Тексти
Новини

Як почався 2021 рік в українському ритейлі?

Зазвичай лютий і березень завдяки низці свят — успішні місяці для роботи ритейла. 14 лютого навіть має неофіційну назву «день маркетолога». Магазини готують спеціальні пропозиції, а за підсумками продажів і поведінки покупців в цей час можна будувати гіпотези про споживчі настрої і коригувати плани на майбутнє.


Компанія Watcom.Україна підбила підсумки двох місяців.

Виявилося, що в індексу динаміки активності споживачів Shopping Index від Watcom.Україна, побудованого на основі даних відвідуваності торгових центрів у січні-лютому, наразі показники покращилися.

Хоча через локдаун відбулося падіння трафіку січня 2021 на 32,2% (відносно січня 2020), - в цілому, маємо оптимістичні цифри.

Якщо показники трафіку ТЦ за підсумками 2020 в середньому впали на 26,5% у порівнянні з 2019, то в січні-лютому 2021 падіння сповільнилося і склало лише 16,8% до аналогічного періоду 2020 року.

Наприклад, активність відвідувачів торгових точок в категорії «ЕЛЕКТРОНІКА» практично зрівнялася з докризовим рівнем (вона впала лише на 4%).

А в категорії «ОДЯГ» спостерігалося навіть стрімке зростання в порівнянні з попереднім роком із середнім показником + 17% за період.
Особливо високий сплеск відвідуваності магазинів одягу прийшовся на перший тиждень відкриття ТРЦ після локдауна - + 32,1% щодо 2020 року.

Однак, ймовірно, такий результат обумовлений відкладеним попитом (через недоступність офлайн магазинів із 8 по 24 січня) та необхідністю оновлення гардеробу в зв'язку з різким погіршенням погоди, снігопадами і морозами до -20 С.

Втім, ситуація може змінитися: індекс споживчих настроїв в січні за даними Info Sapiens, за стабільної економічної ситуації й зміцненні гривні, знизився на 5,2 пункти в порівнянні з груднем 2020 і склав 60,7 пунктів, досягнувши мінімального значення за період з квітня 2019 року.
На думку експертів, таке падіння зумовлене загальними негативними очікуваннями людей щодо зменшення доходів та погіршення економічної ситуації в цілому.

Довідка

Watcom.Україна — експерт в області оцінки та аналізу потоків відвідувачів. Компанія спеціалізується на підрахунку трафіку, продажів, панелі ключових KPI показників життєдіяльності ТРЦ та ритейлу.
Shopping Index — система ринкових індикаторів, що показує динаміку активності споживачів. Індикатори будуються на базі інформації про відвідуваність торгових центрів і магазинів. Показник показує кількість відвідувачів в середньому в день за звітний тиждень на 1000 кв.м. комерційної площі торгових об'єктів.