Тексти

ТРЦ і «все це»... Де брати внутрішній запал чи батарейки? (Відверто про Позитив та його вплив на життя в непрості часи)

Олена Обухівська, директорка із комунікацій компанії Arricano, - просто, людяно і відверто про те, де шукати драйв у непрості часи.



Передусім, що для Вас ТРЦ в принципі? Центр дозвілля? Соціальний простір? Потужний активатор інфраструктури? Один з цивілізаторів міського ландшафту?
Словом, як би Ви сформулювали своє ставлення до такого об'єкта - ТРЦ?
У компанії Arricano, що управляє торговими центрами в Києві та регіонах, я працюю майже шість років. Спостерігаю на власній практиці, як упродовж цього часу змінюється і сам ТРЦ, і ставлення до нього відвідувачів. Ще кілька років тому правомірно було говорити про ТРЦ як місце комфортного шопінгу, де під одним дахом представлені резиденції українських та міжнародних брендів – ефект Грюна. Він перший розробив концепцію моллів – у великій престижній будівлі розмістити сотні магазинів для зручності покупців.

Потім українські ТРЦ трансформувались у соціальні простори шопінгу та сімейного дозвілля або як «третє місце» проведення часу. Тобто людина проводить час удома, на роботі та у торговому центрі.

Під час карантинних обмежень важливе значення ТРЦ ще більше посилилось, адже з-посеред усіх місць громадського значення – школи, музеї, театри, галереї, саме у торговий центр можна вільно зайти та провести там час у комфортній атмосфері, де гарантують чистоту, порядок та безпечне перебування. Діти можуть безкоштовно взяти участь у майстер-класах, а батьки – спостерігати, як вони соціалізуються та спілкуються із іншими дітьми.

Ще один неоціненний аспект торгового центру – антропологічний. Молоді пари, друзі, родини можуть краще пізнавати один одного, уподобання, звички, життєві пріоритети, перебуваючи у соціальному просторі ТРЦ, у соціумі, серед інших людей, спілкуючись та вирішуючи свої питання про покупки, потреби, побажання.

Тобто ТРЦ пропонує свого роду світське життя. І вже кожен вирішує, як він/вона себе бачить та позиціонує – кежуал та гарному настрої чи нарядній сукні, щоб із кимось познайомитися.

Що ви відчуваєте, коли заходите в свій ТРЦ (мається на увазі період його нормальної роботи)?
Люблю ТРК «Проспект», ТРЦ «РайON», ТРК «Солнечная Галерея» та ТРК City Mall – всі вони для мене однаково рідні. Найчастіше буваю у ТРК «Проспект» і полюбляю спостерігати за відвідувачами. Як людина поводить себе у торговому центрі – багато чого про неї можна розгадати. Це і ввічливість у спілкуванні із продавцями, і манери поведінки за столиком у ресторані, і як міцно молода пара тримає один одного за руку, і як тато пояснює своїй дитині, що черевики обов’язково потрібно поміряти, щоб купити.

Які лайфхаки чи, може, навіть ноухау Ви використовуєте для уникнення поганого настрою, різних депресій і негативного стану?
Розумію всю глибину даного питання. Багато-хто себе відчуває сьогодні покинутим та самотнім. Адже раніше всі працювали в офісі в командах. А у віддаленому режимі треба себе перелаштувати, стати не лише виконавцем, а навчитися самостійно занурюватися та бути лідером самому для себе. Тобто навіть за таких умов не «сидіти і чекати», а розглядати, аналізувати та тестувати можливі сценарії дій. Це актуально для моєї сфери роботи у корпоративному секторі, для спеціалістів «білих комірців» та інтелектуальної сфери діяльності.
А ще – більше рухатися: бігати, танцювати, робити зарядку – це найкращі для мене вправи від депресії. Хоча доводиться більше працювати над собою, щоб не дозволяти собі розчаровуватись.

У Вас є улюблене місце в ТРЦ? Саме у Вашому ТРЦ? Що це? Де воно? Чому саме воно?
Гадаю, що це фудкорт, коли за столиком з кавою можна зануритись у себе, абстрагуватись. І в той же час бути у динамічному соціумі.

На рівні почуттів - чи відчуваєте Ви підтримку постійних відвідувачів і той факт, що вони теж сумують за улюбленим ТРЦ під час його закриття? Якщо так – як про це можна сказати? В чому це проявляється?
Так, відвідувачі сумують. Вони нам пишуть і коментують у соціальних мережах, постійно запитуючи про відновлення роботи ТРЦ. При дистанційній роботі ще більше хочеться прийти до торгового центру і відчути смак власної соціалізації.

Якщо одним словом позначити те, як Ви дивитеся у майбутнє...
Назвіть це слово.
Кожне завтра відкриває безкінечну кількість перспектив.