Тексти
Новини

Віталій Бойко, СЕО NAI Ukraine: «Для багатьох брендів Ocean Mall стане entry project українського ринку»

30 березня відбувся вебінар «New Comers», під час якого представники агенцій та торгових центрів презентували концепції нових торгових об'єктів, відкриття яких заплановано в Україні.

Віталій Бойко, СЕО NAI Ukraine, презентував концепцію ТРЦ Ocean Mall, введення об'єкту в експлуатацію заплановано до кінця 2021 року.


«Для багатьох брендів Ocean Mall стане entry project на українському ринку, а ми, в свою чергу, активно розвиватимемо цей торговий центр. NAI Ukraine вже давно не просто надає послуги з набору орендарів, ми допомагаємо створювати успішний бізнес у сфері нерухомості, а для цього потрібні грамотна концепція, конкурентні переваги та професійне управління», - зазначив Віталій Бойко.

Концепція Ocean Mall створена та реалізовується спільно з британським архітектурним бюро Leslie Jones Architecture, головним архітектором О. Пашенько; архітектурну інженерію забезпечує BIP-PM. Віталій зазначив, що Ocean Mall входить в сузір'я проєктів девелоперської компанії Mandarin Plaza.

Потреба в Ocean Mall очевидна, оскільки на сьогодні waiting list Ocean Plaza покриває власне площу цього ТРЦ. Незважаючи на відсутність fast fashion лідерів, Ocean Plaza є одним із лідерів з товарообігу на кв.м і за потоками відвідувачів посідає перше місце разом із Lavina Mall. В Ocean Plaza на сьогодні вже відсутні дитячі розваги, далеко не всі клієнти задовольняються рівнем продовольчого оператора, як вже згадувалося, немає лідерів у сегменті fast fashion, і, напевно, недостатня преміальна зона, яку є сенс розвивати.
Тому потреба у створенні додаткових площ очевидна, вона стане нагальною ще й у зв’язку з активним будівництвом житлових споруд в пішохідній доступності від Ocean Plaza, що сприятиме суттєвому збільшенню кількості жителів. Сьогодні в продажі знаходиться 12 тис. квартир, що дасть можливість заселитися ще приблизно 30 тис. осіб з одним із найбільших рівнів споживання, оскільки саме тут концентруються найвищі за вартістю за житлові комплекси, "бізнес" і "бізнес плюс" класів.
Втім, навіть і без них сьогодні в 15-хвилинній автомобільній доступності від Ocean Plaza і Ocean Mall проживає 700 000 людей, а в 30-хвилинній - приблизно 2,5 млн.   

ТРЦ Ocean Mall, який сьогодні створюється, не планує конкурувати з ТРЦ Ocean Plaza, він лише доповнить його спільним tenant mix-ом та пулом орендарів і стане величезним і неперевершеним об'єктом з сумарною кількістю понад 800 магазинів. Як і в усіх мегамолах компанії Mandarin Plaza, розвагам віддана велика територія – півтора поверхи, 30 000 кв. м.

Якщо говорити про технічні характеристики Ocean Mall у порівнянні з Ocean Plaza, це ще 200 тис. кв. м загальних будівельних площ і 100 000 кв. м орендних, у доповнення до 67 000 кв. м корисної площі в Ocean Plaza. І плюс - 3000 машиномісць паркування безпосередньо в Ocean Mall, порівняно з 1600 в Ocean Plaza. А також ще 2000 машиномісць в окремому паркінгу. Багаторівневий паркінг побудований таким чином, щоб дозволяти вільний вихід на будь-який поверх.

Об'єкт почав розвиватися фактично з 2006 року. На 2017 рік вже склалася остаточна концепція, яка сьогодні і реалізується. Ocean Mall вже відомий як в Україні, так і за кордоном, і є очікуваним об’єктом як серед тих ритейлерів, що вже присутні на ринку, так і серед тих, які тільки планують заходити в Україну. Тільки на етапі концепції Ocean Mall вже здобув такі нагороди:
 
EE RE Project Awards “Future project of the year in real estate - Ocean Mall” (2018);
European Property Awards “Ocean Mall – Retail Development for Ukraine” (2019);
Ibuild “Ocean Mall – проєкт торгової нерухомості” (2020).

«Коли відкривався ТРЦ Ocean Plaza, всіх дуже хвилювала транспортна доступність, велика кількість заторів. Ця проблема залишилася, а при подвійній кількості площ – питання стане ще гострішим. Але девелопер інвестував в реконструкцію транспортної розв'язки, і можливість дістатися в Ocean Mall буде безпосередньо зі станції метро "Дружби народів". Таким чином, ТРЦ Ocean Mall буде зручним не тільки для автомобілістів, але й для пасажирів метро, адже він буде знаходитися в 30 метрах від виходу з підземки. Передбачається зупинка міської й приміської електрички неподалік від території Ocean Mall», - прокоментував питання доступності ТРЦ Віталій.

Також спікер розповів, що у об’єкта є унікальна риса – три поверхи мають свої входи, кожен з різної вулиці.
Завдяки великій кількості атріумних просторів, архітектурне рішення дає змогу бачити відвідувачам всі вітрини торгівельного центру і передбачає максимальне використання природнього освітлення.

Ground floor займатимуть товари для дому та делікатесний гіпермаркет.
Перший поверх передбачає розміщення преміального ритейлу, який недостатньо представлений на українському ринку. Вище буде знаходитися середньоціновий ритейл і невеликі бренди.
Третій поверх займатиме afordable fashion, дитячі та спортивні товари.
Поверхом вище будуть знаходитися розваги, тут розміщуватиметься фудхол, кінотеатр, понад 30 000 кв. м буде займати розважальний парк із найсучаснішими технологіями.

«ТРЦ Ocean Mall стане зразком торгової архітектури і торгового дизайну. Зараз ексклюзивний брокер і консультант об’єкту - компанія NAI Ukraine - сконцентрована на роботі з новими для ринку операторами і найближчим часом почне підписувати договори з брендами, які вже присутні на ринку», - резюмував Віталій Бойко. 

Довідка

NAI Ukraine – українське представництво мережі консалтингових компаній NAI Global, що входить до ТОП-3 світових брендів на ринку нерухомості, одного з найбільших глобальних брокерів, який представлено у 55 країнах, 400+ офісах із 7000+ працівників.
Під управлінням компанії перебуває понад 38 млн кв. м, а її річний обіг становить $45 млрд. NAI Global є дочірньою структурою компанії C-III Capital Partners. Це один із найбільших гравців на американському ринку інвестицій в нерухомість, що розпоряджається понад $150 млрд.
NAI Ukraine - це понад 100 об'єктів, введених в експлуатацію в Україні, Молдові, Грузії.
3 000 000 кв. м зданих в оренду площ.
Понад 700 консалтингових проєктів.
Більше 20 міжнародних премій у галузі нерухомості.