Тексти
Кейси

Андрій Бринзило: «Повноцінне відновлення торговельного центру стало нашою головною ініціативою»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Андрієм Бринзило, генеральним директором ТРЦ Riviera Shopping City (Одеса).
9 травня ТРЦ Riviera був пошкоджений внаслідок ракетної атаки. Ракета пробила дах у задній частині будівлі, виникла пожежа. Максимальних руйнувань зазнали магазини Ашан і Decathlon, а також споруди генераторної і котельної.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТРЦ? Що було найважчим?

Ми розуміли, що необхідно продовжувати працювати. Головним для нас було створити належні умови для діяльності наших орендарів, щоб вони мали змогу зберегти робочі місця та продовжувати забезпечувати необхідними товарами населення міста. Це було і найважчим, оскільки початок війни був шоком для всіх.

Для цього в комунікації з орендарями ми адаптували роботу ТРЦ під умови воєнного стану та суттєво відкоригували комерційні умови.

ТРЦ Riviera постраждав від ракетного удару з боку росії. Розкажіть, як ви сприйняли цю звістку та якими були ваші дії? Як було прийнято рішення про відбудову та відновлення роботи ТРЦ?

9 травня російською ракетою було зруйновано частину торговельного центру, постраждало майно орендарів. Це було шокуючою звісткою, як для нас, так і для наших партнерів та відвідувачів. Єдиною втіхою стало те, що ніхто з тих, хто знаходився в той час в ТРЦ, не постраждав. Після попередньої оцінки масштабу руйнувань було прийняте рішення відбудовувати та відновлювати наш торговий центр. Спочатку було важко надавати інформацію орендарям, оскільки ще не було розуміння щодо повного обсягу ушкоджень, а нормативна база, яка регулює порядок дій в таких випадках, знаходилась у стані формування. Після отримання всіх необхідних висновків щодо подальшої безпечної експлуатації об‘єкта та відновлювальних робіт, ми почали покроково відбудовувати торговий центр. Це був нелегкий шлях, і наразі він ще не завершений.

Втім, ось вже 3 місяці минуло, як Riviera знову почав працювати! Ми відкрили два входи (з трьох), які включають торгову галерею, фудкорт та кінотеатр. З квітня 2023 року торговельно-розважальний центр має запрацювати в повному обсязі.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями ТРЦ протягом року? Які були кроки для взаємного паритету і порозуміння в ці нелегкі часи?

Без перебільшення скажу, що за довгі роки співпраці нам вдалося побудувати теплі партнерські відносини з орендарями та з їх командами. Одразу після ракетного удару ми отримали велику кількість повідомлень з підтримкою та пропозиціями про допомогу. Як фізичною (розбирати завали), так і фінансовою: були такі, хто пропонував зробити збір коштів на відновлення улюбленого ТРЦ.

Незважаючи на пошкодження та зачинені магазини, вдалося домовитися з орендарями щодо сплати ними мінімальних платежів, які були необхідні нам для підтримки торговельного центру. Ми дуже вдячні більшості орендарів за розуміння ситуації та вчасне виконання своїх договірних зобов’язань.

Зараз, коли ми вже відчинили свої двері, на підтримку орендарів надаємо лояльні комерційні умови для відновлення їх операційної потужності. Завдяки цьому вдається зберігати баланс між інтересами орендаря та орендодавця.

Які ініціативи були реалізовані ТРЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

Головне питання, яке постало перед компанією, після прильоту, було наступним: ми консервуємо проєкт чи продовжуємо роботу? Власне, повноцінне відновлення торговельного центру і стало нашою головною ініціативою. З моменту ракетного удару ми вже проінвестували 154 млн грн, що дало змогу відновити роботу та зберегти команду ТРЦ. Компанія виплачує 100% заробітної плати всім працівникам із 24 лютого 2022 року без виключень. До відновлення ТРЦ залучено 59 підрядників, а це сотні працівників, які отримують заробітну плату.

Відновлення об`єкту в перспективі – це перш за все робочі місця у загальній кількості близько 2000 та сплата податків в місцевий і державний бюджети.

Також сумісно з орендарями організовували допомогу продуктами, одягом/взуттям та будівельними матеріалами.

Як змінилася Riviera за рік війни?

Війна багато що змінила в нашому житті. Ми вчимося стійко приймати реалії і палко віримо в нашу перемогу. В наших орендарях ми бачимо те ж саме. Бачимо бажання працювати саме в нашому торговельному центрі. Так було на початку війни, так залишилось дотепер. Бачимо радість від відновлення роботи улюблених магазинів як у співробітників, так і у відвідувачів. Наразі також відкриваються і нові магазини, які, сподіваємося, стануть не менш улюбленими.

Як то кажуть, лиха без добра не буває. Добро у нашому випадку – це оновлення внутрішнього оздоблення ТРЦ.

Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

Головний висновок: невирішуваних проблем не буває. Комунікація, відвертість і бажання обох сторін знайти розумний компроміс в результаті дають правильне рішення для кожної проблеми. Тимчасове непорозуміння – це теж частина пошуку рішення.

А ще дуже важливо цінувати тих, хто щиро підтримує тебе в найважчі часи, і в свою чергу допомагати тим, кому можеш. Це стосується і життя, і бізнесу.

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2