Тексти
Кейси

Олена Погодіна: про маркетинг та споживацькі патерни відвідувачів ТРЦ у 2021

Компанія Arricano (ТРК «Проспект», ТРЦ «РайON – Київ, ТРК «Солнечная Галерея» - Кривий Ріг, ТРК City Mall - Запоріжжя) регулярно знайомить своїх співробітників та учасників ринку з результатами своєї роботи. Нещодавно вийшов підсумковий за рік, 24-й дайджест.

Серед матеріалів випуску – аналіз маркетингових взаємодій ТРЦ та споживача від Олени Погодіної, директорки з маркетингу Arricano.


Емоціо + раціо + соціо – три виміри маркетингових взаємодій
Особливість торгового центру як об’єкту соціально-громадського значення в тому, що у відвідувачів різні очікування у вирішенні своїх потреб. Вони стосуються і здійснення покупок у відповідних магазинах, і атмосфери перебування в ТРЦ, і розваг, і власних вигод. Тому і маркетинг ТРЦ – багатовекторний і мультифункціональний, який передбачає раціональну, емоційну та соціальну складові.
Зважаючи на переломні періоди 2021 року, коли відбувались скачки від помаранчевої до червоної карантинних зон, змінювалась поведінка та споживацькі патерни аудиторій ТРЦ, їхні мотиви шопінгу та сприйняття ТРЦ як соціального та віртуального простору. 

Пункт вакцинації в ТРЦ "РайON"

Безпека та соціальна відповідальність – у пріоритеті
Прискіпливість, відчуття комфорту та впевненості – це основні драйвери споживацьких патернів, які вийшли на перший план у 2021. У ТРЦ Arricano миттєво відреагували на цей запит, запропонувавши своїм відвідувачам пункти вакцинації, інформаційну підтримку та безпечне дозвілля у новому форматі.

Магазин Decathlon у ТРК "Проспект"

Соціалізація та споживацький досвід
Карантинні обмеження та безлімітний доступ до онлайну довели, що для людей важливою є соціалізація та споживацький досвід. Тому беззаперечною перевагою торгового центру став саме комфортний соціальний простір, куди можна прийти, розважитися та впевнено здійснити покупки, маючи прямий контакт із ритейл-брендами, їх цінностями та товарними лінійками.

Лотерея у ТРЦ "РайON"

Емоційні та споглядальні інсайти
Потреба в офлайні як в реальному споживацькому досвіді зумовила у взаємодії з відвідувачами розвиток нових емоційних інсайтів. Деформація інших індустрій, наприклад, обмеження в туризмі, змусила ТРЦ задовольняти спрагу в отриманні нових вражень та емоцій. Тому в 2021 поступово заякорився тренд - «шопінг як новий тревелінг» із модними колекціями міжнародних брендів, які приїхали в Україну, які переносять споживача з вітрини одразу на вулиці інших країн.
У ТРЦ Arricano посилили  візуальну складову, де в серії спецпроєктів увагу відвідувачів приваблювали інсталяції та креативні дизайни для споглядання та інтелектуального задоволення.

ТРЦ сьогодні - це обов`язково емоційна складова!

Раціоналізація
Непередбачуваність та тривоги буденності викликали попит на покупку «про всяк випадок». Паралельно з цим аудиторія прагнула отримати вигідну пропозицію «тут і зараз». Поєднавши ці два патерни з емоційним ефектом, ТРЦ Arricano  регулярно проводив розіграші та моментальні лотереї, з подарунковими сертифікатами, додатковими бонусами та знижками у магазинах, які користувались найбільшим авторитетом. У сегменті «Електроніка» - це  «Фокстрот», Comfy, «Ельдорадо»; «Спорту» – Decathlon; «Fashion» - Mango, Ostin, Flo, New Yorker.  

Флешмоб у ТРЦ "Солнечная Галерея"

ТРЦ як соціальний простір
Маркетинг ТРЦ завжди був цілиною в роботі зі споживацькими інсайтами, які охоплювали широкі грані потреб, від розрахункової раціоналізації до найдетальніших емоційних імпульсів. Тому сегментація аудиторій та угрупування запитів за їх потребами – це один із найактивніших маркетингових інструментів, яким ми користуємося в менеджменті ТРЦ. І в усіх наших активностях першочерговою ми виокремлюємо соціальну складову. Адже головний атрибут ТРЦ – це соціальний простір. Тому у 2021 у нас був і освітній проєкт із вчителями, і «Щедрий забіг» та співпраця з фондом, і взаємодія з тінейджерами, і окрема робота з ком’юніті.

Детальніше дайджест Arricano можна переглянути за посиланням:
https://arricano.com/storage/upload/files/Arricano%20News%20Digest%20%2324(1).pdf