Тексти
Новини

Arricanо оприлюднила фінансові показники за перше півріччя 2022

Компанія Arricano, один з провідних девелоперів та операторів торговельних центрів в Україні з орендною площею збудованих об’єктів понад 147 000 квадратних метрів, та земельними ділянками для ще трьох об'єктів на стадії девелопменту, оприлюднила проміжні результати діяльності за 6 місяців, що закінчились 30 червня 2022 року.
У першому півріччі цього року на операційну діяльність компанії суттєво вплинуло військове вторгнення Росії в Україну, тим не менш, всі торговельні центри Arricano залишаються відкритими і продовжують вести торгову діяльність, хоча і зі зменшеними обсягами.
Фінансові результати відображають події війни, отже операційний прибуток від основної діяльності до переоцінки інвестиційної нерухомості зменшився на 27% до 8,7 млн доларів США (І півріччя 2021 року: 11,9 млн доларів США).

Регулярна виручка за період скоротилася на 22% до 13,2 млн доларів США (1 півріччя 2021 року: 16,9 млн доларів США), в першу чергу, внаслідок тимчасових орендних пільг, наданих орендарям.

Станом на 30 червня 2022 року середня заповнюваність площ Групи становила 98,4% (2021: 99,5%).

Переоцінка портфеля інвестиційної нерухомості призвела до збитку в розмірі 91,1 млн доларів США (перше півріччя 2021 року: збиток в розмірі 9,0 млн доларів США), спричиненого численними негативними фінансовими наслідками вторгнення Росії. Загальна вартість портфеля інвестиційної нерухомості склала 231,1 млн доларів США (31 грудня 2021 року: 323,9 млн доларів США).

Вартість чистих активів зменшилася до 83,2 млн доларів США (31 грудня 2021 року: 163,8 млн доларів США), що відображає переоцінку портфеля.
Незважаючи на події першого півріччя, Компанія відкрила 19 нових магазинів та закладів по всьому портфелю торговельних центрів, у тому числі мікс локальних та міжнародних брендів: «Укрзолото», Anabel Arto, Brand Shop, BraBraBra, «Золота Країна», Provocator, Diverse, Yabloki, ODH, Sushi take out, Doner Маркет та Greek House тощо. Загальна площа магазинів, які відкрилися, становить 988 кв. м.

Наразі Компанія має гарні фінансові та операційні можливості для управління бізнесом під час поточної кризи, за умови відсутності суттєвої ескалації війни.

«На нашу операційну діяльність різко вплинуло військове вторгнення Росії в Україну. Протягом чотирьох з шести місяців, що розглядаються, наша команда та орендарі працювали у надзвичайно стресових умовах, у яких для продовження ефективної роботи потрібні відданість, самопожертва та беззастережна віра в наш народ і країну. Завдяки їхнім, часто героїчним, зусиллям, нам вдалося продовжити діяльність бізнесу протягом перших місяців кризи і тепер ми маємо гарні позиції для відновлення зростання, після закінчення війни, та зосередженні на наших довгострокових цілях. Я хотіла би подякувати всім співробітникам, партнерам та акціонерам за їхню наполегливість і внесок у майбутнє процвітання України та Компанії», - резюмувала Ганна Чуботіна, генеральна директорка Arricano.

Із оригіналом документу можна ознайомитися на інформаційному майданчику АІМ Лондонської фондової біржі за посиланням:
https://www.londonstockexchange.com/news-article/ARO/arricano-real-estate-plc-interim-results/15651653?showDisclaimer=true