Тексти
Кейси

Тенденція, варта уваги: коворкінги у ТРЦ

Тренд на віддалену роботу набув популярності під час пандемії і не планує здавати свої позиції. Робочі зони в ТРЦ – також не нове віяння, проте карантинні обмеження стали каталізатором та значно посилили розвиток гібридних моделей роботи.


В таких умовах торгові центри, - вважає компанія NAI Ukraine, - мають шанс продемонструвати свою адаптивність і стати новим ідеальним місцем для роботи.


Популярність дистанційної роботи пов’язана не тільки з пандемією, а й зі стрімким прогресом в технологіях та психологією нових поколінь, які віддають перевагу online роботі.

За даними Forbes, до 2025 року 70% робочої сили будуть працювати віддалено щонайменше 5 днів на місяць.

Але ми вже знаємо, що віддалена робота здебільшого негативно впливає на продуктивність, домашній простір та навіть взаємини з оточуючими. Більшість людей прагнуть розділяти робочі процеси і домашній затишок, також важливим залишається питання соціалізації.
Альтернативним та досить популярним варіантом є відвідування кафе, проте не варто забувати і про стримуючі фактори: це, зокрема, гучна музика, трафік відвідувачів, атмосфера відпочинку, відсутність розеток та інших важливих атрибутів комфортної роботи.

Можемо припустити, що незабаром ми почнемо дедалі частіше зустрічати невеликі коворкінги чи ізольовані робочі зони і в межах діяльності закладів харчування.


Коворкінг та ритейл
Торгові центри по всьому світу розглядають таку співпрацю як чудову можливість і розміщують коворкінги для розширення аудиторії відвідувачів. Наприклад, торговий центр Westfield у Сан-Франциско додав до складу своїх орендарів Bespoke – оператора коворкінгу.
Роздрібні торговці також переглядають свої вимоги, і багато великих магазинів звертаються до формату гнучких офісів в якості додаткового використання простору в своїх приміщеннях.
Зарубіжні приклади включають Staples, що надають приміщення для розміщення коворкінгів в передмістях США під своїм брендом Workbar, і супермаркети Carrefour Urban Life, що пропонують спільні робочі місця в Мілані.
Коворкінги надають можливість працювати в класичному офісному розумінні, користуватися конференц-залами, відвідувати публічні заходи (наприклад, лекції чи курси).

Коли відбувається поєднання всіх цих функцій в одному просторі, торговий центр стає багатофункціональним комплексом, що, зрештою, є майбутнім ТРЦ.


Альтернативи коворкінгів для ТРЦ
Якщо торговий центр не може знайти коворкінг-оператора, існують інші креативні способи залучення тих, хто працює дистанційно. У районі фудкорту чи інших вільних місцях можна встановити спеціальні столи з розетками для ноутбуків та швидким Інтернетом. Також можна облаштувати зони відпочинку з диванами, щоб у працівників була можливість організовувати зустрічі прямо в торговому центрі.
На столах можна розмістити цифрові меню з qr-кодами, щоб віддаленим працівникам було легко замовляти їжу та напої у гастрономічних операторів ТРЦ.
Якщо в торговому центрі є тимчасово вільні приміщення або корнери, вони також можуть бути переобладнані в конференц-зали або інші робочі простори.


ТРЦ стають багатоцільовими
Торгові центри можуть стати оптимальним варіантом робочого простору для людей, що обирають збалансований спосіб життя та прагнуть максимально продуктивно використовувати свій час, адже такий формат забезпечує виконання більшості щоденних задач під одним дахом. Це особливо актуально, якщо торговий центр має зручне поєднання послуг, роздрібної торгівлі, гастрономії, розваг та спорту. Якщо робочі місця комфортні, це гарантуватиме повернення відвідувачів торгового центру, які регулярно відвідуватимуть ТРЦ, щоб працювати, робити покупки та організовувати своє дозвілля.

Кейс в Україні
В Україні одним з прикладів успішного кейсу коворкінга в ТРЦ є IC coworking в Blockbuster. Коворкінг площею 1200 кв. м відкрився 1 лютого 2020 року – рівно за 1,5 місяці до початку пандемії та локдаунів. Детальніше розповідає власник IC coworking Юрій Федотов.

Юрій Федотов

— Ми пропонуємо нашим клієнтам робочі місця з клінінгом, охороною, безлімітним Wi-Fi та провідним інтернетом. До послуг резидентів - переговорні, Skype-кімнати, доступ до локерів та кухні зі столовою. Додатково наявні окремі міні-офіси, невеликий лаунж, відкритий простір та кімната відпочинку з душовими.
З бонусів – ми маємо великий безкоштовний паркінг, який належить ТРЦ Blockbuster. За додаткову оплату надаємо бухгалтерські, юридичні та HR-послуги.


Чому ви обрали оренду приміщення під коворкінг саме у ТРЦ?
По-перше, ТРЦ Blockbuster – це логістичний осередок району. Сюди сходиться багато доріг з різних районів (Центр, Оболонь, Троєщина). Від метро 15-20 хвилин пішки – або дві зупинки на громадському транспорті. Крім того, курсує безкоштовний фірмовий автобус Blockbuster.
По-друге, наш проєкт коворкінга підтримав один із співвласників Blockbuster, який згодом став нашим основним інвестором.

Які сфери діяльності компаній ваших резидентів?
В IC coworking «мешкають» офіси всеукраїнської мережі кінотеатрів, інжинірингова компанія, трейдери, ріелтори, компанія з гуртового продажу дизельного пального, стартапи, маркетингова агенція та представники ІТ-сфери.


Як ви залучаєте нових резидентів та взаємодієте з існуючими?
Минулого року ми робили акцент на таргетованій рекламі. Зараз цільові ліди приносить контекст. Якийсь відсоток звернень дає «сарафанне радіо».

Я вважаю, що найкраща програма лояльності – це сервіс, який прагне до досконалості. Якщо давати клієнту все, що ми маємо йому дати, а потім трохи більше, лояльність буде високою.

______________________________

Матеріал підготовлено за сприяння Асоціації коворкінгів України.

Фото: Pinterest, Facebook IC coworking