Тексти
Кейси

«Все частіше у ТРЦ приходять вже з чітким планом покупок, і наше завдання – сформувати потреби»

Тетяна Чубак, директор з розвитку ТРЦ «Подоляни» (Тернопіль), розповідає, як почуває себе один з найбільших центрів сімейного відпочинку в Західній Україні.


Як локдаун та закриття ТРЦ упродовж трьох місяців вплинули на плани розвитку?
Кардинально! Ми були вимушені перенести будівництво 2-ї черги на наступний рік. Реконструкцію та оновлення центрального атріуму ТРЦ «Подоляни» теж довелося відкласти. Загалом зміни торкнулися всіх сфер життя ТРЦ. Наприклад, маркетингові заходи через низку обмежень трансформувались в онлайн формат, була повністю реорганізована і удосконалена система відеонагляду та охорони комплексу.
Концепція оновленого центрального атріуму

Яка у вас нині ситуація з трафіком? І які заходи ви проводите, щоб привабити відвідувачів?
Як і у більшості ТРЦ, після локдауну трафік нашого центру впав на 30%. Вагомим фактором, що не дозволяє поки що повернутися до показників попереднього року, є і досі актуальні обмеження в роботі розважальних закладів, а також тимчасова відсутність якірного орендаря - кінотеатру. В цьому році запланова заміна оператора кінотеатру співпала з коронавірусною кризою в галузі кіноіндустрії. Тож плануємо продуктивно використати цей час, щоб згодом потішити наших відвідувачів абсолютно новим емоційним досвідом у якісно новому кінотеатрі.

Чи змінилася у вас орендна стратегія?
Ми застосовуємо індивідуальний підхід до кожного з наших орендарів, оскільки ситуація у всіх різна. Звісно, найважче переживає наслідки протиепідемічних обмежень розважальна сфера, зона фудкорту. Намагаємося враховувати всі обставини орендаря і з розумінням підходимо до стратегії орендних ставок. Ми щомісячно переглядаємо ставки у «просілих» галузях і діємо відповідно до ситуації.

Як ви підтримуєте орендарів?
Під час локдауну ми пішли назустріч орендарям і по суті влаштували орендні канікули, залишивши лише експлуатаційні витрати. Зараз відносно орендарів деяких товарних груп застосовуємо знижки, реструктуризацію боргу. Надаємо також маркетингову підтримку. Як відомо, трафік зараз знизився, але конверсія виросла. Відвідувачі менше проводять часу в ТРЦ, і наше завдання допомогти їм спланувати візит у наш центр і сформувати потреби. Все частіше вони приходять до нас вже з чітким планом покупок, і наше завдання повідомити їм про актуальні пропозиції наших орендарів.   
Концепція 2-ї черги ТРЦ «Подоляни»

Які категорії товарів демонструють ріст?
Позитивну динаміку показує mass market fashion-галереї, адже вона одразу відкрилася після локдауну зі знижками. Показує ріст електроніка і FMCG.

Які управлінські механізми та рішення сприяють тому, щоб утримувати найвищу якість послуг в ТРЦ «Подоляни»?
В умовах мінливого середовища, а цього року воно вкрай мінливе, керуюча компанія ТРЦ повинна швидко приймати управлінські рішення, щоб своєчасно реагувати на нові виклики, загрози і можливості. Постійна комунікація з нашими партнерами–орендарями допомагає відчувати їхні потреби і разом долати труднощі. Водночас така комунікація дозволяє коригувати можливі проблеми в обслуговуванні відвідувачів і покращувати якість послуг. Ми в одному човні, тож повинні докладати спільних зусиль, щоб залишатися найкращими.

Що нового «Подоляни» запропонують відвідувачам у 2021?
2021 рік стане роком нових відкриттів та початком будівництва нової черги. Гарним подарунком для тернополян та гостей міста стане відкриття нового кінотеатру.


Довідка

«Подоляни» – центр сімейного відпочинку та дозвілля, один із найбільших регіональних торговельно-розважальних центрів у Західній Україні, що поєднує в собі найбільшу кількість брендових магазинів, послуг та розваг.
Торгова галерея представлена магазинами Сільпо, Фокстрот, Ельдорадо, Intersport, LC Waikiki, Colin’s, Reserved, Cropp, Sinsay, Pollardi, A Tan, Oodji, Goldi, Eva, Watsons, English Home, Samsung, ALLO, MOYO, Brocard, ССС та іншими.
Загальна площа – 50 000 кв. м. Автомобільний паркінг на 1800 місць.