Тексти
Новини

Конкурентні переваги у ТРЦ майбутнього

Збільшення пропозиції ТРЦ на ринку, перетворення їх у соціальний простір, діджіталізація та омніканальність — головні тенденції, які треба враховувати при проєктуванні нових і реконцепції діючих торговельних центрів.

Усі чотири тренди пояснюються посиленням конкуренції між існуючими торговельними центрами, але більшою мірою — очікуванням майбутніх змін у найближчі десятиріччя.

Концепція і локація


У найближчі два-три роки практично в кожному районі Києва буде функціонувати якісний масштабний шопінг-мол. І кожне таке відкриття вплине на територію, де ТРЦ розташований. Більш старі об'єкти, щоб витримати конкуренцію, будуть змушені адаптуватися якнайшвидше: змінювати орендарів і зміщувати акценти. У той же час покупці обиратимуть ТРЦ, які найкраще відповідатимуть їх щоденним маршрутам.

ТРЦ – соціальний простір


Потреби відвідувачів — це не лише шопінг або розваги, частка послуг всередині торговельних центрів дедалі зростає. У ТРЦ можуть функціонувати банківські відділення, школи танців, конференц-зали, дитячі розвиваючі центри тощо. Усе залежить від локації та запиту клієнтів. З позиції архітектури, для залучення відвідувачі проєктують більше загальних зон із яскравим дизайном, атріуми зі світловими рішеннями, які дозволяють грати з кількістю денного світла, для декору використовують живі рослини. Усе це, щоб створити умови для максимального комфорту гостей і збільшити час перебування у ТРЦ.

Омніканаліність і діджиталізація


Два наступних тренди пов'язані з посиленням ролі інтернету в житті людини та діяльності компаній. Омніканальність — інструмент, який дозволяє ритейлеру залучити та утримати покупців, використовуючи обидва канали — онлайн та офлайн. Частка е-commerce зростає, лідером є електроніка, однак драйвером омніканальності, як стверджують експерти, найближчим часом буде fashion-індустрія. Якщо через 10-20 років частка онлайн-продажів зросте в кілька разів, fashion-ритейлу знадобиться простір для додаткового фізичного контакту споживача з товаром. А торговельний центр — найкраще місце для цього. Формат Click & Collect популярний у світі, адже сучасній людині з щільним графіком легше забрати обраний на сайті товар у ТРЦ, аніж узгодити зустріч із кур'єром. В Європі приблизно кожен другий покупець fashion-індустрії використовує формат Click & Collect. Зростає і частка омніканальності в структурі онлайн-торгівлі: з 9,43% у 2015 році до 12,55% у 2019-му.

Діджіталізація відкриває нові можливості не тільки ритейлерам, а й керуючим компаніям. Її головна мета — краще розуміти процеси, які відбуваються в бізнесі. Кількість відвідувачів ТРЦ вимірюють давно, однак нові технології допомагають виявляти, звідки прийшов відвідувач, як люди переміщаються всередині об'єкта, де слабкі та сильні зони. Аналіз структури трафіку дає можливість максимально вирівняти відвідуваність різних зон. Біг-дата дозволяє з'ясувати не лише кількісні показники, а й дає максимум інформації про самих відвідувачів, бажані бренди та середній чек. Це дозволяє торговельному центру адаптуватися саме під свого клієнта, додавати необхідні товари й послуги в релевантних для споживача цінових категоріях. Діджиталізація також додає роботі торговельного центру більше прозорості та контролю.

Colliers International — міжнародна компанія, яка надає консалтингові та брокерські послуги з оренди та продажу офісних, торгових і складських приміщень, консалтингові послуги на ринку готельної нерухомості, послуги корпоративним клієнтам, послуги з оцінки об'єктів нерухомості, а також з інвестиційного консалтингу та продажу.