Тексти
Кейси

Відвідувачів ТРЦ поменшало: Shopping Index впав майже на третину. Втім, враховуючи «чорну п`ятницю», не все так погано!

З початку листопада більшість регіонів України, включно з Києвом, живуть у «червоній» карантинній зоні (01.11.2021 до неї входило 18 регіонів, 19.11.2021 — 19), із серйозними обмеженнями на пересування та відвідування громадських місць для громадян, які не мають захисту від коронавірусу.

Для сфери ритейлу це означає зниження трафіку — обмеження негайно вплинуло на відвідуваність ТРЦ та торгових мереж.


Shopping Index, який регулярно рахує Watcom Україна, показав, що спочатку трафік на 44-му тижні впав на 27,12% щодо попереднього тижня 2021 року і на 24,84% проти аналогічного періоду минулого року.

Проте вже відбулася адаптація як ТРЦ, так і відвідувачів до нових умов, і трафік незначно вирівнявся — падіння на 45-му тижні до аналогічного тижня 2020 року склало вже 12,22% (зі зростанням до попереднього тижня 2021 — 6,89%).


Найближчими тижнями експерти Watcom Україна прогнозують тренд на покращення трафіку. По-перше, починається найактивніший сезон продажів — акції «чорної п'ятниці» та «кіберпонеділка», які плавно перетечуть у пропозиції передноворічних продажів.
По-друге, спостерігається покращення загальної епідеміологічної ситуації, що приведе до пом'якшення обмежень та зростання активності людей.

«Цей осінній сезон, хоча експерти й прогнозують у світі 20% зростання продажів у «чорну п'ятницю», досить складний для сфери ритейлу в Україні: це і карантинні обмеження, і затримки постачання або навіть дефіцит ходових позицій популярних продуктів, і зростання транзакцій онлайн.
Однак ми з обережним оптимізмом дивимось у майбутнє: по-перше, адаптивний карантин надає більше можливостей для роботи галузі ритейлу, ніж локдауни. По-друге, споживчі настрої, за даними Info Sapiens, залишаються практично незмінними: всі основні індекси суттєво покращилися у порівнянні з жовтнем попереднього року, крім інфляційних очікувань (зростання за рік на 6,4 пунктів). А це зростання очікувань споживачів у поєднанні з активністю ритейлу та ТРЦ завжди позитивно впливає на рівень продажів.
Shopping Index за підсумками «чорної п'ятниці» ми теж порахуємо та проаналізуємо», — коментує Сергій Бондар, директор Watcom Україна.

________________

Довідка
Watcom.Україна — експерт в області оцінки та аналізу потоків відвідувачів. Компанія спеціалізується на підрахунку трафіку, продажів, панелі ключових KPI показників життєдіяльності ТРЦ та ритейлу. Більше про компанію на сайті https://watcom-focus.com
Shopping Index — система ринкових індикаторів, показує динаміку активності споживачів. Індикатори будуються на базі інформації про відвідуваність торгових центрів і магазинів. Показник показує кількість відвідувачів в середньому в день за звітний тиждень на 1000 кв.м. комерційної площі торгових об'єктів.