Тексти
Кейси

Дар`я Данилова: «Торгові центри стають прикладами яскравих рішень!»

Одеський ТЦ «Панорама» - яскравий приклад компактного районного торговельного центру, з постійною та відданою аудиторією, і при цьому – дуже динамічного!

Які підсумки за рік має такий об’єкт? В чому його переваги над великими ТРЦ-«монстрами»? Як він витримує конкуренцію та що у планах?

Про все це ми докладно поговорили з Дар’єю Даниловою, Генеральним директором ТЦ «Панорама».


На які ключові показники вдалося вийти цього року? Чи можна говорити про розширення,  зростання?
Пожвавлення намітилося приблизно у вересні 2020 року. Тоді почали обговорюватися нові угоди, але ринок прийшов до тями лише на початку 2021 року, коли мережі зрозуміли, що можуть (і будуть!) зростати далі.
Звичайно, ми живемо зараз в умовах, що швидко змінюються, в умовах, коли потрібно постійно вигадувати нові опції як для орендарів, так і для відвідувачів. Ми так і робили, і на кінець 2021 вийшли на результат, який є однозначно вищим за аналогічний період минулого року.

Чи вплинув цей непростий рік на концепцію ТЦ?
Концепція ТЦ «Панорама» – місце зустрічі, зручне місце проведення дозвілля і задоволення споживача – загалом, не змінилася. Ядро аудиторії складають підлітки, які відвідують ігровий центр та караоке, молоді люди 25–35 років без дітей, які спеціально приходять до ресторанів, магазинів, фудкортів. А також сім'ї з дітьми, найбільше зацікавлені у заняттях із дитиною, тематичних майстер-класах, сімейних обідах.
Людей зрілого віку приваблюють акції та бонуси, а також найбільший супермаркет у густонаселеному районі.

Які цікаві оператори, опції та активності з'явилися у ТЦ за останні кілька місяців?
Відвідувачі приходять у магазин задовольняти потреби в покупці. Але, за інших рівних умов, покупці оберуть точку, яка найбільш релевантна до попиту — тобто, ту, яка закриває більше потреб. Наш районний торговий центр – це точка тяжіння для мешканців. Тому в нас лише 1% вакантної площі, а з нових операторів – магазини «Дім посуду», Душка» та «Season».
У зв'язку з ситуацією, що склалася в усьому світі (і ми тут не виняток) - ведемо маркетингові активності в мережі, проводимо розіграші, репости в групи про акції брендів на території торговельного центру, залучаємо інфлюенсерів і проводимо спільні акції для збільшення трафіку та підвищення лояльності до торгового центру.
Звичайно ж, проводимо тематичні івенти – благодійні акції на День св. Миколая для дітей, казкові новорічні ярмарки та багато іншого.

Чого, на вашу думку, не вистачає ТЦ сьогодні?
У нас багато ідей та планів, наприклад, ми хочемо додати більше розваг для дітей та підлітків, і це буде не просто дитяча кімната, а багаторівневі зали, що розвивають. Але про це - в наступному інтерв'ю : )

Скажіть кілька слів про життя ТЦ за умов нових карантинних норм. Про безпеку та вакцинацію, у тому числі серед співробітників, – які є результати та висновки, якими хочеться поділитися?
Сьогодні звичайне явище – пункти вакцинації у ТЦ. Свого часу на ринку велася дискусія - наскільки такий компонент доречний і чи буде він приємний відвідувачам. У нашому ТЦ пунктів вакцинації не було.
Звичайно, ми максимально приділяємо увагу безпеці наших відвідувачів, орендарів та співробітників.
Розміщення стікерів на підлозі для забезпечення соціальної дистанції у чергах: інфостійки, санвузли, банкомати, зона фудкорту, орендарі. Посилення клінінгу та проведення знезаражуючого прибирання якнайчастіше. Забезпечення відвідувачів захисними засобами. Інформування гостей та орендарів про заходи щодо забезпечення безпеки та протидії поширенню інфекції. Насамперед йдеться про наявність антисептиків: при вході в ТЦ, до орендарів, у санвузлах, на фудкортах. Урни для утилізації масок Наявність технологій, що вимірюють температуру тіла відвідувачів та співробітників.
На даний момент співробітники забезпечені інфрачервоними термометрами, масками, рукавичками, пульсометрами, можливостями для експрес-тестів та швидкого визначення стану здоров`я.
Знаю, що, наприклад, у західних торгових центрах, крім пунктів вакцинації, відкриваються різноманітні медичні check-up для діагностики. В американських ТЦ є навіть бюро ритуальних послуг, загси, контори нотаріусів. Думаю, деякі з цих послуг найближчими роками відкриватимуться і у нас в Україні.

Чи схильні ви до експериментів у бізнесі? Ось, наприклад, футурологи кажуть, що майбутнє – за короткостроковою орендою, невеликими мобільними форматами на кшталт «магазину-біля-дому», за Pop Up Store та мінімалістичним мерчандайзингом. Ви плануєте слідувати трендам і робити щось у цьому напрямку?
Все нове завжди викликає інтерес. Звичайно, з урахуванням того, якщо тимчасова крамниця презентує дійсно щось унікальне для покупця в рамках pop up.
Найбільше тут важать – продажі. Магазини формату pop up, які виникають у потрібний час та у потрібному місці, роблять дуже хороші продажі!
Для мене, як і для покупців, важливим фактором є дружелюбний продавець, найчастіше, сам власник або один із керуючих, а також асортимент та ціни. І «печиво» та «смаколики», до речі, – найпростіший спосіб встановити контакт із клієнтом. Погодьтеся, це легше реалізувати у форматі pop up, ніж у форматі великого стаціонарного магазину, де, на жаль, наймані продавці не можуть приділити належну увагу відвідувачу та обслужити його на гідному рівні.
Наслідуючи дух часу, наш ТЦ розробив концепцію з утилізації, також застосовуються екологічні технології будівництва та експлуатації, організовується збір старих речей та пластику на переробку тощо.
Ми хочемо створити більше комфорту, світла та повітря. Минає час «бездушних коробок», торгові центри стають прикладами яскравих архітектурних та дизайнерських рішень! Так, найближчим часом у нашому торговому центрі ми плануємо підкреслити та виділити зону розваг.

Що нового «Панорама» запропонує відвідувачам у недалекому майбутньому?
Епідемія COVID-19 лише прискорила зміни, які вже розпочалися у нашому ТЦ.
У планах – змінити торговий центр настільки, щоб він допомагав споживачам задовольняти не лише їхні базові, але й соціальні потреби. ТЦ має стати для відвідувача «другим домом», де людина працюватиме, харчуватиметься, гратиме і розвиватиметься.
Магазини мають переглянути свої підходи до процесу продажів та запропонувати різні канали, в яких можливості інтернету та діджитал поєдналися б із високотехнологічним функціонуванням торгових точок офлайн.
До речі, у планах – забезпечити цілодобову відвідуваність нашого ТЦ.
Одним словом, ми працюємо над можливістю створення простору абсолютно нового типу, який буде актуальним і затребуваним довгостроково протягом багатьох років. І в нас уже є план, як це запровадити та реалізувати!

Довідка

ТЦ «Панорама» (Одеса) - це ідеальне місце для комфортного шопінгу та відпочинку всієї сім’ї.
Магазини брендового одягу, взуття, косметики та парфумерії, аксесуарів і біжутерії, білизни, товарів для дітей, дому (меблі, декор) та домашніх улюбленців.
На території ТЦ знаходиться великий продуктовий супермаркет. І, звісно ж, фудкорти на будь-який смак.
В ТЦ «Панорама» діють різноманітні знижки, акції, проходять розпродажі, про які ми повідомляємо на наших сторінках в соцмережах та на сайті.
Двері ТЦ «Панорама» відкриті для вас щоденно!
Вибираючи місце для здійснення покупок, пам’ятайте, що ТЦ «Панорама» - не тільки ближче до вашого дому, але й ближче до вас!
З нами завжди вигідно, зручно та весело!