Тексти
Кейси

Зростання операційного прибутку та вартості чистих активів – Arricanо про фінансові показники за 1-е півріччя 2021

Компанія Arricano, провідний девелопер та оператор професійних торгових центрів в Україні із орендною площею збудованих об’єктів понад 148 тис. кв. м та ще трьома майданчиками, які знаходяться на етапі девелопменту, оприлюднила результати діяльності за 6 місяців.


У першому півріччі цього року на операційну діяльність компанії суттєво вплинули чергові державні розпорядження про обмеження роботи, викликані COVID-19, адже у різних регіонах доступ до торгових центрів був частково закритий до 59 днів.

Утім, команді Arricano вдалося наростити обсяг виручки на 19% - $16,9 млнпорівняно з $14,2 млн у 2020 році.

Таким чином, операційний прибуток без врахування переоцінки інвестиційної нерухомості збільшився на 23% та склав $11,9 млн, в порівнянні з $9,6 млн у першому півріччі минулого року.

Загальний рівень заповнюваності у ТРЦ Arricano складає 99,5%, а це означає, що компанія працює на повну потужність, а орендні площі торгових центрів є затребуваними на ринку серед ритейлерів.

Загальна вартість портфелю інвестиційної нерухомості Arricano оцінена в $281,6 млн. Станом на 31 грудня 2020 року загальна вартість складала $275,5 млн.

Вартість чистих активів зросла до $125,2 млн у порівнянні з $119,4 млн на 31 грудня 2020 року.

На 52% зросли грошові потоки від операційної діяльності порівняно з першим півріччям 2020 року.

Середня вартість банківських кредитів знизилась до 8,3% станом на 31 червня 2021 року в порівнянні з 10,1% на 31 грудня 2020 року.

«Перше півріччя 2021 року було складним та динамічним водночас. Однак навіть при тому, що близько двох місяців торгові центри працювали в обмеженому форматі, команда Arricano утримала сильну ринкову позицію та досягла значних фінансових показників. Збільшення обсягів операційної виручки на 19% та операційного прибутку (до переоцінки інвестиційної нерухомості) на 23%, а також зростання вартості чистих активів Arricano – це ті інвестиційні показники, які формують привабливість ринку девелопменту та демонструють його потенціал навіть за умов підвищеної складності управління компанією»,резюмувала Anna Chubotina, СЕО Arricano.

Довідка
Arricano Real Estate – провідний девелопер торговельних центрів в Україні із європейськими інвестиціями та єдиними стандартами якості. У 2013 році акції компанії були розміщені на Альтернативному ринку інвестицій (AIM) Лондонської фондової біржі. Сьогодні компанія Arricano володіє та керує збудованими торговельними центрами (ТРК «Проспект», ТРЦ «РайON» (Київ), ТРК «Солнечная Галерея» (Кривий Ріг), ТРК «City Mall» (Запоріжжя) та володіє часткою 49,9% акцій торговельного комплексу «Sky Mall», а також земельними ділянками для подальшого будівництва трьох об’єктів, які знаходяться на стадії проєктування.