Тексти
Кейси

Слово – діло та соціальна позиція українських торгових центрів

Олена Обухівська, директорка з комунікацій Arricano

У Вінстона Черчіля в період Другої світової війни до комунікацій були гіпер вимоги. Лаконічно, чітко, по-суті – саме так він закликав висловлюватись у своїй команді, заставляючи підлеглих на всіх міністерських рівнях відчувати новий рівень відповідальності за події, реагування, гуртування, мотивацію та розганяючи попередні стандарти роботи комунікаційних служб, яких він вважав рутинними.

Війна і в Україні змусила швидко переосмислити комунікаційні процеси в Arricano.
З одного боку нам важливо було вести діалог із нашими лояльними до торгових центрів спільнотами у місцях присутності. Із іншого – зважати на безпеку людей та об’єктів. Тому ми прийняли рішення спілкуватися напряму із відвідувачами у месенджерах. Тобто всі місцеві стейкхолдери знали, що і як у торговому центрі, але ми не виходили за рамки коммюніті. До того ж наші ТРЦ не припиняли працювати.

Однією із комунікаційних візитівок Arricano є надихаюча складова меседжів та стейтментів, які відповідають соціальним тенденціям. І якщо зважити, що на державному дипломатичному рівні ведуться перемовини про вступ України до Європейського Союзу, а багато українців вимушені шукати прихистку в європейських країнах, тому як ніколи раніше на часі стало продемонструвати сучасні європейські тренди в українських торгових центрах.

На перетині цих інсайтів ми запустили іміджеві надихаючі меседжі про те, що ТРК «Проспект», ТРЦ «РайON», ТРК «Сонячна Галерея» та ТРК City Mall відповідають всім концептуальним, архітектурним, бренд-мікс, атмосферним та розважальним задумкам, взаємодії із відвідувачами в офлайні, як і в торгових центрах інших країн. А наш український шопінг - це європейський шопінг. Як і стиль життя, цінності свободи та взаємоповаги, модних трендів, брендів, мислення та самовираження –стільки спільного. Хоча в той же час багато й аутентичного.


У даній комунікації ми переслідували кілька цілей. По-перше, це національний патріотизм до свого, рідного, щоб надихнути наших гостей та показати нашу високу марку. По-друге, корпоративний патріотизм. І, по-третє, таким чином ще раз підняти питання про сильні сторони індустрії шопінг моллів в Україні.


Порівнюючи, наприклад, із австрійськими Shopping City Seiersberd, Mua Park, City Park, Shopping Nord, видно, що і у нас, і в Австрії торгові центри розширюють нішу соціального культурного життя та емоційного досвіду. А тому проводять різноманітні виставки та експозиції, гастрономічні тури, активно взаємодіють із відвідувачами, забезпечуючи прямий зв’язком між брендами та покупцями. Тому нашим попереднім новинам про події ми дали другого дихання стати стрімом. Що спільного та які відмінності – це цікава тема для окремої В2В колонки. Матеріал є про Австрію, Польщу, Іспанію, Бельгію, Хорватію.



Ще однією соціально-важливою комунікаційною нішею в Arricano є КСВ діяльність, про яку ми теж заявили. Однак не зразу. І тональність наших повідомлень мала вдячний характер. Так, ми прагнемо бути корисними нашим спільнотам. І ми, в першу чергу, висловлювали вдячність нашим партнерам за співпрацю, турботу та активну соціальну позицію – волонтерам, захисникам, спільнотам.





В команді Arricano ми щодня зустрічались в онлайні, звітували про напрямки діяльності, провели День вишиванки, доброчинний забіг та ще десятки різних внутрішньо корпоративних проєктів.







Черчіль абсолютно правий, що сьогодні від кожного з нас вимагається новий рівень відповідальності, лідерської мотивації та зміцнення соціальних зв’язків. А вимоги до якості комунікацій стають все прискіпливішими, коли за кожним словом – діло та відверта соціальна позиція.