Тексти
Кейси

Денис Корнута: про об’єктивність та гнучкість орендної стратегії

Планам та очікуванням ТРЦ у 2022 році Malls Club присвятив конференцію, на якій від Arricano виступив Денис Корнута, директор департаменту торговельних площ. Зрозуміло, що ринок поступово стабілізується, хоча готовність до турбулентності та непередбачуваних об’єктивних обставин вимагає гнучкості та адаптивності у прийнятті рішень. Які ключові цілі в реалізації орендної стратегії Arricano – детальніше в авторській колонці спеціально для Malls Club.


Про попередні впливи та нові ринкові тенденції
Ми всі розуміємо, що у 2022 у нас ще будуть актуальними шлейфові впливи попередніх локдаунів. Поки важко стверджувати, наскільки безхмарним буде поточний рік і які нові неочікувані перепони будуть знову загартовувати гравців ринку ритейлу та ТРЦ.
У той же час наша галузь націлена на зміцнення та зростання, а отриманий досвід та напрацьований інструментарій стають перевагами стійкості та зважених рішень. Хочу поділитись і досвідом, і тим, до яких нових проєктів ми вже готові.
По-перше, ми побачили ключові зміни у вподобаннях наших покупців, які очікують підвищення якості торговельного центру і як продукту із новими шопінг-пропозиціями, і як простору з додатковою емоційною цінністю. І ця тенденція має місце і в Україні, і на світовому ринку в цілому.  
Вектори споживацьких інсайтів підтверджуються і показниками товарообігів ритейлерів, динаміку яких ми відстежуємо відносно товарних категорій, цінових сегментів, сезонних патернів та омніканальної моделі шопінгу. Відтак, співпраця між орендодавцем та орендарем стане відкритою, щоб оперативно обмінюватися напрацюваннями та даними. А тому цілком справедливою та обґрунтованою, що приведе до стабілізації фіксованих платежів.

Орендні стратегії ТРЦ Arricano
У ТРК «Проспект» орендна стратегія 2022 передбачає оновлення форматів діючих операторів, посилення категорії «Спорт», яка впевнено розширює нові сегменти та ніші, а також залучення тих брендів, на які є попит серед аудиторій торгового центру. Це можуть бути цікаві пропозиції із лінійки «середній» та «середній мінус».

У ТРЦ «РайON» ми вже суттєво оновили торговий центр, провели кілька ротацій для кращого сегментування  категорій, на першому рівні галереї заякорили «Фокстрот» та LC Waikiki. Тому очікуємо, що такі змін сприятимуть стійкості та покращенню товарної пропозиції для відвідувачів.

У регіональних ТРК «Солнечная Галерея» та ТРК City Mall ми вже анонсували про ремоделінг, суть якого в тому, щоб зменшити площу якірного фуд-оператора та розширити тенант-мікс у категоріях «Фешн», «Електроніка» та «Спорт». Ми вже підписали контракт із мережею «Сільпо», яке пропонує кілька нових опцій, в тому числі і готових страв, чого не було у попереднього оператора. А ті категорії non-food товарів, які не будуть представлені у «Сільпо», ми плануємо розмістити  на окремих локаціях торгової галереї.

Гнучкість як властивість згинання без порушення структури
Ковідні реалії привчили і орендарів, і покупців, і ТРЦ планувати за кількома сценаріями, щоб бути готовими до різних варіантів розвитку подій. Наша команда спільно з орендарями концентрує зусилля на зростанні конверсії кожного візиту до ТРЦ, пропонуючи відвідувачам розширити спектр цільової покупки. А окремим бонусом від ТРЦ є емоційна складова, яку споживач може отримати лише в офлайні. І він це, безумовно, розуміє. 
Резюмуючи, хочу сказати, що навіть у наміченій стратегії ми готові бути гнучкими в тактичних рішеннях, оперативними і відкритими. Але стійкими у своїх принципах об’єктивності, справедливості та довіри, що є базою нашої бізнес-культури та структури.