Тексти
Кейси

Олександр Чупилко: «ТРЦ «Французький бульвар» формує унікальні пропозиції для харків'ян»

ТРЦ «Французький бульвар» відкрився 30 березня 2013 року, і за 8 років зарекомендував себе як абсолютно особливий серед торгово-розважальних центрів Харкова. Тут зібрані магазини, ресторани, розважальні зони, активності для дітей, аналогів яким немає в Харкові.


Які оператори і формати, представлені в ТРЦ «Французький бульвар», в тому числі зі сфери розваг, дійсно унікальні для міста? В чому їх особливості?
Про це, і не тільки, ми поговорили з директором ТРЦ «Французский бульвар» Олександром Чупилко.

Олександр Чупилко:
- У будь-якому торговому центрі існує пул орендарів, який здатний закрити базові потреби відвідувачів в їжі, одязі, розвагах, послугах. Я хотів би розповісти про ті особливості ТРЦ «Французький бульвар», які формують унікальні пропозиції для харків'ян і гостей міста.


До відкриття ТРЦ у 2013 році поруч вже працював розважальний комплекс «Шато ледо» з катком, роллердромом, ігровою зоною, рестораном і кафе. Що дало можливість сформувати коло друзів «Шато ледо», які ведуть активний спосіб життя, - саме вони стали першими відвідувачами ТРЦ «Французький бульвар», де можна було відвідати кінотеатр «Планету кіно», боулінг на 12 доріжок, галерею бутиків і найбільший супермаркет «Сільпо» в Харкові.

Унікальна архітектура торгового центру дозволяє відвідувачам відчути особливу атмосферу, що знайшло вираження в присвоєнні ТРЦ «Французький бульвар» Народної премії протягом 2016, 2017, 2018, 2019 років поспіль як кращому торговому центру в Харкові в категорії «Вибір покупців».

Як і будь-який організм, ТРЦ не зупинився, а шукав можливості розвиватися далі, створюючи затишний формат розваг і шопінгу для відвідувачів різного віку. Особливу увагу було приділено сімейному формату. Так, формат розваг доповнився центром «Країна професій «Франсільванія», скеледромом, батутним комплексом, лазертагом, футбольною школою. У торговій галереї з'явилося 3 дитячих супермаркета, 11 магазинів дитячого одягу.


«Французький бульвар» - перший торгово-розважальний центр в Україні, де були встановлені станції для зарядки електромобілів і еко-таксі. Розкажіть про ваш екологічний тренд. Що нового з'явилося за останній час?
Екологія - це світовий тренд для збереження навколишнього середовища. ТРЦ «Французький бульвар» своїми діями намагається не тільки зберегти навколишнє середовище, але і сприяє його відновленню. Так, 14 лютого, в День закоханих, наші відвідувачі мали можливість посадити квіти, а вже навесні ми їх висадили у вигляді алеї вздовж вул. Академіка Павлова. Сьогодні опрацьовується проект висадки дерев.

Вважається, що ТРЦ, в якому акцент зроблено на активностях для дітей, - виграє у всьому. Хоча б тому, що діти самі активно приводять в ТРЦ дорослих. Однак Covid вніс свої корективи, і за останні півтора року саме дитячі розваги постраждали найбільше. Як ви виходили з положення? І яких стратегічних результатів для ТРЦ дозволяє досягти продумана дитяча концепція?
Як я вже говорив, ми зробили акцент на розвиткові активностей для дітей з самого початку, ще в «Шато ледо». Це формування групових відвідувань школярів і студентів, спеціальні пропозиції для святкування днів народжень та інше.
Пандемія і спричинені нею карантини сильно вплинули на відвідуваність зон розваг і харчування. Але дотримання всіх епідеміологічних заходів, скорочення захворюваності і вакцинація поступово повертають відвідувачів в ТРЦ.
Якщо говорити про довгострокові стратегічні результати в роботі з дітьми, то це в майбутньому наші лояльні відвідувачі, які вже отримали позитивні емоції від відвідування ТРЦ «Французький бульвар» з батьками та друзями.

Кілька слів про зону Food Hall. Чим цей формат відрізняється від звичного фудкорту, в чому його переваги?
Food Hall передбачає наявність різноманітних кухонь світу в одному просторі у вигляді великого холу з різними зонами відпочинку і розваг. Зона Food Hall була відкрита в кінці 2019 року, і першою постраждала від введення карантинних заходів, що не дозволило в повному обсязі реалізувати її концепцію в 2020-2021 роках. Вважаємо формат Food Hall перспективним і готові надати рестораторам вигідні умови співпраці.


Ви очолили «Французький бульвар» в травні цього року. Які завдання ви визначили для себе як першочергові в плані оптимізації ТРЦ?
Я приєднався до професійної команди ТРЦ «Французький бульвар». У найближчих планах координація роботи з керуючою компанією з оптимізації і якості виконуваних робіт, пов'язаних з експлуатацією.
Також хотів би детально вивчити цільову аудиторію відвідувачів ТРЦ і зрозуміти їх потреби, для коригування маркетингової і орендної стратегій.

Наскільки і в чому попередній професійний досвід допоміг вам правильно сформулювати ці завдання і сприяти їх вирішенню?
Завжди намагаюся працювати на результат. Тут і досвід в побудові торгової мережі, яка працює з 1993 року, і проекти будівництва й експлуатації льодових ковзанок на центральних площах в Харкові, Києві, Маріуполі дають мені можливість аналізувати і розуміти бізнес-процеси, що відбуваються в ТРЦ.

Які ваші принципи формування команди - людей, з якими ви працюєте?
Якщо коротко - це лояльність до бренду, професіоналізм, бажання вчитися.

Останнім часом в Харкові виросла конкуренція серед ТРЦ - відкрився ТРЦ Nikolsky, оновлюється «Караван», в процесі будівництва інші об'єкти. Як ви зустрічаєте конкурентні виклики? На що будете робити основну ставку в списку своїх переваг?
Це добре, коли харків'яни можуть отримати різнопланові пропозиції від ТРЦ. Хтось може запропонувати найбільші торговельні площі магазинів, хтось кращу представленість іменитих брендів.

ТРЦ «Французький бульвар» завжди будував свою комунікацію з відвідувачами на унікальності наданих товарів і послуг. І на сьогодні в нашому ТРЦ знаходиться єдиний в Харкові кінотеатр «Планета кіно» з кінозалом IMAX і 4DX, «Країна професій «Франсільванія», роллердром, магазини Marks & Spencer, 3 супермаркети товарів для дітей і багато іншого. Все це спрямовано на задоволення потреби в спільному дозвіллі як сімейних пар з дітьми, так і друзів, які хочуть комфортно провести час разом.

Які зміни ви вбачаєте в орендній стратегії?
ТРЦ постійно працює над створенням оптимального пулу орендарів і завжди готовий розглянути пропозиції від потенційних партнерів, що мають унікальні товари і послуги, які ще не представлені в Харкові.

Чим швидше ми будемо реагувати, «закривати болі» відвідувачів і пропонувати щось нове, тим лояльніше вони будуть ставитися до нашого бренду. Як приклад - відкриття Центру вакцинації, який допомагає вирішити питання збереження здоров'я для харків'ян в період пандемії.

Що нового очікувати гостям ТРЦ «Французький бульвар» найближчим часом?
Протягом місяця відкриється магазин солодощів «Мармеладний Джек» та дитячий магазин одягу LCW DREAM. Восени заплановано відкриття нових магазинів: парфумерії та косметики, товарів для спорту від відомих брендів. У роботі також арт-проект, який ми хочемо реалізувати як на території ТРЦ, так і в зонах, де харків'яни активно відпочивають.

Довідка

ТРЦ «Французький бульвар» - унікальне місце. Тут під одним дахом зібрані магазини, кафе та ресторани, розважальні зони та магазини для дітей, аналогів яким немає у Харкові.
Понад 200 магазинів, серед яких унікальні бренди одягу.
Розваги, аналогів яким немає у місті.
Більш ніж 25 кафе та ресторанів на будь-який смак та кухні з усього світу.
Три дитячих супермаркети та цілий поверх товарів для дітей.
Найбільший супермаркет «Сільпо» у Харкові.
Дворівневий паркінг на 1050 паркомісць.
Точна зменшена копія Ейфелевої вежі.