Тексти
Кейси

Про коливання трафіку в ТРЦ Arricano, еластичність товарообігу, технічну вакантність та нові договори оренди в 2020

Arricano, провідний девелопер торгових центрів в Україні, інформує, що протягом 2020, враховуючи всі протиепідеміологічні урядові обмеження та заходи боротьби із пандемією Covid-19, ТРЦ компанії демонструють розвиток tenant-mix портфоліо, запрошують до співпраці нові міжнародні бренди та продовжують приваблювати мільйони відвідувачів на шопінг та дозвілля. Як результат, товарообіг знизився лише на 10% у національній валюті, порівнюючи з 2019 роком.


Статус вакантності
Протягом 2020 уряд впроваджував обмеження соціальної взаємодії у громадських місцях. У результаті робота ТРЦ Arricano Group була частково припинена, а доступ відвідувачів до ТРЦ обмежено на 52-81 дні, в залежності від регіону. Дозволено було вести діяльність лише деяким операторам із переліку найнеобхідніших категорій товарів. Незважаючи на тимчасове закриття інших магазинів та обмеження доступу в ТРЦ, рівень заповненості торгових площ у портфоліо Arricano Group склав 99%. Даний показник технічної вакантності - 1% - у компанії залишається незмінним із 2018 року.

Два підходи в аналітиці трафіку ТРЦ
Трафік Arricano Group ТРЦ у 2020, включно з періодами дій урядових обмежень, склав 33,1 млн відвідувачів, що на 19% менше, ніж у 2019. Хорошим показником популярності ТРЦ є трафік у ті періоди 2020, коли торговельні центри працювали в звичайному форматі без урядових обмежень. Тоді кількість відвідувачів ТРЦ зменшилася лише на 5% у порівнянні з аналогічним періодом 2019.

Нові договори оренди
Протягом 2020 року в Arricano Group було підписано 89 нових договорів оренди на площу 8884 кв. м. Серед нових ритейлерів - New Yorker, Flo, Decathlon.

«Пандемія Covid-19 та урядові обмеження, безсумнівно, вплинули на діяльність компанії. Тішуся, що навіть в складних умовах невизначеності команда Arricano працювала ефективно та прийняла всі виклики. Адже завдяки зусиллям команди вдалося утримати рівень вакантності 1%, зберегти високий показник відвідувачів та забезпечити конверсійність трафіку відвідувачів ТРЦ. А також інвестувати в реалізацію значущих проєктів, щоб посилити протиепідеміологічні заходи безпеки та підвищити культуру поведінки в соціальних просторах. Досвід ефективної співпраці та забезпечення партнерських проявів стали запорукою довіри та підписання нових договорів оренди. І все це є хорошими передвісниками для майбутніх проєктів», - зазначила Анна Чуботіна, СЕО Arricano.

Нові призначення в стратегічному управлінні
У лютому минулого року до Ради директорів Arricano, яка здійснює стратегічне управління компанією, приєднався Джорж Комодромос в якості незалежного невиконавчого директора. Джорж займається міжнародною юридичною практикою в таких галузях як комерційне, корпоративне, банківське та майнове право.

Про передачу акцій в рамках компанії Dragon Group
У січні 2021 на інформаційному майданчику AIM Лондонської фондової біржі було опубліковано офіційне повідомлення про передачу 12,51% акцій компанії Arricano від Dragon Ukrainian Properties & Development PLC до Dragon Capital Investments Limited, обидві з яких є частиною Dragon Group.

Довідка
Arricano – провідний девелопер торговельних центрів в Україні із європейськими інвестиціями. У 2013 році акції компанії були розміщені на Альтернативному ринку інвестицій (AIM) Лондонської фондової біржі. Сьогодні компанія Arricano володіє та управляє збудованими торговельними центрами та володіє часткою 49,9% акцій торговельного комплексу Sky Mall, а також земельними ділянками для подальшого будівництва трьох об’єктів, які знаходяться на стадії проектування.