Тексти
Кейси

Вардуі Батракова: «Червона зона – не локдаун»

Організувати пункт вакцинації у торговому центрі – півсправи, донести ж екологічно  інформацію про цей крок до усіх стейкхолдерів – ось де виклик для команди ТРЦ.

Директорка ТРК City Mall (Запоріжжя) Вардуі Батракова оптимістично пояснює, чому червона зона – це не локдаун і не нокдаун для торгового центру.


Про кейс вакцинації у ТРК City Mall
Ідею створення пункту вакцинації поза медичними закладами обговорювали на галузевих заходах ще на початку літа. По-перше, це допомогло б розвантажити державну медичну систему та пришвидшило б імунізацію українців проти COVID-19. По-друге, важливо було розподілити потоки людей так, щоб здорові не перетинались з тими, хто має симптоми хвороби та лікується в медичному закладі. І наостанок, це дозволило б швидко щепити більшість працівників торгового центру та орендарів.

Під пункт вакцинації у ТРК City Mall було відведено площу в 300 квадратних метрів, підготовано відділи для реєстрації, медичного огляду, безпосередньо процесу вакцинації. Ми створили зручні умови праці та перепочинку для медичних бригад, які щепили охочих. Клінінг облаштованої зони теж взяв на себе торговий центр.

Центр щеплення у ТРК City Mall запрацював в середині липня. Спершу він мав діяти тільки щовихідних, але готовність запоріжців вакцинуватись перевершила наші сподівання – лише за перший вікенд щеплення отримало понад 1000 відвідувачів – тож вирішили охопити й будні.

За час роботи пункту у ТРК City Mall було використано понад 25 тисяч доз вакцин (статистика станом на 19 жовтня). Не виключено, що через введення у Запорізькій області «червоного» рівня епідемічної небезпеки «повторити» цю цифру вдасться за коротший термін. Адже якщо влітку у ТРК вакцинувалось щодня 500-600 осіб, то зараз ця цифра становить 900. Довелось навіть змінити графік роботи пункту вакцинації: якщо раніше він працював з 10:00 до 17:00, то наразі – з 8-ї ранку до 8-ї вечора.

Про червону зону
Інформація про те, що місто чи область входить в червону зону, сприймається чомусь так, ніби «все закривається». Але насправді торгові центри працюють, і цей факт треба доносити до людей, пояснюючи всі тонкощі перебування у ТРЦ.

Згідно зі змінами в постанові 1236, обмеження червоного рівня не застосовуються, якщо у всіх відвідувачів та працівників ТРЦ й магазинів є або сертифікат про повний курс вакцинації, або негативний ПЛР-тест/антиген-тест на COVID-19, зроблений не більш ніж за 72 години, або довідка про одужання від COVID-19.

Наша команда передбачала такий розвиток подій, тому поставила перед собою завдання – вакцинувати своїх працівників та робітників магазинів. З відвідувачами складніше, тому зі свого боку ми могли хіба що створити умови для їхньої вакцинації.

Червоний рівень у Запорізькій області діє два тижні, і за цей час відвідувачі ТРК City Mall пройшли 5 стадій – від заперечення до прийняття, переконавшись, що ТРК працює.

Торговий центр – це соціальний простір, який надає квадратні метри у користування ритейлерам. Він не продає конкретні товари та послуги, а отже, не взаємодіє напряму з відвідувачами. Наші способи комунікації з гостями – дистанційовані: через аудіоролики ми нагадуємо про респіраторний етикет та можливість вакцинуватись, у соціальних мережах дублюємо цю інформацію та розповідаємо про атрибути ТРЦ. Як тільки відвідувач перетинає поріг магазину, він перетворюється на потенційного покупця і учасника живої комунікації. Тому працівник магазину має право перевірити, чи є у людини сертифікат або тест. Але це обмеження не поширюється на магазини, у яких понад 60% площі відведено під продукти харчування, засоби гігієни та побутової хімії, засоби зв’язку, медпрепарати, зоотовари.

Звісно, зміни у постанові можна трактувати по-різному, тому під час організації роботи ТРК раджу відштовхуватись від вимог місцевої влади. А ще – вести діалог з чиновниками та підтримувати корисні й актуальні для суспільства проєкти.

Довідка

City Mall - популярний та професійний торговельно-розважальний комплекс у Запоріжжі. Відвідувачам пропонується якісне поєднання товарів і послуг, а також цікаві заходи та маркетингові акції для розвитку модних брендів у місті. 
Завдяки комфортній атмосфері торговельно-розважального комплексу і привабливому  tenant-mix  у ТРК City Mall спостерігається стабільне зростання кількості відвідувачів. За даними регулярних досліджень, понад 70% жителів Запоріжжя вважають за краще купувати саме в ТРК City Mall. Багато брендів одягу, взуття і аксесуарів у місті представлені ексклюзивно в ТРК.