Тексти
Кейси

Тетяна Чубак: «Ми вистояли у найважчі дні, зберегли усіх орендарів і навіть відкрили декілька нових магазинів»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Тетяною Чубак, директором з розвитку ТРЦ «Подоляни» (Тернопіль).
Рік тому стало ясно: війна! Яка була перша реакція та перші дії? Що ви сказали своїй команді?

Перша реакція – шок та невизначеність. Тернопільщина географічно не була активною точкою війни, а областю, яка слугувала транзитом для людей, що тікали, і активно надавала притулок біженцям. Отже, ми чітко усвідомлювали: незважаючи ні на що, ми повинні працювати і забезпечувати людей усім необхідним – продуктами харчування, засобами гігієни, засобами зв’язку, технікою, теплими речами і одягом.

Як директор з розвитку, я щодня була на роботі і своїм прикладом мотивувала усіх, що не можна опускати руки, а треба працювати, підтримувати і допомагати усім, хто того потребує. Важлива роль була відведена персоналу і команді, особливо у психологічній підтримці.

Благодійний фонд «Подоляни» отримав від партнерів Угорської екуменічної служби допомоги продукти харчування і засоби гігієни на суму понад 7млн грн, їх ми передали усім громадам Тернопільщини, які гостинно приймали ВПО. Також у перші дні війни фондом було перераховано 250 000 грн на потреби ЗСУ. Наші партнери – орендарі LPP і LC Waikiki – надали теплі речі і білизну для військових Тернопільщини.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТРЦ? Що було найважчим?

Ми з командою намагались якнайшвидше відновити роботу усіх магазинів. Супермаркет Сільпо працював у звичному режимі, у перші дні запрацювали аптеки, магазини електроніки, згодом підтягнулися магазини одягу. Найважче було з запуском дитячого розважального центру, кінотеатру, фудхолу, останньою запрацювала ковзанка. Ми змогли зберегти усіх наших орендарів, розуміючи, що ми повинні підтримувати один одного і працювати заради нашої перемоги.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями ТРЦ протягом року?

До кожного орендаря ми підходили індивідуально, враховуючи категорії товару. Так, це займає багато часу, але результат був досягнутий – ми зберегли стабільність та вистояли у нелегкі часи.

Які ініціативи були реалізовані ТРЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

Благодійний фонд «Подоляни» працював без вихідних, ми отримували допомогу, об’єднувалися з партнерами у більш грандіозних проектах. 1 червня провели масштабне свято – «День захисту дітей» для малечі ВПО і Тернопілля: перегляд фільму, відкрите заняття на ковзанці, майстер-класи, святковий концерт, турнір з боулінгу, подарунки – свято зібрало понад 1000 дітей. Загалом впродовж року було проведено низку соціальних заходів на підтримку ВПО, а також благодійних акцій: ярмарок, концертів, майстер-класів для збору коштів на потреби ЗСУ. Наприклад, під час благодійного марафону з нагоди 15-річчя ТРЦ «Подоляни» ми зібрали 100 000 грн. Кошти пішли на закупівлю генераторів, рацій та маскувальних костюмів.

Як змінилися «Подоляни» за рік війни?

ТРЦ «Подоляни» стали сильнішими. Ми зуміли вистояти у найважчі дні, зберегли усіх орендарів і навіть відкрили декілька нових магазинів: Brabrabra, OSM, Gorandi, Redi.

Зрозуміло, що прогнозувати нині нічого неможливо. І все ж – які виклики ви бачите для торгового центру найближчим часом?

Попереду складний період, є багато обставин, які не залежать від нас і на які ми не впливаємо. Звичайно, ми плануємо повернутися до показників довоєнного періоду і прагнемо розвиватися далі. Водночас розуміємо, що перш за все потрібно спільними зусиллями наближати нашу перемогу. Віримо в ЗСУ та успішне майбутнє України!

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2