота», яку ще належить виконати.

Які особливості комунікації з клієнтом, ритейлером і ТРЦ ви помітили останнім часом? Що змінилося?
Мені здається, всі стали більш розуміючими і згуртованими, намагаються підтримати один одного і добрим словом, і роботою.

Наскільки клієнти далекоглядні зараз? Вони планують акції заздалегідь чи вирішують ситуативно? Як чітко формують вони пул майбутніх замовлень?
Ми працюємо з досить великими клієнтами і об'єктами, тому у нас все планується заздалегідь. Сама ситуація вносить сумбур в плани, але в основному всі вже підлаштувалися. Навіть за довгострокових планів важливе оперативне реагування та можливість їх коригувати.

Наскільки комфортно і стабільно агентство PROFI ADS увійшло в 2021 рік? Які плани на майбутнє?  
У нас з'явилося кілька нових клієнтів в 2021 році, тож ми розширюємо штат до докарантинного рівня. Про масштабні плани поки не говоримо, придивляємося до тенденцій ринку.

Довідка
PROFI ADS – добре знана на ринку компанія з молодим та амбітним колективом, що професійно надає маркетингові та рекламні послуги, послуги з розміщення реклами в ТРЦ, організації заходів, BTL та промо, дизайну тощо.
Серед клієнтів агентства – ТРЦ Ocean Plaza, King Cross Leopolis, Mitsubushi Motors Ukraine, Правекс Банк, Yves Rocher Ukraine, корпорація Biosphere та інші вітчизняні та зарубіжні компанії.