Тексти
Кейси

Трафікогенеруючі заходи в ТРЦ до і після карантину. Досвід Arricano

Упродовж 2019 року київський ТРК «Проспект» відвідали понад 20,6 млн гостей. Це на 0,96% більше за попередній year-to-year період — відзначають у керуючій компанії. Malls Club запитав Олену Обухівську, менеджерку з комунікацій Arricano, про найуспішніші з позиції трафіку проєкти 2019 року і дізнався, як у компанії планують заохочувати відвідувачів у 2020-му, поки масові заходи в Києві під забороною.

Минулого року в ТРК «Проспект» ми провели кілька проєктів, які зарекомендували торговий центр як знавця моди, що цікавиться особистими історіями відвідувачів. Один із таких проєктів — fashion-експозиція «Циклічність моди». Ідея виставки в тому, щоб знайти схоже у стилі сучасних людей — відвідувачів ТРК і їхніх родичів у минулому. У проєкту було кілька завдань:

  • Знайти нові емоційні точки дотику з відвідувачами, які представляють fashion-аудиторію ТРК
  • Зафіксувати статус ТРК «Проспект» як експерта сучасної fashion-індустрії
  • Продемонструвати, що ТРК «Проспект» — це соціальний простір, де відбуваються виставки і тематичні заходи
  • Надати fashion-операторам у ТРК «Проспект» нові BTL та комунікаційні інструменти просування літніх колекцій.
  • Підвищити ТО орендарів шляхом просування нових мотивів шопінгу
  • Привернути увагу до важливості сімейних цінностей та спадковості через призму моди.


Виставка «Циклічність моди» функціонувала місяць. За цей час ТРК відвідали приблизно 1,7 млн гостей, а за статистикою в соціальних мережах, контент про експозицію бачили 382,9 тис. користувачів у Facebook, 157,9 тис. — в Instagram і 4,7 тис. переглядів зібрали матеріали в YouTube. Ми зрозуміли, що відвідувачам сподобалось переглядати сімейні альбоми, знаходити подібне в образах своїх старших родичів та сучасній моді і ділитись цими знахідками онлайн. У проєкті взяли участь 9 орендарів ТРК: Mohito, Reserved, Cropp, SinSay, House, Vovk, Conte, Colin’s, Love Republic. За даними про ТО, продажі у партнерів виросли на 7,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ми зрозуміли, що відвідувачам сподобалось переглядати сімейні альбоми, знаходити подібне в образах своїх старших родичів та сучасній моді і ділитись цими знахідками онлайнОкремо хочу виділити проєкт із просування фудкорту ТРК «Проспект» про гастрономічні вподобання. Пропозиції операторів фудкору — це мікс різних кухонь світу: національна українська, східна, європейська, healty та fast-рішення. До співпраці ми запросили відомого українського гастроблогера Євгена Клопотенка, який провів спочатку лекцію про їжу, а потім у ТРК «Проспект» презентував свою книгу. Обидва івенти мали успіх за кількістю учасників і хороший комунікаційний пост-ефект у розважальних ЗМІ та на сторінках ТРК у соцмережах.

У 2020 році підхід до BTL активностей та івентів, безумовно, змінився після карантину. Заборона та обмеження проводити масові заходи змушують переглянути концепції трафікогенеруючих проєктів. Ми вже знайшли альтернативу — це будуть споглядальні арт-заходи. Наразі ми готуємо fashion-виставку про лінійність моди — «Від 20-их до 20-их», де покажемо, як змінилась модні тренди впродовж століття на прикладі картин художників та фотографій. Стартуємо наступного тижня, тож запрошую відвідати нашу експозицію!

Заборона та обмеження проводити масові заходи змушують переглянути концепції трафікогенеруючих проєктів. Ми вже знайшли альтернативу — це будуть споглядальні арт-заходи


У 2020 році ми переглядаємо статті витрат на маркетинг. Наприклад, плануємо розвивати корпоративну соціальну відповідальність та замінити масштабні BTL проєкти камерними зустрічами соціального спрямування. Ми будемо взаємодіяти із сегментними цільовими аудиторіями, які виділяємо за професійним принципом, стилем життя, хобі. Наприклад, на початку 2020-го у нас пройшла камерна зустріч, де гості ТРК розповідали про власні соціальні проєкти: донорство, менторство, еко-звички, блогінг, турботу про тварин. Ми також провели зустрічі з театралами, художниками-скечерами, педагогами Деснянського району, підлітками… Адже спільні теми об’єднують та приваблюють до ТРК «Проспект».


Ефективними для просування бренду ТРК ми вважаємо digital канали. Їх продовжимо використовувати у 2020 році. Від зовнішньої реклами на бордах відмовились ще раніше. Для нас пріоритетно розвивати власні медіа — про про моду, стиль, лайфхаки. Також віддаємо перевагу колабораціям із лідерами думок та блогерами, бо вони забезпечуюють більше охоплення публікацій про ТРК та сприяють обміну цільовими аудиторіями.


Читайте також: