Тексти
Кейси

Back to school! Watcom Україна про стрімке зростання Shopping Index під час шкільних базарів

Цьогорічне пожвавлення споживчого попиту та поступове відновлення трафіку вплинуло, зокрема, на активність шкільних базарів — наприкінці серпня й початку вересня ритейл, традиційно, активно заробляв на підготовці дітей до школи.

Shopping Index, який щотижня рахує Watcom.Україна,показав, що під час найактивнішого періоду «шкільних» закупівель (останній тиждень серпня, перший тиждень вересня) Shopping Index в середньому збільшився на 10% до попередніх тижнів (на 10,32% та на 7,79% відповідно) і виріс майже на 55% відносно 2020 року.

На зростання індексу могли чинити вплив кілька ключових факторів.
По-перше, батьки готувалися до школи офлайн й інвестували більше, ніж торік, коли очікувалися жорсткі локдауни та освіта онлайн.
По-друге, відбувається підвищення рівня оплати праці та покращення споживчих настроїв в цілому. За оцінками Мінекономіки за підсумками другого кварталу 2021 року внаслідок цих факторів спостерігається зростання ВВП на 5,7% проти відповідного періоду 2020 року.

«Як вплине на відвідуваність ТРЦ перехід країні у жовту зону, чи залишаться стабільними трафік й продажі, чи суттєво впадуть, як відбувалося у квітні 2021, Shopping Index покаже, ми будемо рахувати. Але, дивлячись на тренд можна сказати напевно, що в цьому році інтерес споживачів в цілому посилився, а ТРЦ вже адаптувалися до умов невизначеності роботи під час пандемії, а найбільш прогресивні вже переходять на більш стійку та сучасну модель: формують відносини з орендарями fix +% від продажів, беруть участь в розвитку бізнесу орендарів, рахують реальні продажі й всі пов'язані KPI (трафік, продаж, конверсія, OCR) в розрізі UNIT-економіки кожної торгової точки», — коментує Сергій Бондар, директор інноваційної компанії Watcom.Україна.

Довідка
Watcom.Україна — експерт в області оцінки та аналізу потоків відвідувачів. Компанія спеціалізується на підрахунку трафіку, продажів, панелі ключових KPI показників життєдіяльності ТРЦ та ритейлу. Більше про компанію на сайті https://watcom-focus.com
Shopping Index —  система ринкових індикаторів, показує динаміку активності споживачів. Індикатори будуються на базі інформації про відвідуваність торгових центрів і магазинів. Показник показує кількість відвідувачів в середньому в день за звітний тиждень на 1000 кв.м. комерційної площі торгових об'єктів.