Тексти
Новини

Директор сервісної компанії «ІНВАЙТ»: про карантин з позитивом

23 день карантину. Знаходимо позитив для ринку фасіліті разом з Тетяною Давидович, директором сервісної компанії «ІНВАЙТ».

Зміна статусу професії клінера


Клінери, сервісний персонал — саме на них тримається ринок, бо вони, як більшість до цього думали, звичайні прибиральники, стримують розповсюдження вірусу в громадських місцях. Наприклад, дезінфікували поїзди Hyundai, які перевозили громадян в Україну з-за кордону. Приводили до ладу торгові центри після їх закриття. У великих продуктових мережах дбають, аби всі поверхні були чисті та продезінфіковані. Щодня сервісний персонал стоїть на сторожі чистоти та гігієни у державних органах, підприємствах критичної інфраструктури, котрі працюють та забезпечують життєдіяльність країни навіть у такій складній ситуації. Саме тому вони вже не звичайні представники робітничих професій, а герої, які поруч з лікарями дбають про наше здоров’я. Ми в «ІНВАЙТ» переконані, що однією з головних змін на ринку, до якої мають призвести сьогоднішні події, є зміна статусу професії клінерів.

Покращення комунікації з клієнтами


Криза вчить нас тому, що будь-який бізнес має бути не статичним, а маневровим та гнучким, готовим у будь-який момент реагувати на виклики, мобілізувати зусилля, кардинально змінювати стратегії та продовжувати рухатись. Комунікація повинна бути регулярною, продуманою, такою, що працює на випередження. Комунікація задля вирішення проблем замовника. Комунікація для його заспокоєння. Комунікація, що дозволяє зберегти цінні партнерські взаємини, а після завершенню кризи — їх продовжити. Останнім часом ми направили усі свої зусилля, аби кожному з наших клієнтів запропонувати варіанти взаємодії в умовах надзвичайної ситуації. І знаєте що? Це працює! Тому ми дуже вдячні своїм замовникам за готовність до діалогу. Це спрацювало у 2008-му, це працює й зараз, бо порядність, та компроміси в бізнесі ніхто не відміняв.

Зміна ставлення до санітарної та гігієнічної обробки


Сьогоднішня ситуація прояснила важливість санітарної та гігієнічної обробки. Працюючи в індустрії чистоти та гігієни впродовж багатьох років, ми завжди розуміли та намагались донести до наших замовників важливість дезінфекційних заходів. Не всі розуміли та поділяли наші переконання, і дезінфекція та гігієна загалом були у нас в країні недооцінені. Наразі, коли головним пріоритетом є збереження здоров'я та життя людей, важливість цих напрямків, сподіваюсь, зрозуміли всі. Звичайно, процес цей досить довгий. Але початок покладено.

Ще одним мегадосягненням слід назвати те, що суспільство навчилось правильно мити руки. І це не жарт, це реальна констатація факту. Можливо, ще не всі і не так ретельно, але вже точно вивчили алгоритм та частоту цієї процедури. Більш того, наші діти вже точно знають, як це робити. Тому за майбутнє можна бути спокійними.

Читайте також: Канікули на банківські кредити та обов’язковий ОРЕХ — звернення ТРЦ до влади

А ще, аби й надалі мати змогу працювати, зосередитись на такій важливій нині роботі та мати ще більше позитиву та приводів для гордості, хотіла б звернутись до владних структур та колег по ринку.

Не секрет, що більшість працівників сервісних компаній — клінерів, є найбільш чутливими до криз економіки та найбільше залежать від регулярності виплати заробітних плат. Тому ми робимо все, аби зберегти робочі місця для таких співробітників, забезпечити їх роботою та гарантувати виплати зарплат. Зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці суттєво спростив би життя багатьом компаніям у нинішніх умовах, дозволив би максимально зберегти робочі місця.

Партнери та колеги по цеху! Настав час відкинути протиріччя та згуртуватись. Нашої зосередженості потребують не лише співробітники, а й замовники. Ми розуміємо, наш ринок достатньо молодий, у ньому відсутні чіткі правила гри та конкурентної взаємодії. Але такий складний період точно не має стати приводом для антиконкурентних проявів. Сьогодні ми всі працюємо не тільки на власний імідж, а й на імідж вітчизняної facility індустрії та на здоров'я нації. Від того, наскільки достойно та фахово нам вдасться пройти цей шлях, залежатиме й увесь подальший розвиток нашого ринку в Україні та час, за який індустрія після кризи повернеться хоча б до показників попередніх років.

Коранавірус мине, та світ вже точно не буде таким, як до цього. Сподіваюсь, він навчить всіх нас багатьом речам, змінить сприйняття багатьох проблем, навчить мислити системно та по-державницьки вивірено. Будьмо розважливими та мудрими, шукаймо нові можливості та позитив у всьому, і здоров‘я всім нам.