Тексти
Новини

На екранах ТРЦ Gulliver покажуть мультимедійний фільм, який презентує віртуальний аватар Тараса Шевченка

4 жовтня о 18:00 у ТРЦ Gulliver відбудеться презентація короткометражного інноваційного фільму про художні світи Тараса Шевченка. Мультимедійне шоу під назвою «Імерсивний Світ Тараса Шевченка» триватиме 7,5 хвилин і буде транслюватися на фасадних екранах комплексу, які є найбільшими у Європі. Гідом виставки виступить цифровий аватар Тараса Шевченка, створений за допомогою технології штучного інтелекту.
«Створена цифрова особистість зі штучним інтелектом не тільки повторює зовнішність і манери Шевченка, але й володіє величезною базою знань про його творчість, включаючи поезію, прозу, картини та інші твори. Крім того, аватар кобзаря розмовляє голосом Дмитра Стуса – сина відомого українського дисидента та поета Василя Стуса, який присвятив понад десять років свого життя збереженню багатої історичної спадщини України», – коментує Руслан Синицький, генеральний директор та засновник компанії RAVATAR.
ШІ-аватара Шевченка представляє собою вдосконалене поєднання людиноподібного аватара, штучного інтелекту та цифрової особистості, доповнене передовою технологією Generative Pre-trained Transformer (GPT). Завдяки Розмовному та Генеративному штучному інтелекту, аватар розуміє понад 50 мов, але спілкується виключно українською. Крім того, для ще більш імерсивного відчуття живого спілкування з кобзарем, ви можете отримувати від аватара не лише текстові відповіді, а й навіть голосові та відео. Презентація та офіційний реліз віртуального Тараса Шевченка відбудеться в середу, 4 жовтня.
«Сьогодні єдиний шлях до того, аби українська культура стала популярною серед нашої молоді та світу – сучасні технології. Поєднання відеоформату з аватаром кобзаря та чатботом є не лише пропагуванням нашої культури, а ще й демонстрацією технологічних можливостей України», – додає Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка.
На 18:00 запланована коротка презентація фільму від авторів проєкту, а вже о 18:48 на фасадних (зовнішніх) екранах ТРЦ розпочнеться трансляція мультимедійного фільму.

Проєкт, створений за підтримки Національного музею Тараса Шевченка, Центру Василя Стуса (Stus.center), та компанії, що спеціалізується на AI-технологіях, RAVATAR.