Тексти
Новини

Посол Польщі позитивно оцінив хід будівництва ТРЦ Retroville, який був профінансований польським держбанком на 41 млн євро

Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький відвідав будівництво ТРЦ Retroville в Києві 23 січня. Це дипломатичний візит і жест доброї волі з можливістю показати представникам польських ділових кіл хід будівництва та готовність об'єкта до відкриття.

Польський державний банк Bank Gospodarstwa Krajowego за участю державної страхової агенції KUKE виділив кредит 41,1 млн євро на завершення будівництва двох черг комплексу споруд, що складаються із ТРЦ і БЦ Retroville, а також підстанції (ПС) «Мостицька». Станом на кінець січня 90% робіт на об'єкті закінчені, підписані 75% попередніх договорів оренди, і в квітні 2020 року Retroville відкриється для відвідувачів. Друга черга — інфраструктурний об'єкт ПС «Мостицька» вже готова для включення в мережу і подачі електроенергії на об'єкти комплексу.

«Проєкт Retroville є першою великою інвестицією в Україні загалом і в галузі українського ритейлу та девелопменту зокрема, яка реалізується завдяки фінансуванню банку BGK і страхуванню KUKE. Разом з тим, я вважаю, що зараз є потужний потенціал для більшого залучення польських компаній у функціонування цього сектора української економіки. При цьому надзвичайно цінна підтримку з боку BGK і KUKE. Як бачимо, такий інструмент підтримки дуже добре працює », — зазначив Посол під час візиту на будівництво ТРЦ.

Однією з вимог банку BGK було забезпечення в рамках експортного контракту поставок товарів і послуг польського походження в обсязі мінімум 50%. Ідеться про товари і послуги для завершення будівництва.

«Bank Gospodarstwa Krajowego — шанований у всьому світі державний польський банк з хорошою репутацією. Йому сподобався наш інвестиційний проєкт, і він запропонував привабливі умови кредитування. Це перший проєкт банку в Україні, він був дуже зацікавлений у виході на наш ринок для реалізації проєкту з надійними і досвідченими партнерами. На узгодження угоди знадобилося 2 роки і ще понад півроку для підготовки документів на отримання першого траншу », — розповіла CEO ТРЦ і БЦ Retroville Рената Якубченієне.

За словами Ренати Якубченієне, новина про отримання кредитних коштів від BGK активізувала попит орендарів. На момент укладання угоди з польським банком було здано близько 30% площ, а тепер підписано близько 75% орендних договорів, і вакантні площі продовжують активно заповнюватися.

Станом на кінець січня у Retroville проводять фінальне оздоблення фасадів (підсвітка, декор, вивіски орендарів); завершують роботи з благоустрою території; склять вхідні групи; укладають плитку в торгових галереях; облаштовують центральну площу; закуповують меблі на фудкорт.

Уже встановлено 70% вітрин орендарів, триває встановлення освітлення і декорування стель ламелями. Монтаж інженерних систем знаходиться на фінальному етапі, йдуть пусконалагоджувальні роботи з підключення до зовнішніх інженерних мереж за участю ПС «Мостицька».

На адаптаційні роботи зайшли такі орендарі: Novus, Multiplex, Sport Life, Leroy Merlin, Fly Kids, а також орендарі fashion-ритейлу, спортивні магазини, ресторани, оператори фудкорт-зони.

Retroville
— дворівневий багатофункціональний комплекс, що розташований у столичному спальному районі Виноградар за адресою: проспект Правди, 47 — між житловими комплексами «Варшавський» та «Варшавський +». Загальна площа об'єкта становить 118 991 кв. м, в тому числі 11 147 кв. м займає бізнес-центр класу B, а 80 718 кв. м торгово-розважальний центр.

Якірними орендарями ТРЦ стали гіпермаркет Novus (10 640 кв. М), будівельний гіпермаркет Leroy Merlin (4 805 кв. м), перший у Києві кінотеатр Multiplex з новою технологією ScreenX, яка дозволяє дивитися кіно в форматі 270 градусів, дитячий розважальний центр Fly Kids (4 640 кв. м), фітнес-клуб Sport Life (4 436 кв. м) з басейнами і джакузі. У ТРЦ буде розташований найбільший фудкорт Києва на 725 місць, який буде розділений на зони: Loft, Lounge, Eco, Green, дитяча зона.