Тексти
Кейси

Retail Expo 2021: найбільша підсумкова подія року в галузі торгівлі та головне місце ритейл-нетворкінгу

Шостий щорічний Retail Expo 2021, який відбувся 12 листопада у Pochayna Event Hall, поєднав у собі те, що так потрібно наразі кожному представнику роздрібного бізнесу – кращий досвід колег, відверті дискусії та якісно організований нетворкінг.


Традиційні організатори форуму – Meeting Point, Retail Platforma та Malls Club - приділили особливу увагу якісному нетворкінгу. Зокрема, кожен мав доступ до спеціального додатку, де можна було побачити усіх учасників, сферу їх діяльності та запропонувати зустріч в спеціально облаштованому Networking Hall.

Retail Expo 2021 – це:
- 500 представників ринку ритейлу - кращі ТРЦ, торговельні мережі, найнадійніші постачальники рішень;
- 50 експертів та спікерів – перші особи best of the best компаній;
- 40 компаній-партнерів;
- власний мобільний додаток конгресу для нетворкінгу, чату зі спікерами та експертами, програмою тощо;
- Expo-зона.

З точки зору епідеміологічних вимог форум було підготовлено якнайкраще. Всі учасники повинні були пред'явити ковід-паспорти; ті ж, у кого їх за певних причин не було, скористалися можливістю зробити антиген-тест прямо у зоні реєстрації.

Гарний настрій від можливості поспілкуватися офлайн був домінуючим вже з ранку

Виступи та дискусії проходили окремо у 3-х холах.

ХОЛ 1: КАРДІОГРАМА РИНКУ
Відкрила конгрес дискусія у 1-му холі «Кардіограма роздрібного ринку України 2021». Дискусія відбувалася у стилі HARDtalk, за участі керівників ТРЦ, роздрібних мереж та експертів ринку.
Від ритейлу: Людмила Севрюк, Директор BROCARD, Павло Савчук, СЕО ARGO, Вадим Орлов, СЕО Антошка, Леонід Погребняк, СЕО ДК UNION GROUP, Ігор Забулонський, СЕО KarKat Fashion Україна, Дмитро Барановський, Власник Fly Kids, Роман Романчук, СЕО Multiplex holding.
Від ТРЦ: Михайло Нечипорчук, СЕО River Mall, Наталія Кравець, Комерційний директор Dragon Capital Property Management, Анна Чуботіна, СЕО Arricano, Роман Ємець, Керуючий директор ТРЦ DREAM.
Дискутанти жваво обговорили непрості та болючі теми сьогодення, головні з яких: чи легше ритейлу працюється у 2021, ніж у 2020 році? Як вакцинація вплинула на роботу галузі? Що змінилося у відносинах орендар-орендодавець протягом року?

Зокрема, було окреслено кілька основних тез:
Відвідувачі обмежили соціальну мобільність і менше мігрували за межі комфортного ореолу проживання. Час шопінгу змістився із вихідних на будні. Шопінг став ще більш цільовим та конверсійним.

Відкладеного попиту, який спостерігався під час попередніх обмежень у торгівлі, ймовірно, не буде. На сьогодні ніхто не володіє інформацією, скільки триватимуть такі умови відвідування ТРЦ і коли дата закінчення. Така невідомість психологічно впливає на покупців, заважаючи планувати сімейні шопінг-бюджети. 

Управління даними - потенційний драйвер росту галузі. Адже, відстежуючи поведінку покупців через чеки, можна оперативно реагувати на запит та попит на ринку.

Результативніше працювати із тими брендами, які розуміють цінність продуманих маркетингових активностей, націлені на стимулювання попиту, створення нових мотивів шопінгу.

Під час дискусії «"Онлайн vs Офлайн" чи "Онлайн & Офлайн"? Де будуть продажі завтра?» головними експертами виступили: Дмитро Стрельчин, Chief Digital Officer DECATНLON UKRAINE, Андрій Онопрієнко, Директор департаменту електронної комерції SOVA Jewelery House, Кирил Попов-Черкасов, E-commerce Director Фокстрот, Андрій Труш, Директор департаменту діджитал маркетингу Епіцентр К, Олександр Пащенко, Виконавчий директор омніканального роздрібу АЛЛО, Зекі Муртазаоглу, Керівник відділу електронної комерції COLIN'S Україна, Марія Назаренко, Маркетинг та e-commerce директор COMFY, Ірина Соловей, Head of e-commerce department АШАН РІТЕЙЛ Україна, Вадим Марценко, Експерт з продажів, засновник Martsenko Sales.
На дискусії були представлені основні аналітичні показники E-commerce в 2021 році, далі було надано їх огляд за категоріями. Зокрема, було зазначено зростання онлайн продажів у 2021 році порівняно з минулим роком. Також експерти аналізували досвід розвитку омніканальності оффлайн ритейлерами та плюси, мінуси і перспективи співпраці зі службами доставок.

Дискусія «Ефективність маркетингу в ритейлі. Які маркетингові інструменти дають реальні продажі?» зібрала знавців та професіоналів ринку: це Марина Сергієнко, Виконавчий директор КОЛО, Катерина Черних, Директор з маркетингу та розвитку бренду Ашан Рітейл Україна, Геннадій Карлінський, СМО WOG, Оксана Кулікова, Маркетинг Директорка ЕЛЬДОРАДО, Ганна Коваль, Директор з маркетингу та продажів SOVA jewelry house, Віолета Тітаренко, Директор з маркетингу Люксоптика, Ольга Вітомська, Керівник відділу маркетингу та реклами Фокстрот.
Головне обговорення точилося навколо питання: на які комунікаційні активності нині не варто витрачати кошти, а на чому, навпаки, не варто економити. Так, в ході дискусії було зазначено, що не можна заощадити, обираючи лише Digital, оскільки вкрай важливо працювати з емоціями і враженнями споживачів в ритейлі. На підтримку були надані вдалі приклади реалізації у Experience Marketing.

CEO Arricano Анна Чуботіна та засновник і керівник Malls Club Артем Шлапак

ХОЛ 2: УПРАВЛІННЯ ТА МЕНЕДЖМЕНТ
Доповіді, що прозвучали у Холі 2 під час конгресу, зосередилися на керівничих питаннях. Подаємо їх короткий огляд.
«Досвід магазинів "Антошка" на шляху впровадження сервісу в компанії як основної конкурентної переваги» - Олена Богач, HRD Антошка, Smarty Family.
Говорили про кращий сервіс та культуру компанії як конкурентну перевагу. Як культура найму (рекрутингу), адаптації, наставництва та навчання впливає на сервіс в магазинах.

«Впровадження та управління системами стимулювання росту ефективності продажів в ритейлі» - Кирило Солодкий, Екс-керуючий партнер OLLSAY (Казахстан), провідний бізнес-тренер України.
Обговорили правила роботи з ключовими показниками ефективності. Спікер зазначив, що гарні результати виходять, якщо при роботі з KPI до математики додати креативність і врахувати психологію користувачів систем стимулювання.

«Топ-компетенції успішного продавця в сучасному ритейлі» - Олексій Слюсаренко, Керівник відділу бізнес-навчання COMFY.
З’ясували, як змінюються продавці та їх очікування від роботодавців. Профіль сучасного продавця, що відповідає реальності. Компетенції: які з них важливі і чому.

«Як посилити команду та вирости у продажу: тренди та помилки у навчанні продавців» - Вадим Марценко, Експерт з продажів, засновник Martsenko Sales.
Зупинились на важливому: що заважає побудувати ефективну систему навчання. Основні помилки у навчанні продавців та як їх виправити

«Як у Декатлон автономність та особиста відповідальність кожного співробітника створюють стабільне середовище для розвитку як співробітника, так і бізнесу загалом» - Поліна Дужа, Country HR DECATHLON UKRAINE.
На реальних інструментах та кейсах  компанії Декатлон, що дають змогу легко адаптуватися до постійних змін оточуючого середовища, обговорили як створити умови для розвитку СВОЇХ співробітників.

«Натхнення продавати: мотивація и самомотивація у продажах і сервісному обслуговуванні» - Анна Постован, Провідний бізнес-тренер Nova Vista.
Основні види нематеріальної мотивації. Як розробити індивідуальні стимули для кожного співробітника sales-команди? Як довіра, визнання заслуг і значущості співробітника впливає на його мотивацію у продажах і сервісному обслуговуванні?

Нетворкінг під час перерви

ХОЛ 3: ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІННОВАЦІЇ
Обговорення у холі 3 протягом дня відбувалися навколо важливих технологічних проблем та smart-інновацій.
«Застосування CDP - Платформи даних клієнтів - у сучасному ритейлі» - Андрій Безгубенко, Президент компанії E-Consulting.
Обговорювали актуальні питання: Нова парадигма діджиталізації ритейлу - Платформа даних клієнтів (CDP). Поведінка. Демографія. Транзакції.
Відмінності CRM, CDP та DMP. Інтеграція систем та каналів комунікацій, розподіл ролей та залежностей. Контакт центр та контактна політика.

«Як ритейлери використовують відеоаналітику для збільшення доходу» - Віталій Роздобутько, СЕО Compass Engineering.
Відеоспостереження: вимушена стаття витрат чи генератор прибутку? Нові шляхи монетизації: стимуляція збуту, лояльність, трафік, оптимізація використання ресурсів, безпека. Приклади використання систем в роздрібних мережах.

«Win Win партнерство та технології: як ми побудували найбільшу партнерську мережу» - Костянтин Доронін, Керівник мережі монобрендових магазинів Київстар.
Спікер поділився, які інструменти допомогли створити найбільшу, серед телеком-операторів, мережу магазинів. Як забезпечити єдиний рівень сервісу та стандартів обслуговування, коли мережа партнерська. Що потрібно врахувати при відкритті магазину.

«Штучний інтелект в ритейлі» - Андрій Янбухтін, Керівник Центру штучного інтелекту та інновацій «Лабораторія Зі» TemaBit Fozzy Group.
Дізналися про роботу R & D - відділу «Лабораторія Зі» у Fozzy Group та як працює штучний інтелект Kissa AI.

«Головні тренди POS-систем: від мобільних і програмних кас до систем самообслуговування» - Дмитро Агапов, Founder&СЕО СHM software.
Обговорювали актуальне - Системи самообслуговування – майбутнє чи сьогодення? Технології фіскалізації: класичний та програмний РРО, що обирає ритейл? Scan & Go: як ритейлери використовують позитивний досвід покупця для підвищення ефективності бізнесу? Аутсорсинг чи інхаус: хто переможе?

«Персоналізація в ритейлі. Можливості Big Data від Київстар» - Сергій Верховцев, Менеджер з інноваційних рішень для бізнесу Київстар.
Говорили про переваги Big Data для роботи з клієнтом. Як дізнатися більше про клієнта, де його шукати, як «достукатися» до клієнта: канали комунікації.

На конгресі панувала піднесена та невимушена атмосфера

Конгрес Retail Expo 2021 відбувся за підтримки партнерів: