Тексти
Кейси

Про заходи безпеки у торгових центрах – підготована інформація спеціально для Кабміну

Malls Club продовжує збирати інформацію від гравців ринку ТРЦ, щоб надати Кабінету Міністрів України вичерпні аргументи та змінити ставлення уряду до торгових центрів.


Це надзвичайно важливо для галузі, яка гіперчутливо реагує на введення будь-яких карантинних обмежень. Тому що це офлайн-бізнес, де ключовим є реальний простір.
Ще одна важлива особливість торгових центрів – це сучасні технологічні об’єкти, із новітніми вентиляційними системами та системами очищення повітря, централізованим підходом до клінінгу та дезінфікування приміщень.

Про конкретні заходи безпеки в українських ТРЦ
·     Проведення клінінгу посиленого режиму, який забезпечується спеціалізованими клінінговими компаніями. На запит можуть бути надані сертифікати якості даного сервісу. Даний процес проводиться чітко за графіком, не менше одно разу на годину.
·     Посилення роботи вентиляції із врахуванням карантинних вимог.
·     Встановлення додаткових санітайзерів/диспенсерів із дизенфікуючими засобами для персональної гігієни працівників та відвідувачів, які розміщені на вхідних групах та у кожному магазині.
·     Посилення контролю дотримання карантинних заходів у галереях ТРЦ та магазинах.
·     У більшості ТРЦ проводиться скрінінг температури та первинний вхідний контроль.

Інформаційна пропаганда про маски та дистанцію.
·     Транслювання аудіороликів на внутрішньому радіо. При необхідності ТРЦ готові надати медіаплани як доказ.
·     Забезпечення інформаційними листівками із рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, як захиститися від коронавірусу, що розміщені у доступних для відвідувачів місцях.
·     Оголошення про заборону відвідування ТРЦ без маски, які розміщені на вхідних групах.

Контроль та пильність із боку держорганів
Збираючи інформацію від торгових центрів у різних регіонах України, ми з’ясували, що з регулярними перевірками приходять представники Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у місті Києві як до київських ТРЦ, так і до регіональних проєктів. І в основному зауважень від контролюючих органів до ТРЦ не було. А це означає, що ТРЦ виконують всі вимоги, і правові підстави закривати ТРЦ відсутні з санітарно-епідеміологічної точки зору.

Про кількість хворих
Динаміка захворюваності в Україні вражає. І, власне, вона є причиною введення карантину вихідного дня, адже, за словами прем’єр-міністра, у медичних закладах не вистачає місць. Malls Club пропонує подивитись на статистику захворюваності людей, які працюють у ТРЦ та магазинах, розміщених у торгових центрах.
Один торговий центр середнього формату є місцем роботи для 1500 людей. Звернувшись із запитом, скільки людей захворіли впродовж усього періоду – від локдауну і по сьогодні, відповіді отримали оптимістичні. Від жодного випадку до 10 у різних ТРЦ. А це прямо свідчить про те, що ТРЦ не є місцем, де люди заражаються. Адже всі протиепідеміологічні заходи безпеки були суворо впроваджені.
Інформацію про кількість хворих, місцем роботи яких є ТРЦ, Кабінет Міністрів може перевірити, надавши запит до відповідних регіональних управлінь Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Malls Club продовжує збирати інформацію та логічні докази стосовно нелогічного рішення карантину вихідного дня.